Ryanair Προβληματα με Ryanair

mikaelpap

Member
Μηνύματα
44
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
κινα
Προσπαθούσα τρεις μέρες να κλείσω εισιτήρια στη Ryanair με 2 διαφορετικές χρεωστικές της Εθνικής,δοκίμαζα πρωί και απόγευμα αλλά δεν κατέστη δυνατό.Τελικά τα έκλεισα με χρεωστική της Πειραιώς.Επίσης πολλές φορές με τις εν λόγω χρεωστικές τις οποίες έβγαλα τον Ιούλιο ώστε να είναι καινούργιες,δεν κατάφερα να πληρώσω με φυσική παρουσία σε διάφορα καταστήματα.Σε επικοινωνία με την τράπεζα μου είπαν ότι έχει συγκεκριμένο όριο γενικά η τράπεζα το οποίο τελειώνει γρήγορα μεσα στη μέρα και μετά από αυτό δεν γίνονται δεκτές οι συναλλαγές.
LAPΤΟΥΚΟΛ......Οτι θελει κανει....den jerv sorryi have probkemms
 

efi191

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΣΩ RYANAIR ΜΠΑΙΝΩ ΠΡΙ ΛΙΓΟ ΣΤΟ SITE ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΕΣΑΝΕ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΗΚΑ ΘΥΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΩΡΑ.Η ΚΡΑΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ 30/12 ΣΤΙΣ 06¨40 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΚΡΑΤΗΣΗΣ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗΝ ΠΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 21¨00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.Ξερετε τι μπορω να κανω τωρα?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΣΩ RYANAIR ΜΠΑΙΝΩ ΠΡΙ ΛΙΓΟ ΣΤΟ SITE ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΕΣΑΝΕ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΗΚΑ ΘΥΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΩΡΑ.Η ΚΡΑΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ 30/12 ΣΤΙΣ 06¨40 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΚΡΑΤΗΣΗΣ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗΝ ΠΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 21¨00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.Ξερετε τι μπορω να κανω τωρα?
Να επικοινωνήσεις μαζί τους , μονο εκεινοι μπορουν να σε ενημερωσουν σχετικα με την πτηση.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΣΩ RYANAIR ΜΠΑΙΝΩ ΠΡΙ ΛΙΓΟ ΣΤΟ SITE ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΕΣΑΝΕ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΗΚΑ ΘΥΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΩΡΑ.Η ΚΡΑΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ 30/12 ΣΤΙΣ 06¨40 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΚΡΑΤΗΣΗΣ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗΝ ΠΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 21¨00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.Ξερετε τι μπορω να κανω τωρα?
Παρακαλώ μην γράφεις με κεφαλαία και διόρθωσε το μήνυμά σου.

Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.033
Όποτε γίνεται αλλαγή σε πτήση της εταιρείας, αποστέλεται email στο οποίο ζητείται η αποδοχή αυτής. Επίσης, αποκλείεται να κλείσατε μια ώρα και να σας ήρθε email κράτησης για άλλη ώρα. Πιθανότερο σενάριο είναι να μπερδευτηκατε. Σε αυτό το ενδεχόμενο, δεν νομίζω να καταφέρετε να κάνετε και πολλά.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΣΩ RYANAIR ΜΠΑΙΝΩ ΠΡΙ ΛΙΓΟ ΣΤΟ SITE ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΕΣΑΝΕ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΗΚΑ ΘΥΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΩΡΑ.Η ΚΡΑΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ 30/12 ΣΤΙΣ 06¨40 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΚΡΑΤΗΣΗΣ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗΝ ΠΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 21¨00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.Ξερετε τι μπορω να κανω τωρα?
Έχεις δικαίωμα να αποδεκτείς την αλλαγή ή να λάβεις τα χρήματά σου πίσω στο ακέραιο (κάποτε).
Αν δεν κάνεις τίποτα και αμελήσουν να σε ενημερώσουν και φτάσετε 14 μέρες πριν την πτήση τότε έχεις κι άλλα δικαιώματα (π.χ. να σε στείλουν με άλλη εταιρία) - πρέπει όμως κάπως να μπορείς να αποδείξεις ότι δε σε ενημέρωσαν, αυτοί μπορεί να πουν ότι εσβησες το mail που σου στείλανε)
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Στο confirmation mail τι ωρα σας εχει;
Kαι εγω ειχα κανει κρατηση για 22/12 στις 22.55 απο Αθηνα για Θεσσαλονικη και την επομενη μερα η ωρα εγινε 23.00 (5 λεπτα θα μου πειτε), αλλα εχω το αρχικο confirmation mail.
Παρολα αυτα θα τα λυσετε ολα αν επικοινωνησετε αμεσα με το τσατ της εταιρειας οπου και ειναι πολυ εξυπηρετικοι.
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
εκλεισα 2 εισητηρια θεσσαλονικη-βουδαπεστη με ryanair, τα πληρωσα με paypal αλλα δεν φαινεται πουθενα η κρατηση (δεν ηρθε κανενα email επιβεβαιωσης,ουτε στα spam) το μονο ιμειλ που ηρθε ειναι αυτο του paypal.
το τσατ τους ειναι απασχολημενο, τελικα εχει γινει η κρατηση και θα ερθει αργοτερα email ή δεν εγινε καθολου και να ανοιξω dispute sto paypal? εχει συμβει σε καποιον?
 

Anna ster

Member
Μηνύματα
6
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα, μία από τα ίδια κι εγώ.. Έκλεισα Θεσσαλονίκη Βουδαπέστη την προσφορά 1+1, έχει γίνει η χρέωση στον τραπεζικό λογαριασμό και κανένα μειλ ακόμα. Αύριο σκοπεύω να επικοινωνήσω μαζί τους μέσω τσατ
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
Καλησπέρα, μία από τα ίδια κι εγώ.. Έκλεισα Θεσσαλονίκη Βουδαπέστη την προσφορά 1+1, έχει γίνει η χρέωση στον τραπεζικό λογαριασμό και κανένα μειλ ακόμα. Αύριο σκοπεύω να επικοινωνήσω μαζί τους μέσω τσατ
σημερα σερνοταν το σαιτ τους, πιθανως να ειναι γενικο το προβλημα, αφου ετυχε και σε σενα,ελπιζω να στειλουν αυριο τα ιμειλ γιατι ουτε στο chat εβγαινε εκπροσωπος
 

Anna ster

Member
Μηνύματα
6
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Τι να πω.. Μακάρι να ρθει το μειλ αύριο και να μη χρειαστεί να τους ψάξουμε
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.552
Likes
12.602
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Συνδέεστε είτε στο app στο κινητό ή από τη σελίδα σε desktop και πηγαίνετε στα "ταξίδια μου" ή "κρατήσεις" αντίστοιχα.
Εκεί θα βρείτε κανονικά το itinerary σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom