Πρότασεις για εξωτικο προορισμο

lamienkos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας φίλοι του forum :)
Θα ήθελα τη βοήθεια σας για μια εξωτική και 'φθηνή' εκδρομούλα(3-4-5 μερες) που θα θέλαμε να κάνουμε εγώ και κάποιοι φίλοι..
Θα ήθελα εάν μπορεί κάποιος να μας προτείνει κάποιον εξωτικό προορισμο, μιας και εγώ και οι φίλοι μου δεν έχουμε ταξιδέψει εκτος ελλάδας και δεν γνωριζουμε καλα τιμες κ το ολο θεμα :$

Έχουμε σκεφτεί.. προστοπαρόν κατι σε ταϊλάνδη, ,ντουμπαι, μπάλι, σεϋχέλλες η κάτι ανάλογο..
Επισης να μου πείτε εάν συμφέρει με group η να τα κανονίσουμε μόνοι μας(εισιτιρια κτλ..)
αυτα. :)
Ευχαριστω για το χρόνο σας
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
3 μερες δε σε φτανουν ουτε για το αεροπλανο πηγενελα......
το μεγαλυτερο εξοδο σε πολλους προορισμους ειναι τα αεροπορικα.....

ενοητε να το κανονισετε μονοι σας...
 
Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Για 3-4-5 μέρες που λες, το εξωτικότερο που μπορώ να σκεφτώ είναι το Μπαλί (της Κρήτης όμως).
Αν είναι να πληρώνεις μακρινά εισητήρια κάνε το για πάνω από 10 μέρες που αξίζει.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
lamienkos απο τους προορισμους που εχεις γραψει μονο Ντουμπαι σε παιρνει που εχει φθηνα εισητηρια και ειναι πιο κοντινος προορισμος(4.30 ωρες) πτηση.;)
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
lamienkos απο τους προορισμους που εχεις γραψει μονο Ντουμπαι σε παιρνει που εχει φθηνα εισητηρια και ειναι πιο κοντινος προορισμος(4.30 ωρες) πτηση.;)
Θα συμφωνήσω.Ντουμπάι σχετικά κοντα, οικονομικά και μπορείς άνετα να πας ανεξάρτητος (όχι οτι στα άλλα μέρη δεν μπορείς!;)).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλό θα είναι να διευκρινίσεις και τι εννοείς με τον όρο "εξωτικός" προορισμός και τι ακριβώς θέλετε να κάνετε (ή να μην κάνετε) και να δείτε εκεί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ε όχι και Ντουμπάι!!! Αν θές κάτι "εξωτικό" και τόσο κοντινό, δοκίμαστε καλύτερα κανά Μαρόκο, καμμιά τυνησία, καμμια κρουαζιέρα Νείλου... Και πιο όμορφα, και πιο αυθεντικά.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ε όχι και Ντουμπάι!!! Αν θές κάτι "εξωτικό" και τόσο κοντινό, δοκίμαστε καλύτερα κανά Μαρόκο, καμμιά τυνησία, καμμια κρουαζιέρα Νείλου... Και πιο όμορφα, και πιο αυθεντικά.
γιατί taver οχι ντουμπάι???
να τα πείς σε αυτόν που άναψε φωτιές!!!
και εγώ θα παω ..με φτάνει και καλοφτάνει...σιγα μην παω στην αφρική.να δώ τί?? ενώ στο ντουμπάι .......:bleh:
 

Atithash

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας-Μαϊαμι
Χαχαχα ! 3-4 μέρες βασικά θέλεις για το αεροπλάνο...τουλάχιστον θα έχεις δωρεάν γεύμα...
Εξωτικός προορισμός, τόσες μέρες και φτηνά, συγγνώμη αλλά δεν υπάρχει... Σευχέλλες? θέλεις τουλάχιστον 10 μέρες, 2000ευρώ και πάς μια χαρά...
Αφού δεν έχεις εμπειρία απο εξωτερικό καν, ίσως είναι καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιο ταξιδιωτικό.... Για να δείς κάτι διαφορετικό ίσως καμμιά Τυνησία κοντινή ή Αίγυπτο.. αλλά και Ντουμπάι χειμώνα (καλοκαίρι δεν αντέχεται)..είναι καλή επιλογή...
Κοίταξε πρώτα πόσα λεφτά διαθέτεις, μετά πόσες μέρες και στο τέλος το μέρος...που αν θέλεις φτηνο και 3μερο, πιο πέρα απο Μάλτα δε θα πας...
Ελπίζω να κατατόπισα...
 

kathrin

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ελα μου ντε
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτικη
λιγο πολυ θα συμφωνησω με τους προλαλυσαντες. τα μερη και τα οικονομικα και οι μερες που αναφερεις δεν συμβαδιζουν με τιποτα. το ντουμπαι που αναφερουν πολυ δε το προτυνω. προσωπικες βεβαια οι αποψεις του καθενος αλλα επειδη το εχω προσφατο με μια λεξη ναι μεν μεγαλουπολη αλλα ολα τεχνιτα τιποτα αληθινο. αξιζει τρελα βεβαια μονο η μερα του σαφαρι στην ερημο. αν επιμενεις σε κατι πιο εξωτικο τυνησια και μαροκο που ειπαν και οι περισσοτεροι ειναι μια καλη ιδεα. αν δε στο επιτρεπουν τα οικονομικα η δε μπορεις παραπανω μερες κινησου εντος ευρωπης και ξεχνα το ξωτικο. κοινως προσδιορισε το περισσοτερο. οσο για το μονοι η με γκρουπ, ολοι θα σου απαντησουν μονοι, και ναι μεν εχουν δικιο, αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση τη δικια σας που δεν εχετε ξαναβγει εκτος, για πολλους λογους οργανωμενο με γκρουπ.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
lamienkos απο τους προορισμους που εχεις γραψει μονο Ντουμπαι σε παιρνει που εχει φθηνα εισητηρια και ειναι πιο κοντινος προορισμος(4.30 ωρες) πτηση.;)
..:p:p αχ βρε ξενε ..αν το ντουμπαι ειναι εξωτικος προορισμος εγω θα παω μεταναστρια στο Αφγανισταν:haha::haha:
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
διαβαζω ολα τα παραπανω και εκφραζω μια απορια.Πως και δεν εχει προτεινει κανεις τις Μαλδιβες? Δεν θεωρειται εξωτικος προορισμος και αρκετα φθηνος?...:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom