Συρία Πρακτικη στην Συρια !!!

praetorianos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα φιλοι τον ταξιδιων

Οπως και ο τιτλος μου προδιδει αυτο το καλοκαιρι ανελαβα την πρακτικη μου στην Συρια και πιο συγκεκριμενα στην πολη της Λαττακια . Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω ξαναταξιδεψει εκτος Ευρωπης και θα ηθελα καποιον να με βοηθησει με τις γνωσεις του οσον αφορα
1)τα αεροπορικα και γενικα τον φτηνοτερο τροπο να φτασω εκει ( κατι σαν την rayanair της Ασιας δηλαδη :p ).
2) τι χαρτια χρειαζετε να εχω
3) γενικα τι ειναι must see στην Συρια.

Ευχαριστω προκαταβολικα :) :) :)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Yπάρχουν πολλές πληροφορίες για την συρία στο φόρουμ.
οπως και ιστορίες για να διαβάσεις όσον αφορά τα αξιοθέατα,μνημεία κλπ.
πήγα δύο φορές και θέλω ξανά..
Στην Λατακεια έμεινα ένα βραδυ για ενδιάμεσο σταθμό.ειναι μια πόλη-εμπορικό λιμάνι της χώρας.
Αν μείνεις πολύ να επισκεφτείς την Δαμασκό και το Αλέππο.Η δαμασκός ειναι υπέροχη με παληά πολη που δεν βαριέσαι να την γυρνάς.
οι κυρίως πόλεις συνδέονται μεταξύ τους με το τοπικό κτέλ που ειναι καθαρά και αξιοπιστα μέσα.το εισιτήριο είναι πάμφθηνο!
εκεί θα δοκιμάσεις τα καλύτερα φαγητά,θα συναναστραφείς καταπληκτικούς ανθρώπους και γενικα θα νιώσεις ασφάλεια!
άλλο must ειναι η αρχαία πόλη της palmyra σε μια όαση στην μέση της ερήμου στο κέντρο της χώρας..
Η syrian air ειναι ο καλύτερος τρόπος για να πας.κοίτα όμως και την tourkish ή την jordan μέσω amman.
ενημερώσου όπως είπαμε πρίν,διάβασε και θα δείς οτι την συρία θα την παίξεις στα δάκτυλα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom