Προτάσεις

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Θα ήθελα να προτείνω μερικά πράγματα που θα μου άρεσαν στο site:
  1. Έχω ήδη θέσει και επαναλαμβάνω την πρόταση για τον παγκόσμιο χάρτη (τον γενικό στην κεντρική σελίδα ή τον προσωπικό στο profile) να υπάρχει αναγνώριση των χωρών με την μέθοδο του mouse over (ελπίζω να το λέω καλά :roll:).
  2. Θα ήθελα και ένα χάρτη για την Ελλάδα. Ξέρω ότι το forum προσανατολίζεται περισσότερο στα ταξίδια στο εξωτερικό, αλλά υπάρχει και αυτό το τμήμα που μπορούμε να το εμπλουτίσουμε. (Εξάλλου είναι η μόνη ευκαιρία που θα έχω να κοκκινήσω και εγώ ένα χάρτη :haha:)
  3. Προς τους συμφορουμίτες: Δεν βλέπω κανένα τοπικ για ιστιοπλοϊα, παρόλο που δεν είμαι ιστιοπλόος μου αρέσουν πολύ αυτού του είδους τα ταξίδια και θα ήθελα να διαβάσω καμμιά ιστορία.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ευχαριστούμε για τις προτάσεις Μαίρη, θα ήθελα τα μέλη να πραγματοποιούν πιο συχνά τέτοιες :)

Λοιπόν να τις πιάσω μία μία:

1. Στον παγκόσμιο χάρτη της κεντρικής σελίδας, ήδη φαίνονται τα ονόματα των χωρών, δεν ξέρω τι ακριβώς θέλεις παραπάνω. Αν πλησιάσεις σε μια ήπειρο, σου δείχνει κανονικά το όνομα της κάθε χώρας επάνω στο χάρτη.

Για τον προσωπικό χάρτη στο profile έχει αποφασιστεί να αλλάξει και να γίνει κάτι καλύτερο από αυτό που έχουμε, οπότε στο μέλλον θα το δεις να υλοποιείται.

2. Δες το παραπάνω: όταν φτιαχτεί ο καινούριος προσωπικός χάρτης στο προφίλ, εξετάζω το ενδεχόμενο να μπει και χάρτης της Ελλάδας. Εδώ όμως δημιουργείται ένα θέμα που έχει σχέση με το πώς θα είναι χωρισμένος ο χάρτης, δηλαδή τι θα διαλέγεις να "κοκκινήσεις"; νομούς ; περιφέρειες; δήμους; πόλεις; είναι ένα πρόβλημα.

3. Γιαααααα να ξεπετάγονται οι ιστιοπλόοι μας. Έλα γρήγορα. :D
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Δίκιο έχεις Δάκη δεν το είχα ψάξει αρκετά.
Είμαι σίγουρη ότι θα κάνετε θαύματα με τον προσωπικό χάρτη.
Για την Ελλάδα ψηφίζω περιφέρειες, νομίζω ότι έτσι θα είναι αρκετά λεπτομερής.

Να επισημάνω ακόμα ότι πατάω το καινούριο κουμπί "multi quote this message" και δεν γίνεται τίποτα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Και όμως γίνεται. :bleh:

Πατώντας αυτό το κουμπάκι, γίνεται λίιιγο γαλάζιο. Μετά , αφού έχουμε επιλέξει ποια μηνύματα θέλουμε να κάνουμε quote στο μήνυμά μας (τα έχουμε κάνει δηλαδή λίιιγο γαλάζια με αυτό το κουμπάκι), πατάμε το "απάντηση" και έχουμε το αποτέλεσμά μας. :)
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Επανέρχομαι με νέες προτάσεις:
Πολύ συχνά θέλοντας να στείλω ένα προσωπικό μύνημα ή να δω αν κάποιο μέλος είναι online, αναγκάζομαι να ψάχνω στο φόρουμ να βρω μύνημά του για να πάω στο προφίλ. Θα μπορούσε να υπάρχει μια λίστα με τα μέλη (με link στα προφίλ) που να είναι εύκολα προσβάσιμη ή έστω να υπάρχει στην "αναζήτηση" και αναζήτηση μελών?
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Άψογος. Υπάρχει όμως link κάπου μέσα στο site ή θα πρέπει να ψάχνω στο συγκεκριμένο τόπικ να το βρω? Δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι αλλά δεν θα ήταν άσχημο να προσθέτατε ένα ΑΒΓΔΕ... όπως στη φωτογραφική gallery καθώς και το status (online ή offline).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Πρόσθεσα τη "Λίστα Μελών" ως επιλογή στο μενού "ΧΡΗΣΤΕΣ". :)

Μαίρη τι εννοείς ένα ΑΒΓΔΕ;
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Εννοώ τη αλφαβητική λίστα που σε παραπέμπει άμεσα στο άρχικό γράμμα που θέλεις, πατάς δηλαδή το Β αν θέλεις να δεις την bloody mary.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Πάλι δεν κατάλαβα. Αφού η λίστα μελών που σας έδειξα έχει αλφαβητική λίστα ακριβώς όπως τη λες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom