Πολωνία Πολωνια τον Μαρτιο, με 3 ετών παιδί. Προτάσεις;

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Καλώς σας βρήκα! Θα ήθελα την επιείκεια σας καθώς ειναι το πρωτο μου ποστ. Είμαστε ζευγάρι με ένα κοριτσάκι 3 ετών, αγαπάμε πολυ τα ταξίδια κ την εξερεύνηση των χωρων , πολεων που επισκεπτομαστε. Αυτό είναι το 1ο ταξίδι στο εξωτερικό με τη μικρή. Προσγειωνομαστε 22/03 πρωί στο Κατοβιτσε κ φευγουμε 29/03(Μ.Πέμπτη καθολικων) από Βαρσοβια. Έχουμε σκεφτεί 4 νύχτες διαμονής κρακοβια- 3 βαρσοβια. Έχετε να προτεινετε άνετες κ ασφαλείς περιοχές διαμονής; Πχ το kazimierz είναι οκ; Ή κοιτώ μόνο παλιά πόλη; Εκδρομές γύρω στις πόλεις; Αρχικά είπαμε να νοίκιασουμε ιχ αλλά είδα ότι υπάρχει αρκετή χρέωση για παράδοση σε αλλο μέρος, ισχύει σε όλες τις εταιρίες;
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλώς ήρθες Κάτια! Θέμα ασφάλειας στην Πολωνία δεν υπάρχει! Σχετικά με τις εκδρομές που αναφέρεις τώρα καλό είναι να ξεψαχνίσεις το φόρουμ καθώς για την Πολωνία έχουν γράψει πάρα πολλά μέλη από όπου μπορείς να κάνεις μια προεπισκόπηση μέσα από τα μάτια τους και να δεις τι θα σας ταίριαζε καλύτερα οικογενειακώς. Καλά ταξίδια να έχεις!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Καλώς σας βρήκα! Θα ήθελα την επιείκεια σας καθώς ειναι το πρωτο μου ποστ. Είμαστε ζευγάρι με ένα κοριτσάκι 3 ετών, αγαπάμε πολυ τα ταξίδια κ την εξερεύνηση των χωρων , πολεων που επισκεπτομαστε. Αυτό είναι το 1ο ταξίδι στο εξωτερικό με τη μικρή. Προσγειωνομαστε 22/03 πρωί στο Κατοβιτσε κ φευγουμε 29/03(Μ.Πέμπτη καθολικων) από Βαρσοβια. Έχουμε σκεφτεί 4 νύχτες διαμονής κρακοβια- 3 βαρσοβια. Έχετε να προτεινετε άνετες κ ασφαλείς περιοχές διαμονής; Πχ το kazimierz είναι οκ; Ή κοιτώ μόνο παλιά πόλη; Εκδρομές γύρω στις πόλεις; Αρχικά είπαμε να νοίκιασουμε ιχ αλλά είδα ότι υπάρχει αρκετή χρέωση για παράδοση σε αλλο μέρος, ισχύει σε όλες τις εταιρίες;
Η Βαρσοβιά είναι μια χαρά ασφαλής πόλη το ίδιο και η Κρακοβία. Με τρένο πας παντού και φτηνά. Μην παραλείψετε το μουσείου του Κοπέρνικου στη Βαρσοβία το παιδί θα ξετρελαθεί.
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Ξέρω ότι είναι γενικά ασφαλής προορισμός, εννοουσα κάποια γειτονιά που ίσως πρέπει να αποφύγει ή είναι δύσκολο να προσεγγίσουμε με καρότσι λόγω παιδιού. Πχ δεν θα πρότεινα σε τουριστα την μενανδρου στην Αθήνα ή το Hackney στο Λονδίνο. Κατάλαβα όμως εννοείται ότι παντού οκ. Το μουσείο Κοπερνικου το έχουμε στο πρόγραμμα!;) έχω διαβάσει αρκετά το forum αλλά δεν θα ήθελα μεγαλε ς διαδρομές ή άλλες πόλεις, πχ wrocalw, gdansk, ή ζακοπανε. Θέλαμε κάτι πιο χωριό, πιο ύπαιθρο με παραδοσιακά στοιχεια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom