Ινδία Πότε είναι καλύτερα??? Βοήθεια

kwstas travel

Member
Μηνύματα
30
Likes
14
Μην εκπλαγείτε από την κύρια ερώτηση μου, ανοργάνωτος είμαι γενικά και της τελευταίας στιγμής. Οι συνάδελφοι μου έχουν τρελαθεί με το πότε θα φύγω, αυτοί τα τραβάνε όλα.
Λοιπόν.
1) Πότε είναι καλύτερα να πάει κάποιος Ινδία,(χρυσό τρίγωνο, Βαρανάσι κλπ)

1 με 25 Δεκεμβρίου ή 1 με 22 Γενάρη ????
Αλλά προλαβαίνω
Οριακά προλαβαίνω να προετοιμαστώ για το πρώτο πακέτο.

2) Στις ιστορίες που διάβασα δεν μπόρεσα να βρω κάποια που να καταλήγει Καλκούτα. Αξίζει να φτάσει κάποιος εκεί???

3) Καθώς συμπλήρωνα στα πρόχειρα την αίτηση για βίζα, δε βρήκα κάπου επιλογή να ζητάς re-entry. Οπότε πως κάποιος πάει Νεπάλ ή Μπαγκλαντές με τοπική πτήση και επιστρέφει ξανά Δελχί για επιστροφή Ελλάδα?

4) 3 βδομάδες είναι αρκετές για χρυσό τρίγωνο, Βαρανάσι, Καλκούτα και Ντάκα???
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
1)δε μιλαμε για τραγικα διαφορετικες ημερομηνιες αλλα ειχαμε μελη που ταξιδεψαν τοτε και σκασαν και μελη που παγωσαν
2) το θεμα ειναι υποκειμενικο, απο οσα εψαξες αν 8εσ να πας, προσωπικα δε μετανιωσα που πηγα, διαφορετικη εντελως πολη, με εντονα στοιχεια απο την αποικιοκρατικη περιοδο, ενδιαφεροντες γειτονιες που εναλασσονται .Εγω προσωπικα αν ξαναπηγαινα το Βαρανασι, Αγκρα, χρυσο τριγωνο θα το κολλαγα με kajuraho. Khajuraho Group of Monuments - Wikipedia, the free encyclopedia
3) μελος προσφατα, δε θυμαμαι πιο πηγε στη πρεσβεια και αν θυμαμαι καλα εκανε αιτηση για Re-entry και εγινε δεκτη
4) προσωπικα αν ειχα 3 βδομαδες θα τις αφιερωνα στην Ινδια και μονο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom