Που να πάω διακοπές ?

MARIA BOUBOU

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΡΜ ΕΛ ΣΕΙΧ +ΚΑΙΡΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΡΓΕΤΙΝΗ
Είμαι Ελληνίδα του εξωτερικού , ζω στην Ελλάδα 14 Χρόνια …δύσκολη η προσαρμογή!!
Η μεγαλύτεροι μου δυσκολία οι άνθρωποι… πολύ μοναξιά …γιατί βρε παιδία:roll:


Τελος Πάντων Η Ερώτηση μου ..που να πάω διακοπές τον Ιούλιο… καπου

Που να συνδυάζει θάλασσα & ξεκούραση αλλά και να έχει ζωή αν θέλω να βγω ..χωρίς να χρειάζομαι μια περιούσια :)
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Είμαι Ελληνίδα του εξωτερικού , ζω στην Ελλάδα 14 Χρόνια …δύσκολη η προσαρμογή!!
Η μεγαλύτεροι μου δυσκολία οι άνθρωποι… πολύ μοναξιά …γιατί βρε παιδία:roll:


Τελος Πάντων Η Ερώτηση μου ..που να πάω διακοπές τον Ιούλιο… καπου

Που να συνδυάζει θάλασσα & ξεκούραση αλλά και να έχει ζωή αν θέλω να βγω ..χωρίς να χρειάζομαι μια περιούσια :)
μοναξιά στη ελλάδα??????????δεν ξέρω.....μάρέσει το BOUBOU έτσι φωνάζω την κόρη μου.στο θέμα μας:σχεδόν όλη η ελλάδα έχει θάλασσα έτσι νομίζω ότι αν διαλέξεις κάποιο μικρό νησάκι κοντά στο μέρος που μένεις θα σου βγει και πιό οικονομικά.:lol:
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
κατ αρχάς καλώς ορισες στο φόρουμ,οσον αφορά τη διαπίστωση σου που σηκώνει κουβέντα ....περί μοναξιάς τι να πώ ,ισως τα πούμε σε άλλο κεφάλαιο ,όσον αφορά τις διακοπές σου καλά θαταν να μας έδινες κανένα στοιχείο ακόμα σχετικά με το προς τα που προσανατολίζεσαι δηλ νησί,στεριά τι;
γιατί αλλιώς θα λέμε ο καθένας ότι πρόταση του κατέβει.....
και πάλι καλώς ήρθες και καλό καλοκαίρι
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Τελος Πάντων Η Ερώτηση μου ..που να πάω διακοπές τον Ιούλιο… καπου

Που να συνδυάζει θάλασσα & ξεκούραση αλλά και να έχει ζωή αν θέλω να βγω ..χωρίς να χρειάζομαι μια περιούσια :)
:welcome2:




ανάλογα και που μένεις:
αν μένεις Β. Ελλάδα θα πρότεινα Σαμοθράκη η Μυτιλήνη απο τα Ανατολικά
η Σύβοτα και Πάργα απο τα Δυτικά της χώρας!
και νότια κάποιο νησί απο Σποράδες(Σκίαθος, Σκόπελος η Αλόνησσος)

ψάξε στο φόρουμ η στο γκουγκλ κ θα βρεις τις πληροφορίες που θέλεις να βρείς!:cool:
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Είμαι Ελληνίδα του εξωτερικού , ζω στην Ελλάδα 14 Χρόνια …δύσκολη η προσαρμογή!!
Η μεγαλύτεροι μου δυσκολία οι άνθρωποι… πολύ μοναξιά …γιατί βρε παιδία:roll:


Τελος Πάντων Η Ερώτηση μου ..που να πάω διακοπές τον Ιούλιο… καπου

Που να συνδυάζει θάλασσα & ξεκούραση αλλά και να έχει ζωή αν θέλω να βγω ..χωρίς να χρειάζομαι μια περιούσια :)
εμενα μπουμπου μου αρεσει η κεφαλλονια παρα πολυ. συνδυαζει τα παντα, βεβαια δεν ξερω αν εχεις ορεξη να οδηγας και παρεα αν ακολουθει. επισης υπαρχουν και οι ησυχες κυκλαδες. τωρα βεβαια εσυ τι ακριβως ψαχνεις στις διακοπες σου.
 

nikosfan

Member
Μηνύματα
24
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία για μήνες
Είμαι Ελληνίδα του εξωτερικού , ζω στην Ελλάδα 14 Χρόνια …δύσκολη η προσαρμογή!!
Η μεγαλύτεροι μου δυσκολία οι άνθρωποι… πολύ μοναξιά …γιατί βρε παιδία:roll:


Τελος Πάντων Η Ερώτηση μου ..που να πάω διακοπές τον Ιούλιο… καπου

Που να συνδυάζει θάλασσα & ξεκούραση αλλά και να έχει ζωή αν θέλω να βγω ..χωρίς να χρειάζομαι μια περιούσια :)
Καλώς ήρθες στο Φορουμ Μαρία

Εχει πολλά και ωραία νησιά , παραλίες για ξεκούραση και δεν χρειάζεται να ξοδεύεις πολλά. Στη Μήλο πέρασα ωραία και σχετικά φτηνά, έχει αρκετό κόσμο αλλά όχι υπερβολικά συνωστισμένο.
Και κάτι για τη μοναξιά. Σε καρταλαβαίνω, δύσκολη η προσαρμογή όταν κουβαλάς άλλη κουλτούρα, τόχω ζήσει και εγώ ερχόμενος από Αμερική. Οπου κι αν πας ακόμη και με πολλούς η μοναξιά σε συνοδεύει είναι μέσα σου. Μόνο με άλλους με τα ίδια ενδιαφέροντα και τον ιδιο τρόπο σκέψης επικοινωνείς.
Καλές διακοπές
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.420
Likes
7.766
Γειά σου ΜΑΡΙΑ BOUBOU!!! :)
Καλωσόρισες στο travelstories το οποίο εύχομαι να σε κάνει, μεταξύ άλλων, να νιώθεις και λιγότερη μοναξιά μιλώντας και ανταλλάσοντας απόψεις μαζί μας!!! :)
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Γειά σου BOUBOU...Καλωσόρισες στο forum...
Ειμαι και γω νέο μέλος. Είσαι η πρώτη που καλοσορίζω και χαίρομαι πολύ γι ' αυτο..χιχιχιχ
Εδώ μονο μοναξιά δεν θα νιώθουμε.. :)
Λοιπόν εγω προτείνω κάποιο νησί όπως η Σαντορίνη..Είναι μικρή, με επιβλητική αρχιτεκτονική που βοηθάει κάποιον να χαλαρώσει και ταυτόχρονα έχεις επιλογές για τα βράδυα σου... Επίσης εχει εύκολη πρόσβαση από και προς τα υπόλοιπα νησια των Κυκλάδων. Ετσι μπορείς να κάνεις μικρές εκδρομές στα τριγύρω νησάκια και σίγουρα θα νιώσεις Ευτυχισμένη Ελληνίδα!!!! :))
Καλά να περάσεις!!!
 
Μηνύματα
607
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ιαπωνια
μαρία εγώ θα σου πρότεινα για σιγοριά κέρκυρα ή ρόδο. σταθερές αξίες. δεν πρόκειται να σε απογοητεύσουν!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom