Ουγγαρία Τσεχική Δημοκρατία Πραγα ή Βουδαπεστη ;;

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ιδου η απορια... εχω διαβασει μεμονωμενα και για τις δυο πολεις αλλα δεν εχω καταληξει καπου...
Ειναι το πρωτο μας ταξιδι στο εξωτερικο,θα ειναι κοντα στο Πασχα,λιγο νωρις αλλα ειμαι πολυ της οργανωσης!!!
Σας ακουω...!!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Καλο ειναι να χρησιμοποιουμε την αναζητηση πριν ανοιγουμε νεο θεμα...Υπαρχουν ηδη πολλα θεματα για το ιδιο ζητημα οπου μπορεις να ρωτησεις οτι θελεις.
Επίσης ολα αυτα τα θεματα θα σε βοηθησουνε στο διλημα σου...
Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - Αποτελέσματα Αναζήτησης

topic closed
 

athinak

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam
Καλημέρα κ καλό μας μήνα!!!Ξαφνικα εχθές το απόγευμα αποφασίστηκε ταξίδι στο εξωτερικό μεταξύ 1-6/5 ,στις διακοπές του Πάσχα δλδ .Ειμαστε ανάμεσα Πράγα κ Βουδαπέστη. Αεροπορικά περίπου ειναι τα ίδια ,διαμονή κάτι θα βρω (υποκειμενικα ειναι αυτά ).Για 5 ημέρες κ άνοιξη τι γνώμη έχετε για αυτές τις πόλεις ;κριτήριο μας ειναι ( αν μου επιτρέπεται να το πω αυτο) η αποφυγή των βαρβάρων ,δλδ όσο κ αν γίνεται να αποφύγουμε τα κύματα τουριστών .
Ευχαριστω!!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Προσωπικά, τα προηγούμενα χρόνια δεν θα πήγαινα σε καμία από τις δυο πόλεις Πάσχα, ακριβώς λόγω του κύματος (Ελλήνων) τουριστών που θα συνέρρεαν σ' αυτές. Φέτος με την κρίση, ίσως το ρεύμα να είναι περιορισμένο, ίσως και όχι...
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Eμείς πέρσι πήγαμε Πάσχα στη Βουδαπέστη μεμονωμένα! Αυτό με τις ορδές των Ελλήνων δεν το ένιωσα καθόλου εκτός από τον πύργο των ψαράδων που εκεί είδαμε ένα γκρουπ Ελλήνων. Αν θέλεις να αποφύγεις τις ορδές μπορείς αρκείς να
κάνεις τις επιλογές των αξιοθέατων τις σωστές ώρες!
 

athinak

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam
papariskonst said:
Και γιατί δεν το κάνεις 2 διανυκτερεύσεις Βουδαπέστη και 3 διανυκτερευσεις στην Πράγα?
Νομίζω ότι δεν θα προλάβω να δω καμμιά πόλη σωστά με αυτο τον τροπο η αλήθεια ειναι όμως πως δεν το έχω σκεφτεί ?.....
 

athinak

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam
katkats said:
Προσωπικά, τα προηγούμενα χρόνια δεν θα πήγαινα σε καμία από τις δυο πόλεις Πάσχα, ακριβώς λόγω του κύματος (Ελλήνων) τουριστών που θα συνέρρεαν σ' αυτές. Φέτος με την κρίση, ίσως το ρεύμα να είναι περιορισμένο, ίσως και όχι...
Φαντάζομαι πως θα ειναι λίγο περιορισμένο αλλα πάλι....ειναι τρελοί αυτοί οι Ελληνες (μαζί κ εγώ που το αποφάσισα τελευταία στιγμή)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
2 μέρες για Πράγα είναι αρκετές για να την δεις (εφόσον ξυπνάμε στις 8 και 9 είμαστε έτοιμη για βόλτα)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μόνο στις 7 του Μάη έχει απ' ευθείας επιστροφή για Αθήνα και από τους δύο προορισμούς Το θετικό είναι ότι η αργία της Πρωτομαγιάς μεταφέρεται για τις 7 του μήνα, οπότε κλείσε άφοβα...Και κλείνεις και 2 τριήμερα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom