Ιταλία Ρώμη - Καλύτερη περιοχή για διαμονή - Προτάσεις οικονομικού ξενοδοχείου

Stavi xi

New Member
Καλησπέρα, έκλεισα Φεβρουάριο Ρώμη. Ποιο μέρος είναι καλυτερο για διαμονή κοντά σε μέτρο; (δεν θα έχουμε αμάξι)

Bobcat89

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα και καλη κυριακη παιδια!εχω βρει ενα καλο ξενοδοχειο στην περιοχη Via Veneto..ειναι διπλα στα αξιοθεατα απο οτι εχω δει...αξιζει σαν περιοχη?εχετε να προτεινετε καποια καλυτερη?

annabell

Member
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χάιλαντς, Σκωτία
Καλησπέρα σε όλους!! Κλείσαμε κι εμείς για Ρώμη 30/04-04/05!! Η αναζήτηση ξενοδοχείου αποδείχθηκε λίιιγο δυσκολότερη από όσο θα περίμενα για αυτό και ζητώ βοήθεια από τους ειδικούς!!
Σε μια προσπάθεια περιορισμού των επιλογών έχω κρατήσει τα εξής:

Magister, Ρώμη, Ιταλία

★★ Hotel Marcantonio, Ρώμη, Ιταλία

Eden Luxury Suites, Ρώμη, Ιταλία

Re Monti, Ρώμη, Ιταλία

A Roman Tale B&B, Ρώμη, Ιταλία

LHG Comfy Rooms, Ρώμη, Ιταλία

https://www.booking.com/hotel/it/qu...eq_children=0&sb_price_type=total&type=total&

Αν θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει κυρίως από πλευράς τοποθεσιών. Ή αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση δοκιμασμένου ξενοδοχείου, εννοείται πως είναι ευπρόσδεκτη! Γενικά στα ταξίδια προτιμάμε να κινούμαστε με τα πόδια από το να χρησιμοποιούμε τα ΜΜΜ. Ιδανικά το ίδιο θα θέλαμε να κάνουμε και στη Ρώμη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

STKF

Member
Καλησπέρα σε όλους!! Κλείσαμε κι εμείς για Ρώμη 30/04-04/05!! Η αναζήτηση ξενοδοχείου αποδείχθηκε λίιιγο δυσκολότερη από όσο θα περίμενα για αυτό και ζητώ βοήθεια από τους ειδικούς!!
Σε μια προσπάθεια περιορισμού των επιλογών έχω κρατήσει τα εξής:

Magister, Ρώμη, Ιταλία

★★ Hotel Marcantonio, Ρώμη, Ιταλία

Eden Luxury Suites, Ρώμη, Ιταλία

Re Monti, Ρώμη, Ιταλία

A Roman Tale B&B, Ρώμη, Ιταλία

LHG Comfy Rooms, Ρώμη, Ιταλία

Quality in Rome, Ρώμη, Ιταλία

Αν θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει κυρίως από πλευράς τοποθεσιών. Ή αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση δοκιμασμένου ξενοδοχείου, εννοείται πως είναι ευπρόσδεκτη! Γενικά στα ταξίδια προτιμάμε να κινούμαστε με τα πόδια από το να χρησιμοποιούμε τα ΜΜΜ. Ιδανικά το ίδιο θα θέλαμε να κάνουμε και στη Ρώμη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Καλύτερες περιπτώσεις θεωρώ το τέταρτο και το τελευταίο.

VasilisTravel

Member
Καλησπέρα σας,

θα ταξιδέψω 1η φορά Ρώμη 24/5 - 27/5 και αναζητώντας ξενοδοχείο, αφού έχω δει δεκάδες, έχω μπερδευτεί και ζητώ την βοήθεια σας.

Διαβάζοντας εδώ, όσα περισσότερα μπορώ, αποφάσισα να μείνω κέντρο κάπου ανάμεσα σε Piazza Di Spagna, Pantheon, Piazza Navona με budget 120 ευρώ το βράδυ, δεν ξέρω εάν αρκούν για αυτές τις περιοχές.

Οποιαδήποτε πρόταση/βοήθεια ευπρόσδεκτη

Ευχαριστώ,
Βασίλης.

Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
καλησπερα και καλη κυριακη παιδια!εχω βρει ενα καλο ξενοδοχειο στην περιοχη Via Veneto..ειναι διπλα στα αξιοθεατα απο οτι εχω δει...αξιζει σαν περιοχη?εχετε να προτεινετε καποια καλυτερη?

Ναι αν ειναι στην περιοχη της via Veneto ειναι τελειο location.Κατι λιγοτερο απο 10 λεπτο με ποδια απο piazza de spana και fontana di trevi.Ειναι το αντιστοιχο Κολονακι της Ρωμης ,κυριλε δρομος και ακριβα μαγαζια ,αν και θεωρειται διπλα κεντρο ειναι αρκετα ησυχα σαν περιοχη καθως δεν ειναι μεσα στα στενα του ιστορικου κεντρου με τις ορδες τουριστων.Εκει εμενα και εγω.

Last edited:

Iris_90

Member
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Η καλύτερη περιοχή για ξενοδοχεία στη Ρώμη κατά τη γνώμη μου είναι η Via Palermo , κεντρικότατη με καλά ξενοδοχεία , μαγαζιά , εστιατόρια , πολύ κοντά σε Piazza Venezia , Κολοσσαίο , Piazza Republica και σε απόσταση 10 λεπτών με τα πόδια από τη Φοντάνα ντι Τρέβι και 15 λεπτά με τα πόδια από τη Piazza Di Spagna ...

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.451
Μέλη
37.280
Νεότερο μέλος
mairijoy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom