Ιταλία Μάλτα Ρώμη η Μάλτα τον Αύγουστο!

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα παιδιά. Επειδη Ελλαδα δεν βλεπουμε να πηγαινουμε πουθενα με τις τιμες που εχουμε οι Ελληνες 600 - 700 ΕΥΡΩ δωματιο + τα ακτοπλοϊκά η αεροπορικά σκεφτήκαμε να παμε στην Ρωμη η Μαλτα με μια προσφορα που εχουμε μεσο Internet απιο γνωστο site προσφορων. Ρωμη βγαινει στα 190 ΕΥΡΩ το ατομα με τα ΠΑΝΤΑ πληρωμενα. Οποτε παμε στα 380 τα 2 ατομα μαζι με φορους, ξενοδοχειο και αεροπορικα. Η τιμη δεν ειναι υπεροχη ? Μαλτα βγαινει 215 το ατομο με ολα τα παραπανω. Δεν εχουμε παει ποτε Ιταλια. Και σκεφτηκαμε πως ισως ηρθε η ωρα ? Πολυ ποιο οικονομικα θα μας βγει! Ημερομηνια ειναι 11-15 Αυγουστου! Αξιζει ?

Ευχαριστουμε!
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
190
Likes
441
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Γεια σου Θανο, ειναι τελειως διαφορετικοί προορισμοί αυτοι που αναφέρεις - η Μάλτα ειναι ξεχωριστό κρατος βασικά που θυμίζει περισσότερο Βρετανία - λόγω ανάποδης οδήγησης και Αγγλικών.

Αν θέλετε χαλαρές βόλτες, θάλασσα αλλά και Ιστορία (άκρως ενδιαφέρουσα), η Μάλτα είναι δυνατή επιλογή γιατι τα συνδυάζει όλα, η Ρώμη είναι άλλη κατάσταση, σίγουρα αξίζει να την επισκεφθείς αλλά δεν εχω βρεθει εκεί κατακαλόκαιρο και δεν ξέρω ποιες ειναι και οι προτεραιότητες σας στις διακοπές.

Οι τιμες ειναι καλές για τέσσερα βραδια αλλά σε κάθε περίπτωση πρόσεχε σε αυτα τα πακέτα τις τοποθεσίες των ξενοδοχειων!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Μαλτα η Σικελια. Εκει θα ειμαστε ολοι πλεον με τις τιμες των διακοπων στην Ελλαδα.
Εισαι βεβαιος οτι με 190 το ατομο ειναι μεσα και οι φοροι που συνηθως ειναι αυθαιρετο ποσο;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Βάσει των ημερών θα σου πρότεινα Μάλτα.Πιστεύω για Ρώμη θα ήθελες 2 μέρες -τουλάχιστον-παραπάνω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυγουστο Μαλτα? Θα γινεται χαμος κ οι τιμες στα υψη. Αστην για αλλη εποχη κ πηγαινε στο ονειρο.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Προσωπικα αυγουστιατικα δε θα ηθελα να βρισκομαι "εγκλωβισμενη" σε καμια πρωτευουσα.. Ποσο μαλλον στη Ρωμη που δεν εχει κ θαλασσα κ δεν ειναι καλοκαιρινος προορισμος..

Για μενα καλυτερα Μαλτα κ αφηνεται τη Ρωμη να πατε οποιαδηποτε αλλη εποχη του χρονου.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπερα,

Νομιζω οτι εχεις κανει ενα μικρο λαθος. Η συγκεκριμενη προσφορα αναφερεται σε 3 διναυκτερευσεις. Κατι σου εχει ξεφυγει.
Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι θα σου βγει πιο οικονομικα αν τα κλεισεις μονος σου.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Πριν κατι μερες συζητουσα με Ιταλους φιλους που κανουν διακοπες στην μεσσηνια τα τελευταια χρονια..Μου ελεγαν πως η χειροτερη παραλια εδω ειναι η καλλιτερη εκει και ποσο φτηνα και ομορφα την βγαζουν ενω εκει ειναι πανακριβα..Ισως εμεις εδω θελουμε νησια που ειναι ακριβα και δεν βλεπουμε τις απειρες εναλλακτικες που υπαρχουν σε πολυ πολυ φτηνες τιμες..
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μαλτα η Σικελια. Εκει θα ειμαστε ολοι πλεον με τις τιμες των διακοπων στην Ελλαδα.
Εισαι βεβαιος οτι με 190 το ατομο ειναι μεσα και οι φοροι που συνηθως ειναι αυθαιρετο ποσο;
Καλησπερα!

Όροι Προσφοράς

- Το ταξίδι μπορεί να πραγματοποιηθεί έως και τις 31/03/2018

- Η προσφορά ισχύει για 1 άτομο και περιλαμβάνει:

3 Διανυκτερεύσεις σε ΚΕΝΤΡΙΚΟ ξενοδοχείο
Αναχώρηση από Αθήνα (3 απευθείας πτήσεις καθημερινά)
Αναχώρηση από Ρώμη (3 απευθείας πτήσεις καθημερινά)
Μία χειραποσκευή με βάρος έως 10 κιλά και μέγιστες διαστάσεις 55x40x20 & 1 μικρή τσάντα έως 35x20x20
Όλους τους φόρους των αεροδρομίων
Επίναυλους καυσίμων
ΦΠΑ

Καλησπερα,

Νομιζω οτι εχεις κανει ενα μικρο λαθος. Η συγκεκριμενη προσφορα αναφερεται σε 3 διναυκτερευσεις. Κατι σου εχει ξεφυγει.
Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι θα σου βγει πιο οικονομικα αν τα κλεισεις μονος σου.
Δεν το νομιζω αυτο φιλε μου. 150 ΕΥΡΩ εχουν μονο τα εισιτήρια που ειδα! Πως γινετε να βρω ξενοδοχειο για 3 βραδια με 40 ΕΥΡΩ? Επισης εχεις επιλογη και για 4 βραδια με 240 ΕΥΡΩ!

Πριν κατι μερες συζητουσα με Ιταλους φιλους που κανουν διακοπες στην μεσσηνια τα τελευταια χρονια..Μου ελεγαν πως η χειροτερη παραλια εδω ειναι η καλλιτερη εκει και ποσο φτηνα και ομορφα την βγαζουν ενω εκει ειναι πανακριβα..Ισως εμεις εδω θελουμε νησια που ειναι ακριβα και δεν βλεπουμε τις απειρες εναλλακτικες που υπαρχουν σε πολυ πολυ φτηνες τιμες..
Ισως να εχεις και δικιο. Αλλα σε εμας δεν ισχύει αυτο! Το οτι θελουμε να παμε σε καποιο νησί ειναι οτι απλα θελουμε να παμε σε καποιο νησί ειναι επειδη πραγματικα το θελουμε! Εγω π.χ δεν ηθελα φετος να παω Μανη η Μεσσηνια! Δεν μου κανουν το κλικ. Γιατι άλλωστε να παω καπου που δεν μου κανει κλικ ? Μεχρι και Κυθνο κοιταξαμε που ειναι διπλα στην Αθηνα και ολα ειναι γεματα! Την Κυθνο την αναφέρω απλα επειδη λες για ακριβα μερη!

Τελικα παιδια κλεισαμε να παμε στην Παργα νομιζω σε σχετικα καλη τιμη! Και χωρις καραβια και αεροπλανα της τελευταιας στιγμης! Με το αμαξι μας ηρεμα και ωραια! Ενα τσακ ημασταν πριν κλεισουμε για Ιταλια. Πραγματικα αυτο το χαλι με τις τιμες εδω τι να πω...

Το σχολιο αυτο τα λεει ολα!

Μαλτα η Σικελια. Εκει θα ειμαστε ολοι πλεον με τις τιμες των διακοπων στην Ελλαδα.
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
εχει χρησιμοποιησει καποιος αυτες τις προσφορες που διαφημιζονται?
παρα ειναι φθηνες για πραγματικες.
μου κανει εντυπωση οτι ενω βλεπω εδω και χρονια τετοιες προσφορες δεν εχω δει καποιον που να την εχει χρησιμοποιησει (μιλω για αξιοπιστα φορουμ οπως αυτο)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
εχει χρησιμοποιησει καποιος αυτες τις προσφορες που διαφημιζονται?
παρα ειναι φθηνες για πραγματικες.
μου κανει εντυπωση οτι ενω βλεπω εδω και χρονια τετοιες προσφορες δεν εχω δει καποιον που να την εχει χρησιμοποιησει (μιλω για αξιοπιστα φορουμ οπως αυτο)
Απο το σιτε αυτο αγοραζω χρονια προσοφρες αλλων ειδών και ειναι 100% αληθινές! Η προσφορα για Ρωμη εχει 600+ αγορες! Οι πτήσεις αν θυμαμαι καλα ειναι με την Aegean!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom