Πρακτορειο για interrail εισιτηριο

mariafuncharal

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σας!

Είμαι η Μαρία, είμαι 28 χρονών, μου αρέσουν πολυ τα ταξίδια αλλα προς το παρόν έχω ταξιδέψει μόνο Ελλάδα.

Η επιθυμία μου είναι να ταξιδεψω με interail τον Σεπτέμβριο ή τον Οκτώβριο. Έχω όμως αρκετές απορίες ακόμα. Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει σε ποιο πρακτορείο μπορώ να βγάλω τα εισητήρια (δεν βρίσκω καποιο που να ασχολείται)? Χρειάζεται να τα αγοράσω καποιο χρονικό διαστημα νωρίτερα (γιατι εγώ τελευταία στιγμή θα μάθω αν μπορω να φύγω για 1 μήνα)? Αν πρέπει να παω συγκεκριμένες ημερομηνίες το ταξίδι ή όποτε θελω? και πως φεύγουμε απο Ελλάδα? Με τρένο που ειναι μέσα στην τιμή ή δεν ειναι στην τιμή και πρέπει να βρούμε αλλο τρόπο?

Ευχαριστώ που με "ακούσατε" και αν μπορείτε να βοηθήσετε θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!:D
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
δες αυτα τα θεματα, θα λυθουν αρκετες αποριες σου

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/25594-interrail.html

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/25547-%F4%E1%EE%E9%E4%E9-%EC%E5-interrail.html

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/28683-interrail-europe-help.html

http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%ED/29251-interail-%E9%F3%F0%E1%ED%DF%E1.html

γενικα επειδη το χα ψαξει λιγο δε νομιζω οτι σε συμφερει ιδιαιτερα εφοσον εχεις περασει τα 25 (μετα τα 25 η τιμη ανεβαινει αρκετα ) να κοψεις εισιτηριο ιντεραιλ, νομιζω φτηνοτερα θα μετακινηθεις αποφασιζωντας εσυ με ποιο μεσο, αλλες φορες συμφερει αεροπορικο,αλλες τρενο αλλες λεωφορειο

συν οτι απο ελλαδα δε φευγεις πλεον με τρενο!!!! εχουν καταργηθει ολα τα δρομολογια προς βαλκανια
 

mariafuncharal

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ευχαριστώ!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Τα περισσότερα βέβαια link απο αυτα τα είχα βρει απλα δε μου λύνουν τις απορίες που εχω. Θέλει ψαξιμο αλλα δεν ξερω που για Ελλάδα.

Επειδή θα παω με ξαδερφη μικρη ειπα να κανω κι εγω interiail αλλιως δε συμφέρει εμένα.

Θα δούμε ακόμα υπο σκεψη είμαστε!
 

splusm

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Wild Africa/ C. America
Καλησπέρα σας!

Είμαι η Μαρία, είμαι 28 χρονών, μου αρέσουν πολυ τα ταξίδια αλλα προς το παρόν έχω ταξιδέψει μόνο Ελλάδα.

Η επιθυμία μου είναι να ταξιδεψω με interail τον Σεπτέμβριο ή τον Οκτώβριο. Έχω όμως αρκετές απορίες ακόμα. Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει σε ποιο πρακτορείο μπορώ να βγάλω τα εισητήρια (δεν βρίσκω καποιο που να ασχολείται)? Χρειάζεται να τα αγοράσω καποιο χρονικό διαστημα νωρίτερα (γιατι εγώ τελευταία στιγμή θα μάθω αν μπορω να φύγω για 1 μήνα)? Αν πρέπει να παω συγκεκριμένες ημερομηνίες το ταξίδι ή όποτε θελω? και πως φεύγουμε απο Ελλάδα? Με τρένο που ειναι μέσα στην τιμή ή δεν ειναι στην τιμή και πρέπει να βρούμε αλλο τρόπο?

Ευχαριστώ που με "ακούσατε" και αν μπορείτε να βοηθήσετε θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!:D
Το πασο interrail το βγαζεις ειτε απο τους σταθμους του Οσε , ή το παραγγελνεις απο το InterRail Europe Train Pass, European Train Travel & Europe Train Tickets , κ μπορεις να το βγαλεις ακομα και μια μερα πριν φυγεις.

Τη στιγμη που το βγαζεις λες απο ποια μεχρι ποια ημερομηνια θες να ταξιδεψεις , αν θελεις να ταξιδεψεις συνεχομενες μερες ή καποιες μερες σε καποιο χρονικο διαστημα,,
Αυτα δες τα στο παραπανω site τα λεει αναλυτικα.

Οσο για το πως φευγεις Ελλαδα, ή παιρνεις πλοιο για Ιταλια απο Πατρα ( συμπεριλαμβανεται στην τιμη) ,ή λεοφωρειο μεχρι Βουλγαρια ( επιπλεον εξοδο ) ή
για πιο ευκολια κλεινεις μια φτηνη πτηση για καπου στην Ευρωπη απο που θες να
ξεκινησεις και εισαι οκ.
 

mariafuncharal

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ααααααααααααα αυτό πραγματικά βοήθησε! προσπαθούσα να μπω στο site του οσε αλλα ηταν εκτός λειτουργέιας. Μου έλυσε τα χερια αυτο. Είναι μια καλή αρχή!

Ευχαριστώ πάρα πολυ!
 

mariafuncharal

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. splusm

Να ρωτησω κατι αλλο για να κλεισω εισητηριο για interail π.χ 22 μερων ή 30 ή λιγότερο πρεπει να υπολογισω τις μέρες που θα ταξιδευω? ή το σύνολο? δηλ. αν παω σε 5 χωρες απο 4 μερες την καθε μια τι με συμφέρει? Υπάρχει καποιο ελληνικο site ή πρακτορειο που μπορουμε να ρωτησουμε τυχον αποριες?
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. splusm

Να ρωτησω κατι αλλο για να κλεισω εισητηριο για interail π.χ 22 μερων ή 30 ή λιγότερο πρεπει να υπολογισω τις μέρες που θα ταξιδευω? ή το σύνολο? δηλ. αν παω σε 5 χωρες απο 4 μερες την καθε μια τι με συμφέρει? Υπάρχει καποιο ελληνικο site ή πρακτορειο που μπορουμε να ρωτησουμε τυχον αποριες?
Στα εξηγεί όλα στο λινκ που σου έστειλε ο splusm: InterRail Global Pass - Unlimited train travel in Europe | interrailnet.com
Κι αυτό το site έχει πολύ καλό φόρουμ που θα λυθούν οι απορίες σου και μπορείς να ρωτήσεις ό,τι θέλεις: InterRail, EurRail, Train Tickets. Travel Europe by Train.
Διαφορετικά στα κεντρικά του ΟΣΕ, αν βγάλεις άκρη.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.842
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. splusm

Να ρωτησω κατι αλλο για να κλεισω εισητηριο για interail π.χ 22 μερων ή 30 ή λιγότερο πρεπει να υπολογισω τις μέρες που θα ταξιδευω? ή το σύνολο? δηλ. αν παω σε 5 χωρες απο 4 μερες την καθε μια τι με συμφέρει? Υπάρχει καποιο ελληνικο site ή πρακτορειο που μπορουμε να ρωτησουμε τυχον αποριες?
Οταν εχεις το εισιτηριο των 22 ημερων μπορεις να ταξιδευεις τις 10 απο αυτες .. αμα παρεις το εισιτηριο των 30 ημερων ειναι με απεριοριστες διαδρομες .. το ελληνικο site που μπορεις να ρωτησεις ειναι εμεις φυσικα :D πρακτορειο οχι γιατι το εισιτηριο interrail δεν πουλιεται απο πρακτορεια ..
 

splusm

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Wild Africa/ C. America
Οταν εχεις το εισιτηριο των 22 ημερων μπορεις να ταξιδευεις τις 10 απο αυτες .. αμα παρεις το εισιτηριο των 30 ημερων ειναι με απεριοριστες διαδρομες .. το ελληνικο site που μπορεις να ρωτησεις ειναι εμεις φυσικα :D πρακτορειο οχι γιατι το εισιτηριο interrail δεν πουλιεται απο πρακτορεια ..
Για 22 μερες υπαρχει και εισητηριο flexi που ταξιδευεις 10 μερες σε διαστημα 22 ημερων,
αλλα υπαρχει και το continuous που ταξιδευεις απεριοριστα και τις 22 ημερες.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Η μοναδική λύση και απροβλημάτιστη είναι τραίνο για Πάτρα κι απο κει πλοίο για Ιταλία. Τόόόότε που είχα παει εγώ κάλυπτε δωρεάν το Πάτρα Μπρίντεζι, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Πάντως οι ιταλικοί σιδηρόδρομοι είναι μια χαρά σε σχέση με τους βαλκανικούς και στη διαδρομή έχει πολλά αξιόλογα αξιοθέατα αν ο προορισμός σας είναι προς κεντρική ευρώπη
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.842
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Για 22 μερες υπαρχει και εισητηριο flexi που ταξιδευεις 10 μερες σε διαστημα 22 ημερων,
αλλα υπαρχει και το continuous που ταξιδευεις απεριοριστα και τις 22 ημερες.
ε ναι,αλλα νομιζω οτι το continuous δεν αξιζει ... 10 μερες ταξιδιου σε 22 μερες ειναι περιπου 1 μερα ταξιδι ανα 2 μερες που ειναι μια χαρα ... μη σου πω οτι δεν τα φτανεις τα 10 ταξιδια μεχρι το τελος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.803
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom