Πρώτο Πάσχα μακριά από την Ελλάδα :(

angeloskardaris

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Καλή Ανάσταση να έχετε! Ταξιδεύω αύριο Μεγάλη Παρασκευή στην Κωνσταντινούπολη και Καππαδοκία αναγκαστικά για να μην πάρω άδεια. Θα είναι λίγο περίεργα...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλή Ανάσταση να έχετε! Ταξιδεύω αύριο Μεγάλη Παρασκευή στην Κωνσταντινούπολη και Καππαδοκία αναγκαστικά για να μην πάρω άδεια. Θα είναι λίγο περίεργα...
Έχω μπερδευτεί. Δεν καταλαβαίνω αν λυπάσαι ή χαίρεσαι (σε συνδυασμό και με τον τίτλο) και γιατί.
Καλή Ανάσταση και καλά να περάσεις κατά τ άλλα :lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος αλλά θυμήθηκα οτι η παρέα μου σε παλαιότερα ταξίδια είχε πάθει σοκ στη σκέψη οτι θα κάναμε Πάσχα στις Φιλιππίνες και τέλος αρνήθηκε να φύγει μέχρι να εξηγήσω ότι ήταν το Πάσχα των καθολικών και θα επιστρέφαμε για το δικό μας.
Είναι η λογική του γιατί να κάνουμε 49 Πάσχα στο ίδιο μέρος και ένα έξω, ενώ μπορούμε να κάνουμε και τα 50 εδώ?
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ούτε θυμάμαι από πότε έχω να κάνω Πάσχα Ελλάδα, σίγουρα 5-6 χρόνια τουλάχιστον και σκοπεύω να το συνεχίσω όσο πάει.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Με εξαιρεση τις καραντινες, 12 χρονια εξω.
Έτσι!!! by the way, ευχαριστώ για την πρόταση για το Castille, πολύ καλό!
Είπα στον ταξιτζή ότι μου το πρότεινε φίλη και μου είπε "ξέρει από Μάλτα!" :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Έτσι!!! by the way, ευχαριστώ για την πρόταση για το Castille, πολύ καλό!
Είπα στον ταξιτζή ότι μου το πρότεινε φίλη και μου είπε "ξέρει από Μάλτα!" :)
Ειμαστε off topic αλλα επαιρνα ενημερωσεις στο fb. Οταν πεθανε ο γερος ρεσεψιονιστ που ειχα δει την πρωτη φορα, του εκαναν κανονικο επικηδειο, γιατι ηταν μερος της ιστοριας του ξενοδοχειου. Τετοιες λεπτομερειες στη σχεση με τους εργαζομενους, δηλαδη να μην ειναι αναλωσιμοι καθε σεζον αλλα εκει ως τα βαθια γεραματα, τις μετραω πολυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom