Alpha bank bonus

Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Αρχικα το ζητησα τηλεφωνικα. Πηρα οχι. Σημερα δια ζωσης στην τραπεζα μεωρωτησαν γιατι ακυρωνω, ειπα λογω της συνδρομης, ειπαν οκ, εχετε αλλες καρτες, εληξε η συζητηση.
Τελος παντων δεν ειχα και σκοπο να το κυνηγησω, δεν με ενδιαφερει μια τοσο ψυχοφθορα διαδικασια οπως οι αλλαξοποντιες και οι δικες μου αναγκες μπορουν να καλυφθουν και με αλλους τροπους σε περιπτωση μειωσης των μιλιων, ολα οκ.

Αν μου επιτρέπεις, και το λέω για άλλους που θέλουν να προσπαθήσουν, το χειρίστηκες λάθος.

Κανένας στο κατάστημα δεν πρόκειται να νοιαστεί για το αν θα κόψεις την κάρτα σου και κανείς στο τηλεφωνικό κέντρο δεν μπορεί να κάνει κάτι.

Ο μόνος τρόπος θα ήταν μέσω email που θα πήγαινε και στο αρμόδιο τμήμα προς εξέταση.

Να κανω μια ερωτηση? Ετησιως, ποιο ποσο θεωρειται αρκετο ωστε να την ανανεωσουν χωρις συνδρομη? Θα μπορουσε να παιξει και με μειωμενη συνδρομη?
Αυτό δυστυχώς δεν μπορώ να στο απαντήσω. Προσωπικά όλη μου την μισθοδοσία την περάνω στην κάρτα και την χρησιμοποιώ για τα πάντα, οπότε ο τζίρος κάθε χρόνο βγαίνει ένα αρκετά μεγάλο πόσο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Αν μου επιτρέπεις, και το λέω για άλλους που θέλουν να προσπαθήσουν, το χειρίστηκες λάθος.

Κανένας στο κατάστημα δεν πρόκειται να νοιαστεί για το αν θα κόψεις την κάρτα σου και κανείς στο τηλεφωνικό κέντρο δεν μπορεί να κάνει κάτι.

Ο μόνος τρόπος θα ήταν μέσω email που θα πήγαινε και στο αρμόδιο τμήμα προς εξέταση.



Αυτό δυστυχώς δεν μπορώ να στο απαντήσω. Προσωπικά όλη μου την μισθοδοσία την περάνω στην κάρτα και την χρησιμοποιώ για τα πάντα, οπότε ο τζίρος κάθε χρόνο βγαίνει ένα αρκετά μεγάλο πόσο.
Μπορεί η μισθοδοσία να περάσει κατευθείαν στην κάρτα;Η εννοείς την περνάς εσύ μέσω λογαριασμού;
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Όπως μπαίνει στον λογαριασμό ταμιευτηρίου την κάνω αμέσως πληρωμή στην κάρτα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Όπως μπαίνει στον λογαριασμό ταμιευτηρίου την κάνω αμέσως πληρωμή στην κάρτα.
Μάλλον έχω χάσει επεισόδια.Περνώντας το ποσό στην κάρτα δεν δημιουργείται αρνητικό υπόλοιπο;Αν δεν έχεις φυσικά κάνει σημαντικές χρεώσεις.Επιτρέπεται αυτό;Μια φορά που το έκανα δέχθηκα παρατήρηση από την τράπεζα.

πχ εχεις ηδη χρεώσει την κάρτα με 500 Ευρώ,βάζεις 1500 επομένως έχεις αρνητικό υπόλοιπο 1000.Για κάποιο λόγο αυτό δεν το θέλει η τράπεζα.Τουλάχιστον ίσχυε παλαιότερα.Εκτός βέβαια αν με την προπληρωμή δεν δημιουργείται αρνητικό υπόλοιπο.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Μάλλον έχω χάσει επεισόδια.Περνώντας το ποσό στην κάρτα δεν δημιουργείται αρνητικό υπόλοιπο;Αν δεν έχεις φυσικά κάνει σημαντικές χρεώσεις.Επιτρέπεται αυτό;Μια φορά που το έκανα δέχθηκα παρατήρηση από την τράπεζα.

πχ εχεις ηδη χρεώσει την κάρτα με 500 Ευρώ,βάζεις 1500 επομένως έχεις αρνητικό υπόλοιπο 1000.Για κάποιο λόγο αυτό δεν το θέλει η τράπεζα.Τουλάχιστον ίσχυε παλαιότερα.Εκτός βέβαια αν με την προπληρωμή δεν δημιουργείται αρνητικό υπόλοιπο.
Κι εγω εχω δημιουργησει πολλες φορες αρνητικο υπολοιπο, δεν μου ειπε κανενας τιποτα....
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν το έχω ακούσει ποτέ αυτό. Στην ALPHA τουλάχιστον δεν ισχύει σίγουρα κάτι τέτοιο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Κι εγω εχω δημιουργησει πολλες φορες αρνητικο υπολοιπο, δεν μου ειπε κανενας τιποτα....
Δεν το έχω ακούσει ποτέ αυτό. Στην ALPHA τουλάχιστον δεν ισχύει σίγουρα κάτι τέτοιο.
Δεν ήταν ALPHA. ΄Ηταν στην αρχή των capital controls.Μπορεί να έχει σχέση η περίοδος αλλά δεν έχει νόημα καθώς δεν επιτρεπόταν αναλήψεις μετρητών μέσω πιστωτικών.Ουσιαστικά μεγάλωσα έμμεσα το πιστωτικό μου όριο.Δεν μου ακύρωσαν την συναλλαγή πάντως.Μόνον παρατήρηση για να μην ξαναγίνει.Μετά δεν ασχολήθηκα άλλο.
 

Xriz

Member
Μηνύματα
27
Likes
27
Μπορει να τσεκάρει κάποιος που είχε κάνει μετατροπή πόντων σε μίλια, προερχόμενα από αποστολή πόντων από φίλο του σε καρτα aegean,αν μέσω της εφαρμογής bonus έχει γίνει αφαίρεση αντίστοιχων πόντων με ένδειξη aegean; Σε μένα ήδη έγινε. Και μάλλον τον ήπιαμε.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Μπορει να τσεκάρει κάποιος που είχε κάνει μετατροπή πόντων σε μίλια, προερχόμενα από αποστολή πόντων από φίλο του σε καρτα aegean,αν μέσω της εφαρμογής bonus έχει γίνει αφαίρεση αντίστοιχων πόντων με ένδειξη aegean; Σε μένα ήδη έγινε. Και μάλλον τον ήπιαμε.
Δε κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς. Έκανες τους πόντους μίλια και αυτά έγιναν ξανά πόντοι μόνοι τους;;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Όχι,παραμένουν μίλια, και αργότερα αφαιρέθηκαν πόντοι
Δηλαδή τα έχασες x2 ; Και όταν έγινε η μεταφορά για μιλιά και μετά σαν Bonus ; Δεν μπορώ να καταλάβω τι λες και εγώ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom