1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ιταλία Ρώμη...πού να μείνω???HELP!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος sophakos, στις 11 Φεβρουαρίου 2011.

1. KaterinaJ

KaterinaJ Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λονδίνο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ιαπωνία
    Εγώ έμεινα κοντά στο σταθμό στη via Gaeta με via Volturno. Ηταν πολύ ήσυχα, καμία ανασφάλεια, είχε πολλά ξενοδοχεία εκεί γύρω. Ειμαστε στο κτίριο που είναι το εστιατόριο la famiglia roma (πολύ ωραίο και με μπουφέ). Ηταν ουσιαστικά ενας όροφος πολυκατοικίας που είχαν μετατρέψει σε δωμάτια ξενοδοχείου. Για πρωινό σημειώναμε σε χαρτάκι τί θέλαμε και το πρωί μας το έφερναν. Το είχα προτιμήσει γιατί βρήκα πολύ καλή τιμή.

2. vickokka

vickokka Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    παντου
    Μια χαρα επιλογή,αν και σας είχα για ματι πιο μοντέρνο χαχα
    Ο σταθμός μετρο Barberini,τον Αύγουστο ήταν κλειστός ήδη για 6 μήνες λόγω ενός ατυχήματος που είχε συμβεί,μακαρι να έχει ανοίξει,θα σας βολέψει.

3. Gioref

Gioref Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ρώμη
    Και εγώ για πιο μοντέρνους μας είχα αλλά υπερίσχυσε η θέση του + οτι η σύζυγος ήθελε οπωσδήποτε ξενοδοχείο.

vickokka likes this.
  4. vickokka

vickokka Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    παντου
    Δεν πείραζει μια χαρα είναι ,απλά καμμία φορά τα ξενοδοχεία είναι πολυ απρόσωπα.
    Καλα να περάσετε !

Gioref likes this.
  5. elenvag

elenvag New Member

Kαλησπέρα,
    Και εμείς ψαχνουμε κάποιο ξενοδοχείο κοντά στη piazza Espagna ,η Navona, Pantheon για τέλη Νοεμβρίου περίπου το ζευγάρι την νυχτα στα 140 euro. Εχουμε βρει το Hotel Barroco , Pallazo Carruso γνωρίζει κάποιος κατι γι αυτά ή για κάποια άλλα boutique με πρωινό?

6. Gioref

Gioref Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ρώμη
    Εμείς κλείσαμε αυτό ρίξτε μια ματιά..

7. alice~

alice~ Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iceland
    Θα προτεινατε σε καποιον να κλεισει airbnb στη Ρώμη ή το σπίτι θα είναι καμιά τρύπα σε κανένα ισόγειο ή σε καμιά σοφίτα με υγρασία...? :p Γιατί υπάρχουν μερικά φαινομενικά συμπαθητικά σπίτια αλλά επειδή έχω μάθει πλέον ότι τα φαινόμενα απατούν και οι ιδιοκτήτες δεν αναφέρουν τέτοιες λεπτομέρειες, και κυρίως επειδή μιλάμε για Ρώμη, δεν ξέρω πόση εμπιστοσύνη μπορεί να δείξει κανείς...

8. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    Ενω στην Αθηνα, Πατρα, Ηρακλειο που νοικιαζουν καταγωγια μπορει να δειξει εμπιστοσυνη? Δεν διαφερει σε τπτ απο οποιαδηποτε ελληνικη πολη. Καλυτερα να παρεις συμβουλες στο ειδικο θεμα του Airbnb.

9. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική
    Αν ξέρεις να κλείνεις από airbnb δεν θα έχεις κανένα θέμα παραπλάνησης ούτε στη Ρώμη ούτε και πουθενά αλλού.

Samion likes this.
  10. pepakos

pepakos New Member

Πήγα Ρώμη τον περσινό Μάρτιο, και έμεινα στο ξενοδοχείο αυτό ακριβώς. Μείναμε πάρα πολύ ευχαριστημένοι και εγώ και η γυναίκα μου. Ήσυχη γειτονιά σε στάση του μετρό στα 50 μέτρα, τα δωμάτια πεντακάθαρα, το πρωινό αρκετά καλό.
    Επίσης κινείσαι με τα πόδια στα περισσότερα σημεία της Ρώμης.

Εμείς το είχαμε κλείσει απευθείας απ' την ιστοσελίδα του ξενοδοχείου και είχαμε πετύχει λίγο καλύτερη τιμή από το booking..

Gioref likes this.
  11. alice~

alice~ Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iceland
    Η περιοχή Esquilino και συγκεκριμένα το μέρος κοντά στη στάση Manzoni, πως σας φαίνεται;

12. Mantaralena

Mantaralena Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μάλτα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία
    Την πρώτη φορά που επισκέφθηκα την Ρώμη έμεινα στην περιοχή, μια χαρά ήταν. Ο σταθμός Manzoni είναι στον κεντρικό ομώνυμο δρόμο και η γύρω περιοχή έχει αρκετά ξενοδοχεία. Το δικό μας ήταν 5 λεπτά από τον σταθμό. την είχαμε λιώσει την κόκκινη γραμμή.

alice~ likes this.