Προτάσεις για 2ημερο-3ημερο (από Θεσσαλονίκη)

Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Μιας που πλησιάζει το τριήμερο της Πρωτομαγιάς (1η Μαίου πέφτει Παρασκευή), και αφού λογικά προσωπικά θα δραπετεύσω προς τα κάπου εκείνο το τριήμερο, άνοιξα το θεματάκι αυτό για να προτείνουμε 2ημερα και 3ημερα από Θεσσαλονίκη και γενικότερα για Β. Ελλάδα.

Εννοείται όχι μόνο για το επόμενο weekend, αλλά γενικότερα κοντινές αποδράσεις για όλο το χρόνο!

Προσωπικά, θα φύγω εκείνες τις μέρες απλά ... δεν έχω σκεφτεί πού να πάω κ.τ.λ.!

Καμία ιδέα κανείς; Με την κοπέλα μου θα είμαι, οπότε σκεφτείτε και προτείνετε αναλόγως :D
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εγώ το λέω και το ξαναλέω: ΔΡΑΜΑ και πάλι ΔΡΑΜΑ!

Αλλά προσοχή: για τους άρρωστους με τη φύση!

Γραφικά χωριουδάκια σαν του Μαινάλου δεν θα δεις, αλλά από φύση θα χορτάσεις!!! Νέστος, περιοχή παρανεστίου, δάση φρακτο και ελατιας, φαλακρό όρος... κάποιοι μόνο από τους λόγους!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Λοιπόν,επωφελούμε κι εγώ από το θέμα για να θέσω το δικό μου ερώτημα:

Κάποιοι γνωστοί μου Θεσσαλονικείς πήγαν το τριήμερο των απόκρεων στη Σόφια .Για να πω την αλήθεια εμένα δεν εντυπωσιάζει σαν προορισμός ,αλλά αυτοι γύρισαν με πολύ καλές εντυπώσεις τόσο από την πόλη και τα αξιοθέατα όσο και από το φαγητό και γενικότερα το θεώρησαν πολύ καλή επιλογή για ένα τριήμερο.Προσωπικά εγώ που μένω στη νότια Ελλάδα θα προτιμούσα να δω αρκετά μέρη της Μακεδονίας που δεν τα έχω δει ακόμα ,αλλά είπα να ρωτήσω γιατί μου έκανε εντύπωση το ότι αρκετοί Θεσσαλoνικείς επιλέγουν τη Σόφια για τριήμερο.Εχει πάει κανείς,και όντως αξίζει;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Εγώ το λέω και το ξαναλέω: ΔΡΑΜΑ και πάλι ΔΡΑΜΑ!

Αλλά προσοχή: για τους άρρωστους με τη φύση!

Γραφικά χωριουδάκια σαν του Μαινάλου δεν θα δεις, αλλά από φύση θα χορτάσεις!!! Νέστος, περιοχή παρανεστίου, δάση φρακτο και ελατιας, φαλακρό όρος... κάποιοι μόνο από τους λόγους!
όπου θέλετε πάτε και καλά να περάσετε μόνο Καβάλα μην έρθετε γιατί έχω πολύ δουλειά και δε θα μπορέσω να σας δω:bleh: και μη νομίζετε ότι ζηλεύω:(
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Πηλιο ασυζητητι, φοβερη ανοιξιατικη αποδραση
και απο κατω ο Βολος ,
λιγο τσιπουρακι, λιγο θαλασσα και το κοριτσι σου:)
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Αν πάτε Δράμα, περάστε πρώτα από την Καβάλα και ενημερώστε το Λευτέρη ότι θα ακολουθήσετε τους Δρόμους του Κρασιού.

Και θα δείτε για πότε έρχεται μαζί σας χοροπηδώντας! :bleh::bleh::bleh:


ΥΓ. Σούπερ το Πήλιο, αλλά νομίζω ότι ο φίλος μας ο Μπίζελος ζητησε Βόρεια Ελλάδα...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Διαμονη στο Νυμφαιο, φαγητο απο κατω στο Ξυνο Νερο στον Κοντοσωρο και στο Σκληθρο και βολτες στις Πρεσπες.
 

tatis

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ο επόμενος που θα πάω!!!
Dafni εγώ επισκέφτηκα την Σόφια πριν απο 2 χρόνια κ ήταν Πάσχα. Δν μου άρεσε. Την βρήκα βρώμικη, άσχημη, άχρωμη κ άοσμη. Στο κέντρο έχει μία κάποια γραφικότητα, αλλά μέχρι εκεί. Τπτ παραπάνω. Φιλιππούπολη ήταν πιο καλά θα έλεγα..
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Λουτρα Ποζαρ για μπανακι μεσα στην φυση...
 

tatis

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ο επόμενος που θα πάω!!!
κ Άγγιστρο επίσης. Μμμμμμμμμμμμ τέεεεεεεεελειο!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.782
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom