Ζάκυνθος Πως να φθασω στην ομορφη Ζακυνθο!

Nick24_@?!#_

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Γεια σας παιδιά,
Θα ήθελα να σας ρωτήσω πως θα φτάσω στη Ζάκυνθο από Αθήνα.... Υπάρχει ΚΤΕΛ που κάνει διαδρομή Αθήνα - Κυλλήνη? Αν ναι που είναι το σημείο εκκίνησης και πόση ώρα διαρκεί το ταξίδι? Αν όχι Πώς μπορώ να πάω εύκολα Ζάκυνθο? Ταξιδεύω στις 17/8/14 Αθήνα (είμαι από Κύπρο) και αποφάσισα να πάω Ζάκυνθο - Κεφαλλονιά και από εκεί ή Κέρκυρα ή Παξούς αλλά έχω μόνο 1 νύχτα στη διάθεσή μου σε κάθε νησί! Επίσης σκέφτομαι στα νησάκια να ενοικιάσω ή κάνααυτοκίνητο ή καμιά μηχανή-γουρούνα εσείς τίλέτε? Βοήθεια!
Ευχαριστώ!
 
Last edited:

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.115
Για Ζάκυνθο από τα κτελ Κηφισού φεύγει σε τακτά διαστήματα ( 4-5 δρομολόγια την ημέρα) λεωφορείο. Είναι προγραμματισμένο να φτάσει στην Κυλλήνη περίπου την ώρα που φεύγει και το καράβι.Κάνει μια στάση στο Αίγιο.Νομίζω είναι περίπου 4 ώρες η διαδρομή με το λεωφορείο ,το καράβι 1 ώρα και 1 τέταρτο.
Από Ζάκυνθο στην βόρεια πλευρά του νησιού υπάρχει ακτοπλοική σύνδεση με Κεφαλλονιά. Σχοινάρι με Πεσάδα, περίπου μια ώρα διαδρομή.
Είναι μεγάλα τα νησιά για να προλάβεις να δεις κάτι με μια βραδιά σε κάθε ένα. Ίσως αξίζει τις 3 βραδιές να τις αφιερώσεις σε ένα νησί , πάντως και πάλι λίγο θα είναι
 

Nick24_@?!#_

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Μήπως γνωρίζεις πόσα θα μου στοιχίσει η διαδρομή ΚΤΕΛ καθώς και τα ακτοπλοϊκά Κυλλήνη - Ζάκυνθος Ζάκυνθος - Κεφαλλονιά; Εσύ τι πιστεύεις ότι είναι καλύτερο; Να ενοικιάσω ένα αυτοκίνητο/μηχανή ή υπάρχουν λεωφορεία ξενάγησης αν γνωρίζεις;
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.115
Αθήνα-Ζάκυνθος κτελ 26,10€
Ζάκυνθος -Κυλλήνη καράβι 7,5€
Νομίζω να νοικιάσεις είναι προτιμότερο.
 

Nick24_@?!#_

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Εσύ τί προτείνεις να επεισκεφθώ στην Ζάκυνθο/ πια είναι τα κυριότερα αξιοθέατα για 2 ημέρες?
 

Nick24_@?!#_

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Μπορεί να μου πει κάποιος ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να πάω από την πλατεία Μαβίλη στα ΚΤΕΛ Κηφισού? Σας παρακαλώ απαντήστε μου είναι επείγον!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Μπορεί να μου πει κάποιος ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να πάω από την πλατεία Μαβίλη στα ΚΤΕΛ Κηφισού? Σας παρακαλώ απαντήστε μου είναι επείγον!
Ο πιο εύκολος τρόπος είναι προφανώς με ταξί.
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω το Σέλας...
Μπορεί να μου πει κάποιος ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να πάω από την πλατεία Μαβίλη στα ΚΤΕΛ Κηφισού? Σας παρακαλώ απαντήστε μου είναι επείγον!
Με ταξί, όπως σου είπε και η katkats!
Αλλιώς μπλέκεις με (λίγο) περπάτημα,μετρό,λεωφορείο ή με δύο λεωφορεία
(για αριθμούς διαδρομών λεωφορείων δες εδώ)
 

Nick24_@?!#_

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Γεια σας και πάλη φίλοι μου!Έχω μια απορία! Από πού θα βρωδιαδικτυακά την διαθεσιμότητα των πλοίων για Κυλλήνη - Ζάκυνθο, Ζάκυνθο - Κεφαλλονιά, Κεφαλλονιά - Πάτρα? Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατί είναι επείγον!
Σας ευχαριστώ! ;):)
 

ge0rgak0s

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΚΑΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
να κανω και γω μια ερωτηση, μιας και σχεδιαζω να την επισκευτω προσφατα...απο οδικο δικτυο πως παει? εχω χχαμηλωμενο αυτοκινητο και φοβαμαι μην εχω προβλημα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.676
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom