Πως οργανώνεις εκδρομή για σχολή ?

Alex Loco

Member
Μηνύματα
339
Likes
1.755
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ταξίδι-Όνειρο
Pamir highway
Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Θέλω στη σχολή μου από τον Οκτώβρη να οργανώσω μια εκδρομή . Όπως κάνει η ΔΑΠ και άλλοι που κάνουν αυτά τα πακέτα για Μπάνσκο και λοιπά. Θέλω να είναι φτηνή για να τραβήξει κόσμο με προορισμό πρωτεύουσα της Ευρώπης ( σκέφτηκα Παρίσι λόγο Ryanair Beauvais η Βαρκελώνη) . Το θέμα μου είναι ότι θέλω να τν οργανώσω και για τα γούστα αλλά κυρίως γιατί από τη τελική τιμή θέλω ένα μικρό ποσό από το κάθε άτομο που θα μείνει σε μένα για να πάνε σε συγκεκριμένο σκοπό και όχι σε τσέπη φυσικά. Η απορία μου είναι. ΠΩΣ? Θα μιλήσω με κάποιο πρακτορείο ? Φοβάμαι μην μου επιβάλουν ακριβά αεροδρόμια ενώ υπάρχουν και φτηνά. Τι πρακτορείο ? Πέρσι πήγαμε Κωνσταντινούπολη με πούλμαν σε καλό ξενοδοχείο φτηνά. Αυτό θέλω να πετύχω αλλά με αεροπορικά !Επίσης θέλω στη τιμή να είναι οι πτήσεις και κάποιο ξενοδοχείο αλλά δεν ξέρω πως και που να το κανονίσω δώστε μου τα φώτα σας !! (Σκέφτηκα το 18 24 σαν λύση αλλά δεν έχω κάνει ακόμα κάποια κίνηση ) .
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Η μόνη νόμιμη λύση είναι να ζητήσεις προσφορές από δυο-τρία πρακτορεία.
Σχολικές εκδρομές κάνουν αρκετοί στην Θεσσαλονίκη.πχ Άθως Ελλάς,Ζορπίδης,
Ηρόδοτος κλπ.Ζήτα απ'αυτούς μια προσφορά.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Δεν ξέρεις γενικα τι λουκι έχει η διοργάνωση μιας εκδρομής και δη αεροπορικής. Καταρχάς για πόσα άτομα μιλάμε; επειδή έχω κάνει κάτι παρόμοιο γενικά πολύ κούραση για το τίποτα. Πήγαινε σε ένα πρακτορείο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
339
Likes
1.755
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ταξίδι-Όνειρο
Pamir highway
Δεν ξέρεις γενικα τι λουκι έχει η διοργάνωση μιας εκδρομής και δη αεροπορικής. Καταρχάς για πόσα άτομα μιλάμε; επειδή έχω κάνει κάτι παρόμοιο γενικά πολύ κούραση για το τίποτα. Πήγαινε σε ένα πρακτορείο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
άτομα δεν έχω ιδέα ανάλογα το ενδιφέρον που θα δείξει ο κόσμος. Επειδή πέρσι πήγαν Ρώμη ήταν καμιά 30αριά 40αριά. Ε ναι μόνος δεν παίζει θα μιλήσω με ταξιδιωτικό απλά ελπίζω να μου βρουν κάτι οικονομικό και μην με γδύσουν.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Σωστός. Όπως σου είπε πιο πάνω και ο @panpan ο μοναδικός νόμιμος τρόπος είναι το πρακτορείο.
Δεν επιτρέπεται να αναλάβεις μόνος σου οργανωμένο ταξίδι. Αν το οτιδήποτε πάει στραβά ποιος θα αναλάβει την ευθύνη ποιος θα κάνει την συνενοησεις.
Οπότε απευθύνσου σε ένα πρακτορείο έγκαιρα και μην ρισκάρεις για λίγα ευρώ.
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
339
Likes
1.755
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ταξίδι-Όνειρο
Pamir highway
Η επίσης απορία που έχω είναι με τα αεροπορικά επειδή αλλάζουν συχνά οι τιμές. Ας πούμε πως κλείνει τα εισιτήρια ένα γραφείο ? Τα κλείνει όταν τους πω ότι θέλω να πάμε εκδρομή ? Και πόσα κλείνει ? Για πόσα άτομα ? Αφού δεν ξέρω πόσοι θα ενδιαφερθούν . Και τέλος δίνω κάποια προκαταβολή για να κλειστούν τα εισιτήρια ??
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
339
Likes
1.755
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ταξίδι-Όνειρο
Pamir highway
Αυτό το ποσό που θα μείνει σε σένα τι θα το κάνεις;;;
Είμαι στη διοίκηση μια ποδοσφαιρικής ομάδας που ξεκίνησε μέσα από τη σχολή και ιδρύθηκε φέτος αλλά τα οικονομικά είναι ζόρικα και ψάχνουμε τρόπους να ενισχύσουμε τα ταμεία μέσα από τη σχολή γιατί χορηγούς δεν βρίσκουμε με τίποτα !
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Να διοργανώσετε τότε κάποιο χορό,να βγάλετε ημερολόγιο με τις φωτογραφίες
των ποδοσφαιριστών,ή στην ανάγκη να πείτε τα κάλαντα.Την διοργάνωση
εκδρομών άφησε την σε επαγγελματίες.
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
339
Likes
1.755
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ταξίδι-Όνειρο
Pamir highway
Να διοργανώσετε τότε κάποιο χορό,να βγάλετε ημερολόγιο με τις φωτογραφίες
των ποδοσφαιριστών,ή στην ανάγκη να πείτε τα κάλαντα.Την διοργάνωση
εκδρομών άφησε την σε επαγγελματίες.
χορούς κάναμε και είναι μεγάλη βοήθεια. Ένα τουριστικό γραφείο δεν είναι επαγγελματίες ας πούμε ? Θέλω να κλείσω ένα φιλικό στην Αγγλία το χειμώνα και ήδη αν το τουριστικό πακέτο είναι για καμιά 30αριά άτομα μόνο η ομάδα οι διοικούντες και κάποιοι κοντινοί είμαστε τόσοι. Είναι άθλος δηλαδή ένα πρακτορείο να μας κάνει μια τιμή καλή ??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.339
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom