Ryanair Προβληματα με Ryanair

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Ειδικός δεν είμαι αλλά μάλλον το πρόβλημα είναι στην σελίδα και όχι στην κάρτα σου. Αν είχε πρόβλημα η κάρτα θα ξεκινούσε η διαδικασία και θα έλεγε στην διάρκεια ότι δεν μπορεί να γίνει η συναλλαγή. Οπότε αν συμβαίνει κάτι τέτοιο το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις να ξεκολλήσει η σελίδα.
Έλεγξε αν μπορείς πάντως ξανά όλα τα στοιχεία που δίνεις μήπως δεν συμπλήρωσες κάτι η έκανες κάτι λάθος γιατί πολλές φορές πάνω στο άγχος μας κάνουμε λάθη. Αν και αν κάνεις λάθος στο βγάζει η σελίδα και στο λέει αλλά το γράφω σαν μια ακραία πιθανότητα που μπορεί να βοηθήσει.
 
Last edited:

alexia81

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νήσος Πάσχα
Δεν κανει καμια διαδικασια οταν παταω αγορα. Σαν να μην κανω καν κλικ στο κουτακι αγορα. Πηρα στην τραπεζα δεν εγινε καν προσπαθεια χρεωσης. Κολλαει ολη η σελιδα μολις πατησω αγορα.....Θα τσιριξω κ θα ξυπνησω τον κοσμο...γκρρρρ
Δεν σου εχει κάνει την κράτηση,μην αγχωνεσαι κανε υπομονη ως το πρωι και θα σου ερθει e mail λεγοντας σου ακριβως αυτο.Το επαθα πριν δυο εβδομαδες,εστειλα μυνημα στην εξυπηρετηση πελατων,μέχρι να λάβω απάντηση την επομένη μου είχαν ηδη στειλει mail οτι δεν ειχε γίνει η κράτηση.
Και γω πηρα μεταμεσονυχτια τα ορη τα βουνα να δω στο ΑΤΜ αν ειχε γινει χρεωση..:haha:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.713
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Μπορείς να δοκιμάσεις και με άλλο browser..
συμφωνώ, αυτό θα σου έλεγα και εγώ. το ίδιο μου συνέβη και εμένα από τον μοτζιλα και τελικά τα έκλεισα από το κινητό μου.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σας ευχαριστω ολους-ες παααααααααααααααααααρα πολυ,ειστε αστερια!!! Τι να πω για την αμεση ανταποκριση. Τελικα μαλλον ηταν θεμα browser ή σελίδας έβαλα εναν φίλο μου και μου τα έκλεισε πρωί πρωί (μην μας τα παρει και κανενας αλλος:D),καθοτι στερουμεθα ιντερνετ στο γραφειο εκ της διευθυνσεως. Τωρα μετακομιζω στις αποριες για Βενετια!!!!:clap:
 

alexia81

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νήσος Πάσχα
Θα πρέπει να έχουν λυθεί περισσότερες απορίες εδώ ,απ'ότι στο help desk της
Ryan !!!
Χαχαχαχαχα γεγονός πάντως το σιγουρο ειναι οτι ημασταν τελικα αρκετοι με το ιδιο πρόβλημα!
 

annie20

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας. Ετοιμάζομαι να κάνω ένα ταξίδι στη Ρώμη και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να αγοράσει κάποιος εισιτήρια μέσω Ryan Air με τη χρήση χρεωστικής κάρτας, γιατί γνωρίζω ότι για κάποιο διάστημα επιτρέπονταν οι αγορές εισιτηρίων μόνο με μετρητά , λόγω των capital controls. Δοκίμασα να κλείσω, αλλά συνεχώς η κάρτα μου απορρίπτεται και δεν μπορώ να πραγματοποιήσω την αγορά. Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να με ενημερώσει.. (Ή αν τυχόν κάνω εγώ κάποιο σφάλμα του τύπου πρέπει να γράψω ολόκληρο το όνομα του κατόχου της κάρτας ή μόνο τα αρχικά λατινικά όπως αναγράφονται στην κάρτα κτλ.) Ευχαριστώ..
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Καλησπέρα σας. Ετοιμάζομαι να κάνω ένα ταξίδι στη Ρώμη και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να αγοράσει κάποιος εισιτήρια μέσω Ryan Air με τη χρήση χρεωστικής κάρτας, γιατί γνωρίζω ότι για κάποιο διάστημα επιτρέπονταν οι αγορές εισιτηρίων μόνο με μετρητά , λόγω των capital controls. Δοκίμασα να κλείσω, αλλά συνεχώς η κάρτα μου απορρίπτεται και δεν μπορώ να πραγματοποιήσω την αγορά. Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να με ενημερώσει.. (Ή αν τυχόν κάνω εγώ κάποιο σφάλμα του τύπου πρέπει να γράψω ολόκληρο το όνομα του κατόχου της κάρτας ή μόνο τα αρχικά λατινικά όπως αναγράφονται στην κάρτα κτλ.) Ευχαριστώ..
Καλημερα, μπορεις κανονικα να κανεις χρηση της καρτας σου για αγορα εισιτηριων, δεν ισχυουν τα capital controls σε αυτη την περιπτωση. Εχεις αλλη καρτα να δοκιμασεις; Η καρτα σου η χρεωστικη ειναι βεβαιο οτι λειτουργει κανονικα; Τσεκαρε παλι τα στοιχεια που βαζεις.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
πρέπει να γράψω ολόκληρο το όνομα του κατόχου της κάρτας ή μόνο τα αρχικά λατινικά όπως αναγράφονται στην κάρτα;
Τα αρχικά λατινικά όπως αναγράφονται στην κάρτα.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Προσπαθούσα τρεις μέρες να κλείσω εισιτήρια στη Ryanair με 2 διαφορετικές χρεωστικές της Εθνικής,δοκίμαζα πρωί και απόγευμα αλλά δεν κατέστη δυνατό.Τελικά τα έκλεισα με χρεωστική της Πειραιώς.Επίσης πολλές φορές με τις εν λόγω χρεωστικές τις οποίες έβγαλα τον Ιούλιο ώστε να είναι καινούργιες,δεν κατάφερα να πληρώσω με φυσική παρουσία σε διάφορα καταστήματα.Σε επικοινωνία με την τράπεζα μου είπαν ότι έχει συγκεκριμένο όριο γενικά η τράπεζα το οποίο τελειώνει γρήγορα μεσα στη μέρα και μετά από αυτό δεν γίνονται δεκτές οι συναλλαγές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom