Ιταλία Ρώμη...πού να μείνω???HELP!

zmaria

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Κι εγώ έτσι λέω μωρέ Εβανζελί, είναι στα 150 ευρώ πάνω αλλά νομίζω θα κάνουν την απόσβεσή τους στην ποιότητα των ημερών μου εκεί...

Για να δούμε..
Για πες εσύ κανένα σος θεματάκι περί Ρώμης?

Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Κι εγώ έτσι λέω μωρέ Εβανζελί, είναι στα 150 ευρώ πάνω αλλά νομίζω θα κάνουν την απόσβεσή τους στην ποιότητα των ημερών μου εκεί...

Για να δούμε..
Για πες εσύ κανένα σος θεματάκι περί Ρώμης?
Gelati και vino Μαράκι .... Και βόλτες , πολλες βόλτες στη πόλη
Ενδεικτικά Gelateria del Teatro , gelateria Fata Morgana
View attachment 125237
View attachment 125238
View attachment 125239 View attachment 125240
Για κρασί αν βρεθείς στο Μοnti εμπιστευσου το Barzilai
View attachment 125241

Last edited:

Pel

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Για να κάνω κι εγώ κάτι άλλο αντί να ακούω, να διαβάζω, να βλέπω και να μιλάω για τις εξελίξεις, έκανα κι εγώ μια μικρή έρευνα με τις ημερομηνίες σου! Στο budget που θέλεις και σε καλή περιοχή και με δυνατότητα ακύρωσης βρήκα αυτό:

https://www.booking.com/hotel/it/di...fdebd2a486f93856ddc5eefX112;type=total;ucfs=1&

Επίσης, ψάξε για ξενοδοχεία μέσω του skyscanner. Βρίσκει προφορές και από άλλα sites, πολλές φορές και σε αρκετά χαμηλότερες τιμές από το booking. Εγώ έτσι είχα βρει ξενοδοχείο στην Φλωρεντία που το booking το έδειχνε γύρω στα 500€ και το βρήκα στο onhotels.com μέσω του skyscanner σε περίπου 280€.

zmaria

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Το έχω δει το δωμάτιο που λες! Μου κάνει κάπως κλειστοφοβικά μικρό και δεν είναι κέντρο κέντρο.

Αυτό με το skyscanner δεν το είχα σκεφτεί, σε ευχαριστώ.

Φαντάζομαι πως προς το παρόν έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν μπορώ να κλείσω και κάπου αλλού, αφού δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί η κάρτα. Επίσης αν δεν φτιάξει το θεματάκι αυτό μέχρι τον Αύγουστο ούτε το δωμάτιο που έχω κλείσει θα είναι εξασφαλισμένο αφού δεν θα μπορούν να κρατήσουν τα χρήματα.

Γαμώ!

katkats

Moderator
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Τώρα βέβαια το έκλεισες, και καλά έκανες, αλλά την επόμενη φορά αναζήτησε το σάιτ του ξενοδοχείου και κάνε μια έρευνα τιμών και εκεί. Νομίζω θα σου έβγαινε λίγο πιο φθηνά το συγκεκριμένο, αν είχε διαθεσιμότητα.

zmaria

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Τώρα που το κοίταξα για τις αμέσως επόμενες διαθέσιμες ημερομηνίες στο booking (1 βδομάδα μετά) μου το βγάζει 775 ευρώ (&35 ο δημοτικός φόρος). Αντίστοιχες ημερομηνίες στο σάιτ τους τις δίνει στην τιμή που έκλεισα εγώ, φαντάζομαι χωρίς τον φόρο)

Ευχαριστώ για τα τιπ!

karfitsa

Member
Παντως,μεχρι να μπορεσεις να χρησιμοποιησεις την καρτα σου,αυτα που βλεπεις τωρα,μπορει να εχουν κλεισει και να υπαρχουν αλλα,που τωρα δεν τα βλεπεις....υπομονη:)

eug.gianni

Member
Εγω εκλεισα για Οκτωβρη στο roma resort barberini το ξερει κανείς? τι λεει? εε δεν ηταν και φτηνο μηπως την πατησα?

Stylianos

Member
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
?
Εγω εκλεισα για Οκτωβρη στο roma resort barberini το ξερει κανείς? τι λεει? εε δεν ηταν και φτηνο μηπως την πατησα?
Πολυ καλη περιοχη!κοντα σε ολα!Και με σταθμο μετρο κοντα!

vivyen

Member
Δεν ξέρω άν έχει γραφτεί για συγκεκριμένα ξενοδοχεία, αν ναι, ζητώ συγγνώμη. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο
http://el.hotels.com/hotel/details.html?tab=description&destinationId=712491&destination=Ρώμη,+Ιταλία&hotelId=512765&arrivalDate=13-11-2015&departureDate=17-11-2015&children[0]=2&rooms[0].childrenAges[0]=12&rooms[0].childrenAges[1]=15&rooms[0].numberOfAdults=1&roomno=1&validate=false&previousDateful=false&reviewOrder=date_newest_first&cur=EUR&wapa2=512765&locale=el_GR&rffrid=mdp.hcom.GR.112.158.02.kwrd=324004968&pos=HCOM_GR&hotelid=512765

http://el.hotels.com/hotel/details....15&q-room-0-adults=1&YGF=14&MGT=4&ZSX=1&SYE=3
Θα'μαι με δύο παιδιά (έφηβοι).γι'αυτό θέλω κάτι καλό οικονομικό κοντά στο κέντρο και σταθμούς. Έχω βρει πάρα πολλά σε αυτή τη τιμή, αλλά τελικά κατέληξα σε αυτά τα δύο. Είναι στο termini. Το πρώτο, όμως, είναι λίγο μακριά από σταθμό, αλλά είναι 3 *** Αξίζει να κοιτάξω και κοντά σε κάποιο άλλο σταθμό το μετρό, ή τελικά το termini βολεύει πιο πολύ?

Stylianos

Member
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
?
Δεν ξέρω άν έχει γραφτεί για συγκεκριμένα ξενοδοχεία, αν ναι, ζητώ συγγνώμη. Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο
http://el.hotels.com/hotel/details.html?tab=description&destinationId=712491&destination=Ρώμη,+Ιταλία&hotelId=512765&arrivalDate=13-11-2015&departureDate=17-11-2015&children[0]=2&rooms[0].childrenAges[0]=12&rooms[0].childrenAges[1]=15&rooms[0].numberOfAdults=1&roomno=1&validate=false&previousDateful=false&reviewOrder=date_newest_first&cur=EUR&wapa2=512765&locale=el_GR&rffrid=mdp.hcom.GR.112.158.02.kwrd=324004968&pos=HCOM_GR&hotelid=512765

http://el.hotels.com/hotel/details....15&q-room-0-adults=1&YGF=14&MGT=4&ZSX=1&SYE=3
Θα'μαι με δύο παιδιά (έφηβοι).γι'αυτό θέλω κάτι καλό οικονομικό κοντά στο κέντρο και σταθμούς. Έχω βρει πάρα πολλά σε αυτή τη τιμή, αλλά τελικά κατέληξα σε αυτά τα δύο. Είναι στο termini. Το πρώτο, όμως, είναι λίγο μακριά από σταθμό, αλλά είναι 3 *** Αξίζει να κοιτάξω και κοντά σε κάποιο άλλο σταθμό το μετρό, ή τελικά το termini βολεύει πιο πολύ?
Στην Ρωμη δεν χρειαζεσαι να εισαι κοντα στους συαθμους Μετρο!Δεν θα το χρησιμοποιησεις και πολυ!

Ηοtel clarin Rome !αυτη η περιοχη ειναι καλυτερη!

Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.386
Μέλη
37.133
Νεότερο μέλος
Victar44