Ιταλία Ρώμη - Καλύτερη περιοχή για διαμονή - Προτάσεις οικονομικού ξενοδοχείου

STKF

Member
Το δεύτερο και το τρίτο. Με μια προτίμηση στο τρίτο.

Ξέχασα να αναφέρω ότι η προτίμησή μου είναι βάσει της τοποθεσίας. Δεν έχω μείνει σε κάποιο.

valia*

Member
Καλησπέρα σας είμαι σε αναζήτηση ξενοδοχείων στη Ρώμη , επειδή δεν έχω ιδέα από αποστάσεις,περιοχές,μποσο εύκολα μετακίνησε με τα ΜΜΜ που να κοιτάξω??Έχω δει 2-3 αλλά δεν έχω ιδέα αν αξίζει

Il Gladiatore, Ρώμη, Ιταλία
Trinity Luxury Rooms, Ρώμη, Ιταλία

Buonarroti Suite, Ρώμη, Ιταλία
Bed & Breakfast Agli Horti Sallustiani, Ρώμη, Ιταλία.
Αυτά έχω δει μπορείτε να βοηθήσετε??

connosp

Member
Έχω μείνει δίπλα στο Trinity (B&B Sogni Romani Via Augusto Valenziani 12) ήσυχη περιοχή κοντά στο Termini, όπως και το Agli Horti Sallustiani, το Buonarrotti παραείναι πολύ κοντά στο Termini δεν ξέρω ειδικά το βράδυ. Το Il Gladiatore λίγο μακριά από τα κεντρικά αξιοθέατα.

STKF

Member
Θα προτιμούσα το τρίτο. Χωρίς να σημαίνει ότι έχει τρομερή διαφορά από το δεύτερο και το τέταρτο.
Το πρώτο θα το άφηνα. Το κριτήριο μου είναι να αποφύγω τα ΜΜΜ όσο το δυνατόν περισσότερο.

valia*

Member
Καλησπέρα.Ξανα εγώ.Σε συζήτηση με το έτερον ήμισυ, υποστηρίζει ότι καλύτερα θα είναι να βρούμε ξενοδοχείο κοντά στον σταθμό Termini,με δεδομένο α) ότι είναι εύκολο να πάμε&να έρθουμε απ'το αεροδρόμιο & β)ότι αφού είναι το κεντρικό μέτρο το να πάμε στην περιοχή με τα αξιοθέατα είναι πανευκολο χωρίς να ξεποδαριαστουμε.
Με ανησυχεί ότι έχω διαβάσει εδώ ότι δεν είναι καλή περιοχή, επίσης φοβάμαι το βράδυ πόσο συχνά είναι τα δρομολόγια?Και τέλος γιατί οι τιμές έχουν τόση διαφορά στο Τermini?Τι λάκκο έχει η φάβα????

katkats

Moderator
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα.Ξανα εγώ.Σε συζήτηση με το έτερον ήμισυ, υποστηρίζει ότι καλύτερα θα είναι να βρούμε ξενοδοχείο κοντά στον σταθμό Termini,με δεδομένο α) ότι είναι εύκολο να πάμε&να έρθουμε απ'το αεροδρόμιο & β)ότι αφού είναι το κεντρικό μέτρο το να πάμε στην περιοχή με τα αξιοθέατα είναι πανευκολο χωρίς να ξεποδαριαστουμε.
Με ανησυχεί ότι έχω διαβάσει εδώ ότι δεν είναι καλή περιοχή, επίσης φοβάμαι το βράδυ πόσο συχνά είναι τα δρομολόγια?Και τέλος γιατί οι τιμές έχουν τόση διαφορά στο Τermini?Τι λάκκο έχει η φάβα????
Καλησπέρα. Στο θέμα που μεταφέρθηκε το μήνυμά σου, αν το διαβάσεις προς τα πίσω, θα βρεις προτάσεις μελών που έχουν μείνει κοντά στο termini χωρίς προβλήματα. Προς Republica πχ είναι καλά.

valia*

Member
Καλησπέρα. Στο θέμα που μεταφέρθηκε το μήνυμά σου, αν το διαβάσεις προς τα πίσω, θα βρεις προτάσεις μελών που έχουν μείνει κοντά στο termini χωρίς προβλήματα. Προς Republica πχ είναι καλά.

Το έχω διαβάσει όλο το ποστ.Αυτό που ρωτάω εγώ είναι αν τελικά συμφέρει να μείνει κανείς εκεί&αν τα ΜΜΜ είναι οκ για το κέντρο ιδιαίτερα το βράδυ

connosp

Member
Το έχω διαβάσει όλο το ποστ.Αυτό που ρωτάω εγώ είναι αν τελικά συμφέρει να μείνει κανείς εκεί&αν τα ΜΜΜ είναι οκ για το κέντρο ιδιαίτερα το βράδυ
Αν μείνεις στο 1 ή στο 3 είναι κοντά στο Termini και έχεις κοντά τη στάση του μετρό Castro Pretorio με κατεύθυνση προς Colosseum. Πάντος αν θέλεις να δεις τη Ρώμη, περπάτα!!!!!

katkats

Moderator
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Δεν ρώταγες μόνο αυτό. Συμφέρει γιατί τα καταλύματα εκεί είναι πιο οικονομικά και ταυτόχρονα η τοποθεσία είναι πολύ κεντρική. Δεν θα χρειαστείτε ιδιαίτερα τα ΜΜΜ για κέντρο γιατί θα είστε κεντρο. Η συχνότητα τους είναι μεγαλουπολης και το τερμινι είναι κόμβος.

Tonia L.

Member
Οι ισαποστάκιδες στη Ρώμη διαλέγουν κοντά σε Ναβόνα και Πάνθεον,αν υπάρχει κάτι οικονομικό.
Όντως! Εμείς μείναμε πολύ κοντά στη Navona και βόλεψε αρκετά για τα αξιοθέατα.
Βέβαια εγώ θα προτιμούσα Trastevere ή Testaccio για πιο εύκολη νυχτερινή έξοδο...
Ωστόσο σίγουρα κοντά σε Navona και Πάνθεον είναι καλή επιλογή!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.609
Μέλη
37.429
Νεότερο μέλος
bskiad

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom