Μαρόκο Πως θα φτασω στη Φεζ? Help!!!

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Λοιπον αυτο δεν γινεται! τελευταια στιγμη μου προτεινουν να δωσω μαθηματα για μια βδομαδα στη Φεζ. Η υπολοιπη αποστολη φευγει 10 Απριλιου ξημερωματα. Εγω ομως μιλαω σε ημεριδα και πρεπει να ειμαι Κοζανη το πρωι στις 10 Απριλιου. Πρεπει λοιπον να βρω τροπο (με δικα μου εξοδα) να είμαι στη Φεζ το πρωι στις 11 απριλιου επειδη θα ειναι η επισημη εναρξη με επισημους κλπ.
Η αιρ φρανσ δινει κατι νουμερα στα 1761 ευρω και η Ρογιαλ το ιδιο. Οι φτηνες δεν εχουν πτησεις για Φεζ αυτες τις μέρες. Εχει κανεις ιδεα τι να κανω, εκτος απο το να μη παω?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοιτα με ryan air και με easy μεσω ενδιαμεσων σταθμων με οτι κακο αυτο συνεπαγεται, μη ενιαιο εισιτηριο κλπ.
Επισης κοιτα και με alitalia μηπως σε εξυπηρετει μεσω καποιου σταθμου στην Ιταλια και κοιτα επισης με suisse air αν εχει τιποτε.
Σιγουρα θα εχει κατι και η iberia, το θεμα ειναι ομως πως φθανεις εκει απο Θεσσαλονικη.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
ΥΓ. Μαθηματα στη Fez! Γουσταρω! Και ζηλευω φυσικα! Η καλυτερη περιοδος! Θελω και εγω να παω να διδαξω κατι. Ισως το πως φτιαχνω τα θεικα μου μελομακαρονα!
Εχε με υποψη αν χρειαστουν κατι τετοιο!:haha:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Λοιπον η ηζυ απο παρισι δεν εχει ουτε 10 ουτε 11 Απρ. Η ραιαν εχει απο Μαδριτη στις 10 αλλα στις 1 και 24 (πολυ νωρις) Απο μιλανο, ρωμη, χιρονα, παρισι, Φρανκφουρτη δεν εχει καθολου ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ (τη τυχη μου!)
εχει απο βρυξελλες το πρωι 11 απριλιου αλλα δεν ξερω πως θα φτασω βρυξελλες την προηγούμενη δλδ 10 Απριλιου. Απο βολο δεν εχει, απο θεσσαλονικη δεν το συζηταμε δεν εχει τιποτα!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοιταζοντας την ιστοσελιδα της Alitalia ειδα το εξης: Τη Δευτερα στις 6.55 εχει πτηση απο Θεσσαλονικη για Ρωμη η οποια προσγειωνεται στις 07.45 και στις 09.10 εχει πτηση απο Ρωμη για Φεζ η οποια προσγειωνεται στις 10.35 το πρωι. Δεν ξερω αν κατι τετοιο σε εξυπηρετει απο αποψη ωραριου.
Επισης για καποιον ακατανοντο λογο ενω βαζω το θεσσαλονικη Φεζ ειναι αδυνατον να βρει το αεροδρομιο της φεζ, αν το βαλω, Ρωμη -Φεζ με δυσκολια μου το βγαζει (το ξανατσεκαρω δευτερη φορα) . Οποτε δεν μπορω να σου πω για τιμη ενιαιου εισιτηριου. Ισως αν σε ενδιαφερει απο αποψη ωραριου να απευθυνθεις σε ταξιδιωτικο γραφειο.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ακριβως το ιδιο κανει και σε μενα...δεν καταλαβαινω...
Αν σε εξυπηρετει απευθυνσου σε ταξιδιωτικο γραφειο. Αυτοι εχουν αλλα συστηματα και μπορει να βγαλουν καλυτερα ακρη.
Αλλιως επικοινωνησε απευθειας μαζι τους: Επικοινωνήστε μαζί μας | Alitalia
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Μιλησα με αλιταλια, το εισητηριο δεν το δινει επειδη ειναι Θεσσαλονικη - Κασαμπλανκα με αλιταλια και κασαμπλανκα - φες με ρογιαλ (νυχτερινη πτηση).
Κοιταζω τωρα μα Ιμπερια και μετα παω να κρεμαστω με την ησυχια μου...
 

Natassa.pla

Member
Μηνύματα
47
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικός
Στις 11/4 το πρωί η Ryanair περά από το Charleroi για την Fez για 127 ευρώ (αυτή την στιγμή) αν λοιπόν φύγεις ως εξής :
10/4 Θεσσαλονίκη 18:30 Βρυξέλλες 23:10 με Aegean (149 euro)
10/4 ή 11/4 ξημερώματα τραίνο από Βρυξέλλες για Σαρλερουά
11/4 Chareroi 07:25 - Fez 08:30 me ryanair (127 euro)
αυτό φάινετα βολικό για να είσαι στην Κοζάνη στις 10 το πρωί να ετοιμαστείς και να φθάσεις στην θεσσαλονίκη σας άνθρωπος.
Αν δεν έχεις πετάξει ποτέ ryanair πρόσεξε το θεματάκι με τις αποσκευές, και επίσης έλεγξε τα τραίνα από το ένα αεροδρόμιο στο άλλο.
ελπίζω να βοήθησα
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Τωρα κατάλαβα ότι θέλεις απο Θεσσαλονίκη και όχι απο Αθήνα.
Για να μην σε γεμίσω σενάρια θα σου πω τις εταιρείες που πετάνε προς Φεζ για να τις ελέγξεις μία μία.
Ειναι η Iberia, Air Arabia , Jetairfly, Jet4you, Ryan, easy Jet, Royan Air Maroc και τέλος η Ethiand (η οποία φυσικά δεν σε ενδιαφέρει).
Κοίταξε τες , κάνε τους συνδυασμούς σου και μπορεί να την γλυτώσεις φτηνά. Καλό ψάξιμο
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ευχαριστω dim kyr προς το παρον με βολευει η προταση της Natassa και αν το κανω ετσι δεν θα μεινω σε ξενοδοχειο στις Βρυξελλες αλλα θα την βγαλω στα αεροδρομια (δεν προλαβαινεις ετσι και αλλοιως να πας ξενοδοχειο). Θα περιμενω να συννενοηθω τη Δευτερα μηπως και παω πιο ανετα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom