Ιταλία Ρωμη φλωρεντια με τρενο

andpsy

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα ψάχνω...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική
Εδώ είσαι για τα τρένα, ενδεικτικά δρομολόγια και τιμές

Varg83

Member
Επόμενο Ταξίδι
Firenze
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Το έχεις κάνει το δρομολόγιο;

andpsy

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα ψάχνω...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική
Το συγκεκριμένο όχι, αλλά έχω κάνει διάφορα, Μιλάνο - Τορίνο, Μιλάνο - Γένοβα, διάφορα πιο τοπικά δρομολόγια..

Billouk

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΓΑΜΗΛΙΟ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 3ετή αποχή από τα ταξίδια στο εξωτερικό επανέρχομαι σιγά σιγά στη δικιά μου κανονικότητα και σχεδιάζω ταξιδάκι για Φλωρεντία την Πρωτοχρονιά (αν δεν έχουμε κάποια αρνητική εξέλιξη με την πανδημία). Ψάχνω να κάνω τη διαδρομή Ρώμη Φλωρεντία με τρένο. Μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος (site, τιμές, παροχές... οτιδήποτε);
2 ώρες με το γρήγορο (έγραφε και την ταχύτητα 245χλμ!) από Roma Termini μέχρι τον κεντρικό της Φλωρεντίας, το είχαμε κανει μονοήμερη περίοδο Χριστουγέννων. Αρκετές ώρες για να πιείτε καφέ, να πάτε βόλτα στην Ponte Vechio και να επιστρέψετε προς το βραδάκι.

katkats

Moderator
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 3ετή αποχή από τα ταξίδια στο εξωτερικό επανέρχομαι σιγά σιγά στη δικιά μου κανονικότητα και σχεδιάζω ταξιδάκι για Φλωρεντία την Πρωτοχρονιά (αν δεν έχουμε κάποια αρνητική εξέλιξη με την πανδημία). Ψάχνω να κάνω τη διαδρομή Ρώμη Φλωρεντία με τρένο. Μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος (site, τιμές, παροχές... οτιδήποτε);
Εκτός από το γρήγορο της trenitalia, υπάρχει και το italotreno.

connosp

Member
Εαν θελεις λεωφορειο κοιτα εδω https://global.flixbus.com/

agmi

Member
Aπο €21.65 και πάνω, στο:
Αναχώρηση απο πχ: Roma Termini, άφιξη στο κέντρο της Φλωρεντίας: Firenze Santa Maria Novella

Υπάρχουν πάρα πάρα πολλές πληροφορίες στο φόρουμ σχετικά :).

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.124
Μέλη
35.756
Νεότερο μέλος
[email protected]

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom