Αμοργός Πού να μείνω στην Αμοργό;

ταξιδιάρα

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γειά σε όλους!Μέσα ιουλίου σκεφτόμαστε με τον φίλο μου να πάμε Αμοργό!Αλλά έχουμε το εξής δίλημμα...να μείνουμε αιγιάλη ή στην χώρα;Βρίσκουμε και στα 2 μέρη δωμάτια και δεν ξέρουμε ποιο μέρος να προτιμήσουμε.Τι λέτε;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Χώρα. Αισθητικά είναι ανώτερη, έχει πολλά μέρη για φαγητό και ποτό κι απο κει ξεκινάνε τα λεωφορείο για τις παραλίες. Το μόνο αρνητικό ότι φυσάει σχεδόν πάντα
 

ταξιδιάρα

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!Και κάτι άλλο..Λέμε να κάνουμε και κάμπινγκ για 3 μερούλες (έτσι θα κάτσουμε περισσότερο στο νησί και θα μας βγει και κάπως πιο οικονομικά). Αιγιάλη ή Κατάπολα;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αν εξαντλήσετε το νότιο νησί μένοντας στη Χώρα τοτε μπορείτε να κάνετε κάμπινγκ στην Αιγιάλη. Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο το μεσαίο-νότιο κομμάτι αλλά γούστα είναι αυτά.
Σε παραπέμπτω σε μια ιστορία που είχα γραψει πριν 2 χρόνια κυρίως για να δεις φωτογραφίες
 

ταξιδιάρα

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Να ρωτήσω ακόμη κάτι μήπως μπορέσεις να με βοηθήσεις και σ'αυτό. :) Το καράβι φτάνει στο λιμάνι 3 τα ξημερώματα...Υπάρχει κάπου να πάμε;Απλά δεν ξέρω αν στα ενοικιαζόμενα δέχονται τέτοιες ώρες.Βέβαια θα ρωτήσουμε τον ιδιοκτήτη ,αλλά σε περίπτωση που πει ότι δεν γίνεται.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Αυτό το γνωρίσουν οι ιδιοκτήτες (άλλωστε δεν αράζουν και πολλά καράβια στην Αμοργό). Αν ήταν διαφορετικά όλοι θα ξέμεναν στην παραλία. Καλού κακού πάρε τηλέφωνο τον ιδιοκτήτη
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Να ρωτήσω ακόμη κάτι μήπως μπορέσεις να με βοηθήσεις και σ'αυτό. :) Το καράβι φτάνει στο λιμάνι 3 τα ξημερώματα...Υπάρχει κάπου να πάμε;Απλά δεν ξέρω αν στα ενοικιαζόμενα δέχονται τέτοιες ώρες.Βέβαια θα ρωτήσουμε τον ιδιοκτήτη ,αλλά σε περίπτωση που πει ότι δεν γίνεται.
Σε περίπτωση που δεν δεχτεί το ενοικιαζόμενο να πας τόσο νωρίς, θα μπορούσες να ξεκινήσεις τη διαμονή από το κάμπινγκ της Αιγιάλης. Στις 6 το πρωί ξεκινάει ο "Σκοπελίτης" από τα Κατάπολα για Αιγιάλη.
 

ταξιδιάρα

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Εντάξει!Τα βρήκαμε με τον ιδιοκτήτη!Αν έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο σχετικά με την Αμοργό θα είναι ευπρόσδεκτο!Σας ευχαριστώ πολύ!
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Καλησπέρα και από εμένα!!! Εγώ προβληματίστηκα αρκετά με το θέμα της διαμονής γι'αυτο και χώρισα τη διαμονή και έκλεισα να μείνω 5 μέρες Χώρα και 3 Αιγιάλη. Στην ουσία ήθελα να ελαχιστοποιήσω τις αποστάσεις, θεωρώ πολύτιμο το χρόνο των διακοπών μου, μια και τώρα πια λιγοστεύουμε τις μέρες. Και τα δύο δωμάτια που έκλεισα με ικανοποίησαν αρκετά, το δωμάτιο δε της Αιγιάλης έχει φανταστική θέα!!!!! 10 και σήμερα μείναν!!!
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα και από εμένα!!! Εγώ προβληματίστηκα αρκετά με το θέμα της διαμονής γι'αυτο και χώρισα τη διαμονή και έκλεισα να μείνω 5 μέρες Χώρα και 3 Αιγιάλη. Στην ουσία ήθελα να ελαχιστοποιήσω τις αποστάσεις, θεωρώ πολύτιμο το χρόνο των διακοπών μου, μια και τώρα πια λιγοστεύουμε τις μέρες. Και τα δύο δωμάτια που έκλεισα με ικανοποίησαν αρκετά, το δωμάτιο δε της Αιγιάλης έχει φανταστική θέα!!!!! 10 και σήμερα μείναν!!!
Όταν γυρίσεις να μας γράψεις εντυπώσεις, εμείς πάμε αρχές Αυγούστου.;)
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
σε θέμα φαγητού προτείνω στην Χώρα την πιτσαρία Petrino ( την συγκαταλέγω στις καλύτερες πίτσες που έχω φάει), το εστιατόριο λιοτρίβι και το γλυκοπωλείο Καλυψώ. Και για καφέ ή ποτό το Γιασεμί!!
 
Μηνύματα
12
Likes
1
Σε ποιά περιοχή να μείνω στην Αμοργό; Με ενδιαφέρει να είναι γραφική..!! Να προτιμήσω την Χώρα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom