Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Το έχω διαβάσει όλο το ποστ.Αυτό που ρωτάω εγώ είναι αν τελικά συμφέρει να μείνει κανείς εκεί&αν τα ΜΜΜ είναι οκ για το κέντρο ιδιαίτερα το βράδυ
Αν μείνεις στο 1 ή στο 3 είναι κοντά στο Termini και έχεις κοντά τη στάση του μετρό Castro Pretorio με κατεύθυνση προς Colosseum. Πάντος αν θέλεις να δεις τη Ρώμη, περπάτα!!!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Το έχω διαβάσει όλο το ποστ.Αυτό που ρωτάω εγώ είναι αν τελικά συμφέρει να μείνει κανείς εκεί&αν τα ΜΜΜ είναι οκ για το κέντρο ιδιαίτερα το βράδυ
Δεν ρώταγες μόνο αυτό. Συμφέρει γιατί τα καταλύματα εκεί είναι πιο οικονομικά και ταυτόχρονα η τοποθεσία είναι πολύ κεντρική. Δεν θα χρειαστείτε ιδιαίτερα τα ΜΜΜ για κέντρο γιατί θα είστε κεντρο. Η συχνότητα τους είναι μεγαλουπολης και το τερμινι είναι κόμβος.
 

Tonia L.

Member
Μηνύματα
293
Likes
2.977
Οι ισαποστάκιδες στη Ρώμη διαλέγουν κοντά σε Ναβόνα και Πάνθεον,αν υπάρχει κάτι οικονομικό.
Όντως! Εμείς μείναμε πολύ κοντά στη Navona και βόλεψε αρκετά για τα αξιοθέατα.
Βέβαια εγώ θα προτιμούσα Trastevere ή Testaccio για πιο εύκολη νυχτερινή έξοδο...
Ωστόσο σίγουρα κοντά σε Navona και Πάνθεον είναι καλή επιλογή!
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
La Piazzetta delle Regine, Rome, Italy



Buonarroti Suite, Rome, Italy


καλησπερα ταξιδιωτες!!!αναμεσα σε αυτα τα 2 ποιο???επισης οταν γραφει στη bookig μεταφορα απο και προς το αεροδρομιο,ειναι παροχη του ξενοδοχειου και πρεπει να την ζητησω αν θελω?
Το 1ο είσαι μακριά από τα αξιοθέατα το 2ο κοντά στο Termini, δεν ψάχνεις καλύτερα στο Rione Monte?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
La Piazzetta delle Regine, Rome, Italy



Buonarroti Suite, Rome, Italy


καλησπερα ταξιδιωτες!!!αναμεσα σε αυτα τα 2 ποιο???επισης οταν γραφει στη bookig μεταφορα απο και προς το αεροδρομιο,ειναι παροχη του ξενοδοχειου και πρεπει να την ζητησω αν θελω?
Μπορεις να τη ζητησεις αλλα θα την πληρωσεις. Απλα αυτοι παιρνουν τηλ καποιον γνωστο ταξιτζη.
 
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα και από εμενα
Δεν ξέρω αν βρίσκομαι στη σωστή συζήτηση για την απορία μου,θα την αναφέρω και θέλετε απαντήστε μου
Θα βρεθούμε στη Ρωμη 4 φίλες και θα μείνουμε στο Sonder — Spanish Steps Lofts, Ρώμη, Ιταλία
Θα φτάσουμε εκεί περίπου 11 το βράδυ Κυριακή 26 Σεπτέμβρη .Θα βρούμε εκείνη την ώρα να φάμε κάτι στη γύρω περιοχή ;
Επίσης …που θα βρω ελληνόφωνα ξεναγό για μια περιήγηση στο Βατικανο;που να ψάξω;
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Καλησπέρα και από εμενα
Δεν ξέρω αν βρίσκομαι στη σωστή συζήτηση για την απορία μου,θα την αναφέρω και θέλετε απαντήστε μου
Θα βρεθούμε στη Ρωμη 4 φίλες και θα μείνουμε στο Sonder — Spanish Steps Lofts, Ρώμη, Ιταλία
Θα φτάσουμε εκεί περίπου 11 το βράδυ Κυριακή 26 Σεπτέμβρη .Θα βρούμε εκείνη την ώρα να φάμε κάτι στη γύρω περιοχή ;
Επίσης …που θα βρω ελληνόφωνα ξεναγό για μια περιήγηση στο Βατικανο;που να ψάξω;
Καλησπέρα,

Για ξεναγό δες εδώ
 

valia*

Member
Μηνύματα
52
Likes
10
Καλησπέρα!!! Ακολούθησα την συμβουλή της αγαπητής paefstra κι έκλεισα ξενοδοχείο κοντά στο κέντρο και με δυνατότητα ακύρωσης μέχρι 2 μέρες πριν το ταξίδι&με πληρωμή στο κατάλυμα.Το έκλεισα χωρίς πρωινό.Ηθελα να ρωτήσω
α)αξίζει να δίνω τα 10€ επιπλέον ημερισιως για πρωινό ή να τρώμε απ'έξω?
β) το ξενοδοχείο είναι οκ λέτε ή να ψάξω κάτι άλλο?

I Dormienti, Ρώμη, Ιταλία
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom