Ινδία Προγραμματισμός ινδίας

dimtze

Member
Μηνύματα
87
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ονειρεμένο Ταξίδι
Patagonia !!!
Πρώτη φορα india φτάνουμε Jaipur στις 7 (το πρωί) με 15 αυγούστου

Το όνειρο που λέγεται Varanasi μάλλον το εγκαταλείπουμε λόγο χρόνου και δυσκολίας στην κράτηση εισιτηριων τρένου, Οποτε θα περιοριστούμε Ραζαστάν, κάναμε κράτηση έναν Car & Driver με 24000 rp (300 Euro) για 8 ημερες και θα μας πάει Jaipur ξενάγηση και από εκεί Johpur μέσο στάσης Puskar, 2 νύχτες εκεί και μετά Udaipur για άλλες δυο διανυκτερεύσεις
Στο τέλος επιστροφή Jaipur και την επομενη μέρα πριν την αναχώρηση ημερήσια εκδρομή Agra

κάπως έτσι είναι το πρόγραμμα

ερωτήσεις πολλές....

1) αν κάποιος έχει κάνει αυτές τις διαδρομές πιστεύει πως είναι καλο το πρόγραμμα η σηκώνει αλλαγή?
2) SOS στάσεις στην διαδρομή?
3) stop over Abu dhabi gia 11 ωρες , λέτε να υπάρχει πρόβλημα στην είσοδο στην χωρα λόγο σφραγίδας isreal/passport?
4)εμβόλια ηπατίτιδας A έγιναν, προτείνεται κάποιο άλλο?
5)τι δεν πρέπει να χάσουμε στις περιοχές που επισκεπτόμαστε?

Όμορφη χωρα ....αλλα ζόρικο το ταξίδι και ο προγραμματισμός

Για την ιστορία άλλαξε η κατάσταση με την visa
Μια κοπέλα παλεύει μονη στην πρεσβεία για βιομετρικά και κτλ, στην επίσκεψη μας κατέρρευσε και το σύστημα και έπρεπε να ξανακάνω αλλα 600km για να δώσω δακτυλικά

Y.Γ : Ελπίζω να μην είναι χιλιό ειπωμένες οι ερωτήσεις
 

FastBird

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα Παιδια .... Ειμαι καινουριος στο Forum ... Αποφασισα μετα απο διαφορα ταξιδια (Ευρωπη + Ρωσια) να κανω με την κοπελια ενα ταξιδι στην Ινδια ... Εχουμε κλεισει εισητηρια για 21/12/15 - 07/01/16 (Αθηνα-Δελχι , Βομβαη-Αθηνα με Gulf Air) ........ Προσπαθω εδω και μερες να μοιρασω τις ημερες του ταξιδιου , αλλα ειναι οπως θα ξερετε οσοι εχετε παει υπερ το δεον δυσκολο .... Εχω σκεφτει: Δελχι - Jaipur - Agra - Varanasi - Mumbai -Goa .... Και η παραμικρη βοηθεια ειναι σωτηρια ... Σας ευχαριστω ....
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Καλημέρα FashBird είχα επισκευτή φέτος τον Ιανουάριο την Ινδία,ετοιμάσου για έναν τελείος διαφορετικό προορισμό απο ότι έχεις δει μέχρι σήμερα.Από τα μέρη που ανέφερες ποιο πάνω εκτός απο την Goa που δεν την επισκεύτικα,ποιο πολύ απο όλα μου άρεσε η Βομβάη.Θα σου πρότεινα μετά την Jaipur να πάς στην Udaipur που είναι μια πολύ ωραία παραλίμνια πόλη.Επίσης αφού θα πας στην Βομβάη κοίταξε αν μπορείς να πας και στο Aurangabad σαν πόλη είναι χάλια αλλά κοντά της έχει τις Ellora και Ajanta caves που πραγματικά αξίζουν πολύ.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Να διευκρινίσω πρώτα ότι δεν πήγα Γκόα και Μουμπάι αλλά τα έχω stand by για επόμενο ταξίδι! Σύμφωνα με το πρόγραμμα που έκανα εγώ τον Ιανουάριο που μας πέρασε θα σου έλεγα να μείνεις 2-3 μέρες Δελχί γιατί έχει πολλά πράγματα να δεις και υπολόγισε ότι έχει και τρομερή κίνηση οπότε θα χάσεις αρκετό χρόνο σ'αυτό, Jaipur 2 μέρες, Agra 1 ημέρα ίσως να μπορείς και αυθημερόν, Βαρανάσι 2 μέρες, αν μπορείς να προσθέσεις και Udaipur 2 μέρες που είναι καταπληκτική πόλη, και αυτό που θα έκανα εγώ για Γκόα θα ήταν 5 μέρες και Μουμπάι 2 μέρες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom