Προτάσεις & Ιδέες για το TravelStories

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
[imga="right"]http://www.travelstories.gr/files/globeman/globeman_idea.gif[/imga]Από σήμερα κάνει την εμφάνισή του μια νέα ενότητα, που ονομάζεται Προτάσεις & Ιδέες για το TravelStories. Η ενότητα αυτή βρίσκεται μέσα στην ενότητα "Περί του TravelStories" και είναι διαθέσιμη προς όλα τα μέλη.

Σκοπός της ενότητας αυτής είναι να συγκεντρώσει όλες τις ιδέες και τις προτάσεις που έχουν τα μέλη του TravelStories για καινούριες λειτουργίες, πράγματα που λείπουν, ή και βελτιώσεις/διορθώσεις σε υφιστάμενα πράγματα.

Τα μέλη που ενδιαφέρονται να υποβάλλουν μια πρότασή τους προς υλοποίηση, θα πρέπει να ανοίγουν ένα θέμα στην ενότητα αυτή και να γράφουν όσο πιο αναλυτικά μπορούν την πρόταση ή την ιδέα τους.

Στη συνέχεια τα υπόλοιπα μέλη θα πρέπει να αξιολογούν την πρόταση/ιδέα, και να ψηφίζουν με το νέο σύστημα αξιολόγησης που θα εμφανίζεται με αστεράκια επάνω από το θέμα. Με 5 αστεράκια θα ψηφίζετε τις ιδέες που θέλετε πολύ να δείτε να υλοποιούνται, και με μηδέν αυτές που δε θέλετε, συν όλα φυσικά τα ενδιάμεσα στάδια.

Αυτό είναι το πρώτο μέρος, και αφορά την αξιολόγηση της ιδέας/πρότασης.

Τα μέλη όμως μπορεί να έχουν να κάνουν σχόλια στην πρόταση αυτή, ή/και να προτείνουν κάποια τροποποίησή της ή επιπλέον λειτουργικότητα επάνω στην αρχική ιδέα. Σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να τη γράφουν ως απάντηση στο αρχικό μήνυμα, και τα υπόλοιπα πάλι μέλη, μπορούν να αξιολογούν την ΚΑΘΕ ιδέα.

Με αυτόν τον τρόπο δίνουμε μια ευκαιρία σε όλα τα μέλη του site να ωθήσουν το TravelStories να γίνεται συνεχώς καλύτερο, και να δουν τις δικές τους προτάσεις να υλοποιούνται.

Σας παρακαλώ να γράφετε τις προτάσεις/ιδέες σας με αναλυτικό τρόπο και αφού τις έχετε σκεφτεί καλά.

:)
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Συμφωνώ! Για να δούμε λοιπόν προτάσεις!
 

angelapos

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Πελοπόννησος
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Τι θα λέγατε για μία κατηγορία, όπου θα συναντιόμασταταν σε κάποιο ταξίδι?

Εννοώ εφόσων έχουμε όλοι το μικρόβιο του ταξιδευτή καθώς είμαστε μέλη σε αυτό το φόρουμ, να υπάρχει μια κατηγορία όπου αν κάποιος, κατά προτίμηση admin ή mod, έχοντας σταθμίσει διάφορους παράγοντες (ημερομηνίες, τοποθεσία) να προτείνει ένα μέρος (μάλλον Ελλάδα) για να ταξιδέψουν και να συναντηθούν όσοι το επιθυμούν.

Έτσι για να έχουμε μια αφορμή και ιδέες για ταξίδια! Μη με παρεξηγήσετε, δεν εννοώ και πονηρό, απλά επειδή συμμετέχω και σε άλλα -μοτοσυκλετιστικά- φόρουμ, τα παιδιά διοργανώνουν ταξίδια και συναντώνται και πάντα ζηλεύω. Απλά δεν έχω ακόμη μηχανή και είμαι κάπως στενά οικονομικά για να ακολουθήσω...

Επίσης, προτείνεται η ημερομηνία και η τοποθεσία όταν αποφασιστεί από τους mods και όποιος θέλει, δηλώνει συμμετοχή στο thread και κλείνει μόνος του το δωμάτιο στο ξενοδοχείο που έχει συμφωνηθεί, απλά αναφέρει ότι είμαι από το τάδε φορουμ για να του γίνει καιι η σχετική έκπτωση εφόσων είναι πολλά τα άτομα που πάνε.

Μια ενναλακτική ιδέα είναι να βγάλουμε αυτοκολλητάκια και όποτε ταξιδεύουμε να τα έχουμε κολλημένα στις αποσκευές, μηχανές κτλ για να αναγνωριζόμαστε από τα άλλα μέλη του φόρουμ. Φαντάσου να περιμένεις στο αεροδρόμιο και να δεις κάποιον συμφορουμίτη!!!!!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
πολύ καλή ιδέα,εγώ συμφωνώ!ως προς τη διοργάνωση κάποιων ταξιδιών,
ναι θάταν πολύ ωραίο κατά καιρούς να βρισκόμαστε σε διαφορετικά μέρη...,

δε συμφωνώ με τα αυτοκολλητάκια που είπες στο τέλος...
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Εγώ αντίθετα, θα συμφωνήσω με τα αυτοκολλητάκια, ή ίσως με ένα στικ που μπαίνει στο χερούλι της βαλίτσας, με το σήμα του φόρουμ μας
θα μου άρεσε, χώρια που θα βρίσκω αμέσως και τη βαλίτσα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ αντίθετα, θα συμφωνήσω με τα αυτοκολλητάκια, ή ίσως με ένα στικ που μπαίνει στο χερούλι της βαλίτσας, με το σήμα του φόρουμ μας
θα μου άρεσε, χώρια που θα βρίσκω αμέσως και τη βαλίτσα
Κι αν ας πούμε από δίπλα είναι εκείνος ο παλιο-ενοχλητικός τύπος (π.χ. ο taver) που δε θες να δείς ούτε μπροστά σου, και τύχει να δει το αυτοκόλλητο και να έρθει να σου πιάσει την κουβέντα? Τότε τι κάνεις?
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Εγω λεω να φτιαχτει επειγοντως recycle bin γιατι χανω τα καλυτερα και σκεφτομαι να κανω back up καθε 3 λεπτα.:D
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Θα πω ότι μου δάνεισε το αυτοκόλλητο ένας άλλος... που δεν θυμάμαι, που συνάντησα σε ένα ταξίδι, κι εγώ δεν ξέρω πού...
Αλλά ίσως και να μου αρέσει να με ενοχλούν τραβελστοριτικά... ποιος ξέρει Taver μου?
ποιος ξέρει?
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Κι αν ας πούμε από δίπλα είναι εκείνος ο παλιο-ενοχλητικός τύπος (π.χ. ο taver) που δε θες να δείς ούτε μπροστά σου, και τύχει να δει το αυτοκόλλητο και να έρθει να σου πιάσει την κουβέντα? Τότε τι κάνεις?
Ε κάνεις την κορόιδα βρίσκεις μια δικαιολογία και φεύγεις τρέχοντας!

Είναι να μη σου τύχει... :bleh:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδιά, όποιος έχει συγκεκριμένη πρόταση, να ανοίγει το δικό του τόπικ παρακαλώ. Νομίζω οι οδηγίες στο πρώτο ποστ είναι σαφείς.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Μα Δεφ, ακόμα στην πρώτη πρόταση είμαστε
αυτήν αναλύουμε... και όπως πάντα, διαφωνούμε....
 

angelapos

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Πελοπόννησος
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Χμμμμμ αυτό με τα αυτοκολλητάκια μπορεί να είναι όντως "κάπως" απλά σκεφτείτε ότι δεν είναι απαραίτητο να τα πάρετε............τα αυτοκόλλητα. (Όταν και ΑΝ βγουν).

Βασικά και γω δεν ξέρω αν όντως θα το έκανα σύστημα να τριγυρνάω με ένα αυτοκόλλητο κολλημένο κάπου πάνω μου, γιατί δεν κουβαλάω ποτέ hand luggage, απλά θα μπορόυσα να το κολλήσω κάπου σε κάποια φάση είτε στο αυτοκίνητο, μηχανή, σκηνή, σακούλα, για να δηλώσω κάτι ρε παιδί μου και που ξές.

Επίσης δείτε το από την πλευρά ότι θα δείτε κάποιον ο οποίος έχει κολλημένο το αυτοκόλλητο και αν θέλετε του/της λέτε ένα γεια εκεί στο μακρινό αεροδρόμιο του ρέκιαβικ που βρίσκεστε.

Τέσπα και γω δε νομίζω να προωθώ και πολύ αυτή την ιδέα, απλά μου ήρθε έτσι στα εντελώς ξαφνικά όταν έγραφα για τα ταξίδια/συναντήσεις.

@Admin-Δεφκαλίων: εντελώς φιλικά και χωρίς ίχνος επίκρισης μη "τα παίρνεις" και μας κόβεις τη φόρα ρε συ. Μέσα από τη συζήτηση, έστω και με άσχετα σχόλια μπορεί να βγει κάτι καλό για όλους μας. Συστήνω "χαλαρουίτα" ειδικά σε ένα θρεντ όπου αφορά προτάσεις και ιδέες.

Πάντα φιλικά

Άγγελος
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom