Πτηση <υπο την διαχείριση> διαφορετικης εταιριας.

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Βρισκω την ιδια πτηση (συγκεκριμενα της SCOOT για Σιγκαπουρη) με διαφορετικες τιμες και με υποσημειωση οτι εκτελειται <Υπο την εν μερει διαχειρηση της SINGAPOURE AIRLINES> η της <SILK AIR> και το αντιστροφο.
Η SCOOT και η SILK ξερουμε οτι ειναι θυγατρικες της SING, οποτε μεχρι ενος σημειου ειναι λογικο.
Εγω ομως τι να περιμενω και με ποια να κλεισω, μιας και η SCOOT ειναι LOW, ανευ φαγητου, οθονης κλπ μπιχλιμπιδια.
Η απορια μου λοιπον ειναι αν ξερει καποιος τι σημαινει αυτο το <Υπο την διαχειρηση>.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Η απορια μου λοιπον ειναι αν ξερει καποιος τι σημαινει αυτο το <Υπο την διαχειρηση>.
Ότι οι πτήσεις γίνονται με αεροσκάφη της εκάστοτε αεροπορικής που έχει τη "διαχείριση".
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Μέχρι τη Σιγκαπούρη πας με Scoot (δεν πάει και άλλη - ούτε η Singapore ούτε η Silk Air).

Στο δεύτερο σκέλος (από Σιγκαπούρη για Αυστραλία υποθέτω :clap:) πας με Singapore ή Silk Air (είτε σε ένα από τα Σιγκαπούρη - Αυστραλία - Σιγκαπούρη είτε και στα 2 σκέλη). Πάντως το Ελλάδα - Σιγκαπούρη, αν είναι απευθείας, είναι σίγουρα με τη Scoot.

Για το αν στην πτήση με την άλλη εταιρεία έχεις επιπλέον παροχές σε σχέση με τη Scoot, αυτό εξαρτάται από το εισιτήριο που κλείνεις. Στη Singapore υποθέτω θα έχει οθόνες, φαγητό κλπ, αλλά είναι πιθανό να σου έχει και βαλίτσες (άσχετα με την Scoot που νομίζω δεν δίνει).
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.304
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom