Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Καλησπέρα σας!! Κλείσαμε τα εισητηρια σειρά τώρα έχει το ξενοδοχείο.. Ψάχνουμε κάτι οικονομικό και κεντρικό όσο είναι εφικτό.. Λοιπόν φεύγουμε 24-29 Ιανουάριου.. Βρήκα αυτό το ξενοδοχείο https://express.trivago.com/1462/gr...rice=45.00&priceMax=117.00&pos=1&currency=EUR με 45 ευρώ την βραδυα μαζί με πρωινό . Έχει μείνει κανείς να μ πει?? Η τοποθεσία είναι καλή??
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σας!! Κλείσαμε τα εισητηρια σειρά τώρα έχει το ξενοδοχείο.. Ψάχνουμε κάτι οικονομικό και κεντρικό όσο είναι εφικτό.. Λοιπόν φεύγουμε 24-29 Ιανουάριου.. Βρήκα αυτό το ξενοδοχείο https://express.trivago.com/1462/gr...rice=45.00&priceMax=117.00&pos=1&currency=EUR με 45 ευρώ την βραδυα μαζί με πρωινό . Έχει μείνει κανείς να μ πει?? Η τοποθεσία είναι καλή??
Η τιμή είναι πολύ καλή η τοποθεσια όχι, είναι στην βία νασιοναλε πάνω και αρκετα ψηλά όπως είδα, θα πρεπει να χρησιμοποιείς συνέχεια μέσα μαζικής μεταφοράς..Είναι και κοντά στον σταθμό Λαρισης της Ρώμης...
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Η τιμή είναι πολύ καλή η τοποθεσια όχι, είναι στην βία νασιοναλε πάνω και αρκετα ψηλά όπως είδα, θα πρεπει να χρησιμοποιείς συνέχεια μέσα μαζικής μεταφοράς..Είναι και κοντά στον σταθμό Λαρισης της Ρώμης...
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για ακόμα μια φορά.. Με είχες βοηθήσει πολύ και στο ταξίδι μου για βουδαπέστη... Το έκλεισα τελικά το ξενοδοχείο και ας μην ήταν τόσο κεντρικό.. Τα κεντρικά είναι ή πιο ακριβά ή δεν μου άρεσαν.. Γράφει βέβαια ότι είναι 7 λεπτά περπάτημα από το fontana di trevi και τα ισπανικά σκαλιά κανένα 10λεπτο.. Δεν ξέρω βέβαια πιο θεωρείται κέντρο κέντρο.. Ελπίζω να μην το μετανιωσουμε...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Το έκλεισα τελικά το ξενοδοχείο και ας μην ήταν τόσο κεντρικό.. Τα κεντρικά είναι ή πιο ακριβά ή δεν μου άρεσαν.. Γράφει βέβαια ότι είναι 7 λεπτά περπάτημα από το fontana di trevi και τα ισπανικά σκαλιά κανένα 10λεπτο.. Δεν ξέρω βέβαια πιο θεωρείται κέντρο κέντρο.. Ελπίζω να μην το μετανιωσουμε...
Καλά έκανες και το έκλεισες εφόσον σου άρεσε σαν ξενοδοχειο.
Η περιοχή είναι μια χαρά και όλα περπατιούνται ευχαρίστως. Ευνοεί άλλωστε η Ρώμη για κάτι τέτοιο.
Έμεινα ακόμα πιο μακριά απ' ότι θα μείνεις εσύ, κοντά στο termini και πάλι δεν ήταν απαγρορευτική η απόσταση.
Εξάλλου έχεις και στάση μετρο δίπλα σου, που θα χρειαστεί για τις κάπως πιο μακρινές σου αποστάσεις.
Δε θα το μετανιώσεις.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η περιοχη δεν είναι καλή εκεί κοντά στο Τερμινι αλλά τέτοια τιμή δεν θα βρεις τελευταια στιγμή :) αν χρειαστείς κάτι πες μου έχω πάει 8 φορές...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
πέριξ της piazza de Popolo(στάση μετρό Flaminio) είναι κατά τη γνώμη μου ιδανική περιοχή,διότι πας παντού με τα ποδαράκια!!!
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Γράφει βέβαια ότι είναι 7 λεπτά περπάτημα από το fontana di trevi
Ένα τέταρτο είναι από Fontana, περίπου 20λεπτο από Ισπανικά σκαλιά. Βάσει του google maps.
Δεν διαφωνώ με την επιλογή σου, απλά κάνω τις επισημάνσεις για λόγους προγραμματισμού.
Επίσης είσαι μόνο ένα δεκάλεπτο από Santa Maria di Maggiore. Μην την χάσετε. Καταπληκτική εκκλησία και τα παρεκκλήσια της κορυφαία.
Είσαστε 20 λεπτά απο Κολοσσαίο και αρχαία αγορά.
Βάσει τοποθεσίας δεν είναι κορυφαία επιλογή αλλά δεν είναι και κακή.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ένα τέταρτο είναι από Fontana, περίπου 20λεπτο από Ισπανικά σκαλιά. Βάσει του google maps.
Δεν διαφωνώ με την επιλογή σου, απλά κάνω τις επισημάνσεις για λόγους προγραμματισμού.
Επίσης είσαι μόνο ένα δεκάλεπτο από Santa Maria di Maggiore. Μην την χάσετε. Καταπληκτική εκκλησία και τα παρεκκλήσια της κορυφαία.
Είσαστε 20 λεπτά απο Κολοσσαίο και αρχαία αγορά.
Βάσει τοποθεσίας δεν είναι κορυφαία επιλογή αλλά δεν είναι και κακή.
Σε αγριευει λίγο η περιοχη εκεί κοντά στο Τερμινι αλλά τέτοια τιμή με πρωινό δεν θα βρει αλλού αν κ έχω φάει σε αρκετά ξενοδοχεία Ρώμη ένα μόνο είχε πρωινό της προκοπής..Τα περισσότερα πρωινό βαφτιζαν ένα καφέ ή χυμό κ κρουασάν σοκολάτα η μπαγκετα....Μπουφέ όπως έχουμε στο μυαλό μας στην Ελλαδα να πάμε να φάμε μέχρι τελικής πτώσης δεν έχουν πολλά στη Ρώμη. .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom