1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Δεκέμβριο 2015 - Μάρτιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ιταλία Πώς θα πάω από το Ciampino στον κεντρικό σταθμό μετρό της Ρώμης και αντίστροφα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος Stellanikosbeba, στις 10 Ιουνίου 2011.

1. psilos3

psilos3 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Σύρος
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Peru, Japan, Iceland
    Γι αυτό το λόγο είναι και τέτοια ώρα το λεωφορείο, για τις πρώτες πρωινές πτήσεις. Το είχαμε χρησιμοποιήσει.
    Θεωρητικά 4:45 θα είσαι στο αεροδρόμιο!

2. ironatt

ironatt Member

ευχαριστω

3. StathisD

StathisD New Member

Καλησπέρα σε όλους
    έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες της ενότητας και δεν είδα πουθενα να προτείνετε ως επιλογη το λεοφωρειο 520 απο Ciampino και κατόπιν τρένο από CAPANNELLE/CASTROREGIO γαι Termini
    υπάρχει κάποιο θέμα ή μου έχει ξεφύγει. φιανεται να είναι ο πιο οικονομικός τροπος μετάβασης με 1,50€ για Termini

4. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    Εχει αναφερθει. Τελευταια φορα ποστ 401.

mourohavlos likes this.
  5. StathisD

StathisD New Member

έχεις δίκιο.... το πήρα από την αρχή... παρολαυτα όλοι λένε να κατέβεις cinecitta και μετά μετρό ενώ έμενα μου προτείνει CAPANNELLE/CASTROREGIO και μετα fl4 που είναι τρένο...

6. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    Αλλο τραινο αλλο μετρο. Το τραινο δεν εχει συχνες αναχωρησεις. Πρωι κ βραδυ μπορει να εχει 1, μαξ 2/ωρα. Ειναι το ιδιο που παει Ciampino.

7. Billy T

Billy T New Member

Καλησπέρα! Διαβασα λίγο πιο πάνω οτι θεωρητικά το λεωφορείο των 4.30 φτανει στο αεροδρόμιο του Τσιαμπίνο 4.45.
    Είναι ακριβές αυτό? Πετάω 6.15 , θα προλάβω? Είναι πολύ μεγάλο το αεροδρόμιο? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

8. coco_

coco_ Member

Επόμενο Ταξίδι:
    on the beach!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Guatemala
    45' λεπτά περίπου είναι από Τερμίνι ciampino. To πρώτο είναι 4,30 & φτάνει 5,15.
    Το αεροδρόμιο είναι μικρό, αλλά αν πετάς 6,15 σημαίνει ότι η πύλη κλείνει μισή ώρα νωρίτερα, οπότε μου φαίνεται πολύ οριακό.

9. Billy T

Billy T New Member

Οπότε τι επιλογές έχω? Πρέπει να πάω απ το προηγούμενο βράδυ στο αεροδρόμιο?

10. coco_

coco_ Member

Επόμενο Ταξίδι:
    on the beach!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Guatemala
    Εγω θα προτεινα ταξι...

11. ironatt

ironatt Member

πριν απο 15 μερες πηρα το λεωφορείο των 4¨30
    πριν απο 15 μερες πηρα το λεωφορείο των 4¨30 απο TERMINI ΓΙΑ CIAMPINO.προλαβαίνεις ανετα και χωρις αγχος.ειναι θεωριτικα 40 λεπτα αλλα εκεινη την ωρα δεν εχει κινηση και το κανει σε 20 με 30 λεπτα.SOS!!!!!ΚΛΕΙΣΕ ON LINE γιατι πρωτα ανεβαινουν αυτα τα εισητηρια.καλα να περασεις

12. yllos

yllos Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Lisbon
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού
    Το αφηνω αυτο εδω δεν ξερω αν εχει ειπωθει :Επειδη το κανα προσφατα,υπαρχουν τρενα που πηγαινουν απο τον σταθμο termini της Ρώμης στο σταθμο τρενων του Ciampino ανα 15’ κι απο εκει καθε δεκα λεπτα εχει λεωφορειο για το αεροδρομιο.2,7€ η ολοκληρωμενη διαδρομη και δεν εχεις το αγχος της κινησης.