Ισπανία Πορτογαλία Πορτογαλία - Ισπανία ... παρακαλώ τα φώτα σας ...

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
Χαιρετώ την εκλεκτή παρέα ...
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος ΠΡΙΝ αποφασίσω οτιδήποτε, θα λάβω σοβαρά την γνώμη σας για το ταξιδάκι που επίκειται ...
Στα μέσα του Σεπτέμβρη και για 15 μέρες (περίπου) θέλω να επισκεφθώ για πρώτη φορά την Πορτογαλία και να το συνδυάσω με Ισπανία ... την οποία έχω επισκεφθεί άλλη μια φορά μόνο στα νότια.
Το σκεπτικό μου είναι: αεροπορικώς Πορτογαλία & ενοικίαση αυτοκινήτου για τις μετακινήσεις ...
Οι ερωτήσεις μου :
-Φθηνά αεροπορικά εισιτήρια ,,, που ?
-Τα ενοικιαζόμενα αυτ/τα στην Πορτογαλία είναι φθηνά ? (κάποια συγκεκριμένη Εταιρία ?)
-Ποιες πόλεις μου συστήνεται να επισκεφθώ ? και ποια σημεία "ενδιαφέροντος" ? (εκτός μουσείων :p... δεν τρελαίνομαι)...
Σημ. Το κύριο μέλημά μου είναι να "αλωνίσω" την Πορτογαλία και δευτερεύοντος 1-2 πόλεις της Ισπανίας ...
Φυσικά οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία δεκτή ... Ευχαριστώ εκ των προτέρων ... Λευτέρης
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Σαλαμάνκα-Ζαμόρα στην Ισπανία κοντά στα σύνορα
 

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ααχ και εγώ ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι να κάνω αλλά δεν μπορώ να βρώ εισιτήρια φθηνά. Αν βρεις κάτι ενημέρωσέ με κ εμένα. Το ίδιο θα κάνω και εγώ. Εγώ το σκέφτομαι Λισσαβώνα και μετά αυτοκίνητο και βουρ βόρεια για Πόρτο και μετά Σαντιάγο ντε Κομποστέλα και ισως Α Κορούνια. Πιστεύω οτι έχει πάρα πολλά μέρη για να επισκεφθείς η συγκεκριμένη περιοχή. Καλή μας επιτυχία λοιπόν και όποιος μπορεί να μας βοηθήσει, εδώ είμαστε! :)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Εχουν γραφτει,πολλα για Ισπανια και Πορτογαλια,στο φορουμ...αν κανεις αναζητηση,θα τα βρεις,αλλα το κυριωτερο ειναι τα εισιτηρια...για να δουμε...
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
Για πτησεις,παρε μια ιδεα,βαζοντας,τις ημερες που θες...
http://gr.skyscanner.com/
με μια πρόχειρη έρευνα που έκανα στο site που προτείνεις μου έβγαλε πάνω απο 800€ με επιστροφή για 2 άτομα (για 15 Σεπτέμβρη και μετά) ... δεν είναι πολλά βρε παιδιά ?
 

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
με μια πρόχειρη έρευνα που έκανα στο site που προτείνεις μου έβγαλε πάνω απο 800€ με επιστροφή για 2 άτομα (για 15 Σεπτέμβρη και μετά) ... δεν είναι πολλά βρε παιδιά ?
Παραείναι πολλά! Αυτό λεω και εγώ... Εχώ ψάξει π ο λ ύ και δεν βρίσκω κάτι νορμαλ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
με μια πρόχειρη έρευνα που έκανα στο site που προτείνεις μου έβγαλε πάνω απο 800€ με επιστροφή για 2 άτομα (για 15 Σεπτέμβρη και μετά) ... δεν είναι πολλά βρε παιδιά ?
Παραείναι πολλά! Αυτό λεω και εγώ... Εχώ ψάξει π ο λ ύ και δεν βρίσκω κάτι νορμαλ.
Προφανως αν ενδιαφέρεστε να πετάξετε φθηνά θα πρέπει να βάλετε και τις low cost στο παιχνίδι και να δείξετε και κάποια ευελιξία στις ημερομηνίες, αποκλείοντας τις πτήσεις το σαββατοκύριακο που υπάρχει ζήτηση. Οι τιμές πέφτουν και κάτω από τα 250 ευρώ.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Κοιταξε αυτο,ας πουμε...αν εισαι ευελικτος στις ημερες,μπορεις να βρεις και λιγοτερο.Πατα το κουμπι ευελιξια πανω δεξια και δες ημερολογιο του μηνα με φθηνοτερες τιμες.Καντο και για Μαδριτη....
http://gr.skyscanner.com/flights/at...nd-october-2013.html?cabinclass=economy&flt=1
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
Ευχαριστώ πολύ "καρφίτσα" αλλά δεν είμαι και πολύ καλός στα ψαχτήρια
θα το παλέψω ... πάντως ... με 200€ δεν βρήκα τπτ
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
Βρήκα μια καλή προσφορά για Λισαβόνα (αναχώρηση 15/9 επιστροφή 1/10/2013 με AirFrance μέσω Παρισιού με 178,87€ το άτομο).
Στον πίνακα της προσφοράς αυτής βγάζει αυτή την εικόνα -->
awww.petas.gr_templates_default_images_suitcase.png
που σημαίνει τι ?
Ότι στην τιμή αυτή ΔΕΝ περιλαμβάνεται βαλίτσα ?... δλδ μόνο χειραποσκευή ?
...και αν δεν περιλαμβάνεται πόσο χρεώνεται ?
sorry αλλά δεν έχω εκδώσει ξανά μόνος μου εισιτήρια και γιαυτό οι ερωτήσεις μου να είναι ολίγον "χαζές" :rolleyes:

Η προσφορά http://www.petas.gr/gr/AirticketsRe...sAdult=1&passengersChild=0&passengersInfant=0
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom