Ryanair Προβληματα με Ryanair

Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Χρειάζεσαι όλο το desktop απαραίτητα; Μήπως να πάρεις μόνο τον σκληρό;
Το θέμα είναι πως ο υπολογιστής μου είναι καινούριος και δουλεύει άριστα. Μένω μόνιμα Γερμανία εδώ και σχεδόν ένα χρόνο και από όσο έχω δει εδώ οι κεντρικές μονάδες είναι ακριβότερες από ότι σε μας ! Και κάτω δεν το χρησιμοποιεί κανείς οπότε σκέφτηκα ο,τι είναι καλύτερα να τον πάρω πάνω. Θα έπερνα μεταφορική αλλά από όσο ξέρω δεν έχουν και την καλύτερη μεταχείρηση ! ενώ σε χειραποσκευή πιστεύω δεν θα χει θέμα :)

Αν πας με κατσαβίδι θα σου το κατασχέσουν γιατί είναι αιχμηρό
Δεν θα το πάρω στην πτήση μαζί μου το κατσαβιδάκι απλά θα το χω στο αεροδρόμιο μήπως μου ζητήσουν να ανοίξω το κουτί. Μετά θα το δώσω στους δικούς μου που θα με πάνε απλά στο αεροδρόμιο :)
 
Last edited by a moderator:

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
α εντάξει τότε, πάρτο και κάντο έτσι. Και να μάς ενημερώσεις για το τί έγινε τελικά!
Καλό ταξίδι!
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Αν έπαιρνες μόνο αυτά που έχει μέσα; Σκληρό, μητρική κτλ. Να τα βάλεις σε ένα κουτάκι ή τσάντα για τη μεταφορά, και κουτί-πύργο πώς λέγεται, να πάρεις από εκεί για να τα βάλεις μέσα. Βέβαια θα πρέπει κάποιος να σε βοηθήσει να τα συνδέσεις αν δεν ξέρεις.
Μπορεί να είναι και βλακεία η ιδέα μου βέβαια. Απλά για να μην κουβαλάς κοτζάμ κουτί.

Δεν θα το πάρω στην πτήση μαζί μου το κατσαβιδάκι απλά θα το χω στο αεροδρόμιο μήπως μου ζητήσουν να ανοίξω το κουτί. Μετά θα το δώσω στους δικούς μου που θα με πάνε απλά στο αεροδρόμιο :)
Αυτό θα γίνει μετά τον έλεγχο των εισιτηρίων όμως, οι δικοί σου δεν θα έχουν πρόσβαση εκεί για να πάρουν το κατσαβιδάκι πίσω.
 
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Αν έπαιρνες μόνο αυτά που έχει μέσα; Σκληρό, μητρική κτλ. Να τα βάλεις σε ένα κουτάκι ή τσάντα για τη μεταφορά, και κουτί-πύργο πώς λέγεται, να πάρεις από εκεί για να τα βάλεις μέσα. Βέβαια θα πρέπει κάποιος να σε βοηθήσει να τα συνδέσεις αν δεν ξέρεις.
Μπορεί να είναι και βλακεία η ιδέα μου βέβαια. Απλά για να μην κουβαλάς κοτζάμ κουτί.
Αμα σου πώ πως το κουτί το δίνουν εδώ 70 ευρώ ; Πάντως θα το κοιτάξω και άμα δεν μ αφήσουν θα τα βγάλω όλα και τα παίρνω έτσι πως είναι και αγοράζω εδώ κουτί :) θα σας ενημερώσω αλλά δυστυχώς το Σεπτέμβρη μιας και τότε πετάω :/
Σας ευχαριστώ πάντως όλους για τον χρόνο σας και για τις συμβουλές σας :)

Αυτό θα γίνει μετά τον έλεγχο των εισιτηρίων όμως, οι δικοί σου δεν θα έχουν πρόσβαση εκεί για να πάρουν το κατσαβιδάκι πίσω.
Στο αεροδρόμιο Μακεδονία γίνεται :) μετά μπαίνεις σε διαφορετική αίθουσα αφού πρώτα γίνει έλεγχος :)
 

pany_kabrio

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
καλημέρα σας, έχω να κάνω μία ερώτηση όσον αφορά τις πτήσεις Ryanair.
έχω κάνει κράτηση για πτήση εσωτερικού και για κάποιους λόγους χρειάζεται να μεταφέρω την πτήση σε μεταγενέστερη ημερομηνία πάλι για πτήση εσωτερικού, γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει αν θα έχω έξτρα οικονομική επιβάρυνση για αλλαγή ημερομηνίας πτήσης και αν θα πρέπει να κάνω την αλλαγή πτήσης εσωτερικού μόνο με τηλεφωνική επικοινωνία στον αριθμό που έχετε παραθέσει σε προηγούμενα σχόλια;
ευχαριστώ.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Ναι θα υπάρχει επιβάρυνση και μάλιστα μεγάλη,που πολλές φορές δεν μας συμφέρει και είναι καλύτερα να βγάλουμε καινούριο εισιτήριο.
Έμπα στο σαιτ της Ράυαν και δες τον τρόπο αλλαγής και τις επιβαρύνσεις.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.814
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

pany_kabrio

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
βασικά χθές δοκίμασα να μπω μέσα από την σελίδα να κάνω αλλαγή πτήσης και μου έβγαζε πως για domestic flights πρέπει να επικοινωνήσω τηλεφωνικώς, τώρα γενικά γνωρίζω πως ότι αποφασίσεις να αλλάξεις πέραν του 24ωρου έχει χρέωση γι' αυτό και είπα να ρωτήσω πριν κάνω κίνηση τηλεφώνου. αν και για την μετακίνηση ημερομηνίας θέλουν λεφτά και μάλιστα παραπάνω τότε όντως καλύτερα να βγάλω καινούριο εισιτήριο..
@makisg θα δοκιμάσω το link που μου έδωσες να δώ τι χρέωση θα μου βγάλει.
 

pany_kabrio

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
το ίδιο μήνυμα μου έβγαλε κι εχθές. οπότε απ' ότι καταλαβαίνω άπαξ και θες να αλλάξεις κάτι στην ryanair όσον αφορά μία κράτηση την πάτησες...ή θα πληρώσεις ή θα πληρώσεις!!!

"Δεν μπορείτε να αλλάξετε την πτήση σας εξαιτίας ενός από τους λόγους: 1)Υπάρχει Spanish Discount στην κράτηση 2)Πετάτε σε Εγχώρια διαδρομή. Επικοινωνήστε με το τηλεφωνικό κέντρο για να ολοκληρώσετε το αίτημα αλλαγής πτήσης."

θα δοκιμάσω βέβαια και το τηλέφωνο σε περίπτωση που για μετακίνηση πτήσης για μελλοντική ημερομηνία δεν υπάρχει επιβάρυνση εφόσον η πτήση παραμένει, αλλά δεν νομίζω να κερδίσω κάτι πέραν από μία έξτρα τηλεφωνική χρέωση εξωτερικού!!!

σας ευχαριστώ για την πληροφόρηση, θα ήθελα να κάνω μία επιβεβαίωση για τον τηλεφωνικό αριθμό επικοινωνίας της ryanair από Ελλάδα αν είναι ο παρακάτω ο σωστός:
+ 44 871 246 0002
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Για την αλλαγή θα χρεωθείς το αντίστοιχο τίμημα http://www.ryanair.com/us/fees/ για την αλλαγη πτήσης καθώς και τη διαφορά ναύλου, αν υπάρχει, απο το εισιτήριο που έκλεισες σε σχέση με την καινούρια ημερομηνία που θες να κλείσεις.
Σε όλες τις εταιρείες συμβαίνει αυτό, εκτός και αν κλείνεις εισιτήρια που επιτρέπουν την αλλαγή ημερομηνίας, τα οποία φυσικά και είναι πάρα πολύ ακριβότερα.

Δοκίμασε το πάντως δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.713
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom