"Πρωτότυπο" Ρομαντικό Γαμήλιο Ταξίδι τον Μάιο του 2011

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
Καλημέρα! Παντρεύομαι στις 8 Μαϊου του 2011 και όπως καταλαβαίνετε το μόνο μέρος των γαμήλιων προετοιμασιών που δεν βαριέμαι και βρίσκω άξιο λόγου είναι το γαμήλιο ταξίδι:haha:. Άντε και το φαγητό στο τραπέζι!:lol:
Επειδή για μένα το ιδανικό θα ήταν ο γύρος του κόσμου αλλα δεν έχουμε ούτε το χρόνο ούτε τα χρήματα, και έχω μπερδευτεί όσο δεν πάει, θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποιο όσο γίνεται "πρωτότυπο" και κάπως ρομαντικό προορισμό για γαμήλιο ταξίδι. Έχουμε πάει σε αρκετούς κλασικούς προορισμούς και συγκεκριμένα Τυνησία, Κων/πολη, Ρώμη, Μαδρίτη, Βαρκελώνη, Παρίσι, Βιέννη, Σκωτία (το πιο πρωτότυπο μάλλον), Λονδίνο και Μάλτα.
Το budget μας είναι μέχρι 1500? το άτομο. Επίσης, μπορούμε να συνεννοηθούμε καλά σε Αγγλικά, Γαλλικά, Ιταλικά και Ισπανικά. Ο καλός μου έχει σαν προορισμό-όνειρο την Ιαπωνία αλλά νομίζω ότι το budget δεν μας καλύπτει και δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να τα καταφέρουμε μόνοι μας, χωρίς πρακτορείο.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Κουβα να πας, που ειναι και στα σχεδια σου, οπως φαινεται παραπανω.
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
ενας ποντος στην κουβα και απο μενα ..
πηγαινε να προλαβεις οσο αντεχει ο αλλος ....
τι θα λες στα εγγονια ...?
πηγαμε παρισι ?(που πας και Σαββατοκυριακο Μαιου ...με προσφορα ...Νοεμβριου?)
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
απορριπτονται ΟΛΑ....
ξανακανε λιστα
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Σόρρυ δεν ήμουν σαφής. Την λίστα την έκανα για να μην μου τα προτείνετε επειδή έχουμε ήδη πάει:roll:. Ναι την Κούβα την σκέφτομαι έντονα. Είναι καλή εποχή για να πάω; Θα τα καταφέρουμε μόνοι μας; Επίσης, αν ανεβάσω το budget στα 2000/άτομο, μήπως να επιχειρήσω και την Κόστα Ρίκα; Το ξέρω ότι τον Μάιο αρχίζει η υγρή περίοδος αλλα θα πάμε αρχές Μαίου...
 

ΝΑΝΑΕΑ

Member
Μηνύματα
30
Likes
27
Ονειρεμένο Ταξίδι
και πάλι Βραζιλία!
Συμφωνώ κι εγω με την Κούβα!:clap::clap:
Δεν έχω πάει, αλλά είναι τέλειο να συνδιάζεις γαμήλιο ταξίδι και ονειρεμένο προορισμο! Κι εγώ πολύ πρόσφατα το ίδιο έκανα και πίστεψε με, η χαρά είναι διπλη!
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
οταν λες ..θα τα καταφερετε μονοι σας ..τι εννοεις ?

μα ενας λογος που ταξιδευουμε ειναι αυτος ...
δοκιμαζουμε τον εαυτο μας
αλιμονο αν κοιτουσαμε μονο μουσεια ...

τι εχεις διαβασει για την κουβα που σε εχει κανει να το βλεπεις ετσι ?
θα σου πω εγω ...τιποτα
ισα ισα ..που ειδικα εδω μεσα ..εχει παει ενα καρο κοσμος ..ανεξαρτητα και εχει περασει εκπληκτικα
μην το συζητας ...πες μου για τον καιρο καλυτερα ...
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
Συμφωνώ κι εγω με την Κούβα!:clap::clap:
Δεν έχω πάει, αλλά είναι τέλειο να συνδιάζεις γαμήλιο ταξίδι και ονειρεμένο προορισμο! Κι εγώ πολύ πρόσφατα το ίδιο έκανα και πίστεψε με, η χαρά είναι διπλη!
Εσύ που πήγες ΝΑΝΑΕΑ;
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
οταν λες ..θα τα καταφερετε μονοι σας ..τι εννοεις ?

μα ενας λογος που ταξιδευουμε ειναι αυτος ...
δοκιμαζουμε τον εαυτο μας
αλιμονο αν κοιτουσαμε μονο μουσεια ...

τι εχεις διαβασει για την κουβα που σε εχει κανει να το βλεπεις ετσι ?
θα σου πω εγω ...τιποτα
ισα ισα ..που ειδικα εδω μεσα ..εχει παει ενα καρο κοσμος ..ανεξαρτητα και εχει περασει εκπληκτικα
μην το συζητας ...πες μου για τον καιρο καλυτερα ...
Ναι ο καιρός με φοβίζει λίγο. Διάβασα ότι από Μάιο αρχίζουν κυκλώνες. Λες να είμαι τόσο γκαντέμω:haha:;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Γαμήλιο στην Κούβα?? Σα να πας στο Άργος με το πεπόνι σου... μην του κάνεις τέτοια του άντρα σου κορίτσι μου γιατί θα σε μισήσει...

Τώρα αν είσαι μαζόχα και επιμένεις να πας, με 1.500 το άτομο budget στην Κούβα θα πας μέχρι το αεροδρόμιο άντε θα κοιμηθείς ένα βράδυ σε δωμάτιο πάτο και με την επόμενη πτήση θα γυρίσεις πίσω... από 2.000 και πάνω το άτομο για μια βδομάδα θέλει η Κούβα...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Γαμήλιο στην Κούβα?? Σα να πας στο Άργος με το πεπόνι σου... μην του κάνεις τέτοια του άντρα σου κορίτσι μου γιατί θα σε μισήσει...
:haha::haha::haha: Πες τα ρε Νίκο!

Αφού, λοιπόν, ανοίξαμε γραφείο με συμβουλές για γαμήλια ταξίδια, ας ρίξω κι εγώ μια κούφια κι ας πω... Ναμίμπια! Μη βιαστείτε να γουρλώσετε τα μάτια, δείτε το λίγο: Και πρωτότυπο είναι και ρομαντικό και - αν το ψάξετε περισσότερο - εξαιρετικά ενδιαφέρον...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom