Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
ο καθενας εχει τις απαιτησεις του βεβαια αλλα ακουγεται σαν ανεκδοτο να μην βρισκεις κατι σε χαμηλη περιοδο σε πολη με 10.000+ καταλυματα και 170.000+ κρεβατια..
αν εννοεις 2κλινο, δεν βρισκεις με 120€/ βραδυ?!!!!σορυ αλλα 5στερο ψαχνεις?
Είματε λίγο περίεργοι και λίγο πρωτάρηδες... :)

Κοίταξε τα
Domus Spagna Frattina
My secret Spagna
My secret Condotti
Ευχαριστώ πολύ θα τα τσεκάρω!!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Είματε λίγο περίεργοι και λίγο πρωτάρηδες... :)


Ευχαριστώ πολύ θα τα τσεκάρω!!
Αν έχεις κάποιες συγκεκριμένες απαιτήσεις,πχ σπα,θεα,κλπ πες μας,αλλά θα σε βοηθήσει στο booking να βαλεις φίλτρα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
https://www.booking.com/hotel/it/fe...e20043;srepoch=1570134602;atlas_src=hp_iw_btn
Και για αυτή την εναλλακτική σαν ξενοδοχείο γνωρίζει κάποιος να με ενημερώσει? (τοποθεσία και ίσως έχει μείνει κάποιος σε αυτό)
Η τοποθεσία του είναι πολύ καλή. Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε κεντρικό δρόμο, δεν ξέρω τι θα γίνεται με τον θόρυβο.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Εμείς τελικά κλείσαμε αυτό..
http://www.booking.com/Share-eehDg8
Ελπίζω να αποδειχθεί καλή επιλογή.
Φανταστική τοποθεσία. Δίπλα στην παλιά πόλη αλλα και σε μετρό! Δεν είναι πάνω στον κεντρικό, σε στενάκι είναι. Εξάλλου τον χειμώνα δεν θα έχετε ανοιχτα παράθυρα.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Flaminio, μπορείς να πας με τα πόδια στα περισσότερα αξιοθέατα,έτσι γλυτώνεις τις πολλές μετακινήσεις με τα μαζικά μέσα.
Αν πάλι θες να μετακινηθείς με μετρό,τραμ λεωφορεία, χρησιμοποιησε την εφαρμογή citymapper, απλά δε παίζεται!!!!
Σου προτείνει βέλτιστες επιλογές,σε ενημερώνει σε πόσα λεπτά έρχεται το μέσο,για δε τα σκέλη πεζοπορίας,αν αποκλινεις της πορείας στο δείχνει,έτσι επανέρχεσαι. Χρειάζεται δεδομένα,οπότε πρέπει να το φροντίσεις από Ελλάδα,πρόσεξε τα δωρεάν ΜΒ όλων των εταιρειών δεν ισχύουν εξωτερικό. Επίσης απαραίτητο και ένα powerbank.
καλό ταξίδι!!
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Παιδιά, με την περιοχή του σιδηροδρομικού τί παίζει? Εϊναι ασφαλής? Και στο Μιλάνο και στη Βιέννη έμεινα στην περιοχή του κεντρικού σιδηροδρομικού, και δεν είχα κανένα θέμα ασφάλειας.
Τώρα όμως θα έχω και τη μητέρα μου μαζί, που τρομάζει και με τη σκιά της.
Εγώ έμεινα κοντά στο σταθμό στη via Gaeta με via Volturno. Ηταν πολύ ήσυχα, καμία ανασφάλεια, είχε πολλά ξενοδοχεία εκεί γύρω. Ειμαστε στο κτίριο που είναι το εστιατόριο la famiglia roma (πολύ ωραίο και με μπουφέ). Ηταν ουσιαστικά ενας όροφος πολυκατοικίας που είχαν μετατρέψει σε δωμάτια ξενοδοχείου. Για πρωινό σημειώναμε σε χαρτάκι τί θέλαμε και το πρωί μας το έφερναν. Το είχα προτιμήσει γιατί βρήκα πολύ καλή τιμή.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Εμείς τελικά κλείσαμε αυτό..
http://www.booking.com/Share-eehDg8
Ελπίζω να αποδειχθεί καλή επιλογή.
Μια χαρα επιλογή,αν και σας είχα για ματι πιο μοντέρνο χαχα
Ο σταθμός μετρο Barberini,τον Αύγουστο ήταν κλειστός ήδη για 6 μήνες λόγω ενός ατυχήματος που είχε συμβεί,μακαρι να έχει ανοίξει,θα σας βολέψει.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Μια χαρα επιλογή,αν και σας είχα για ματι πιο μοντέρνο χαχα
Ο σταθμός μετρο Barberini,τον Αύγουστο ήταν κλειστός ήδη για 6 μήνες λόγω ενός ατυχήματος που είχε συμβεί,μακαρι να έχει ανοίξει,θα σας βολέψει.
Και εγώ για πιο μοντέρνους μας είχα αλλά υπερίσχυσε η θέση του + οτι η σύζυγος ήθελε οπωσδήποτε ξενοδοχείο.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Και εγώ για πιο μοντέρνους μας είχα αλλά υπερίσχυσε η θέση του + οτι η σύζυγος ήθελε οπωσδήποτε ξενοδοχείο.
Δεν πείραζει μια χαρα είναι ,απλά καμμία φορά τα ξενοδοχεία είναι πολυ απρόσωπα.
Καλα να περάσετε !
 

melina_s

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά!!!! Λέμε να πάμε Ρώμη 30.4.2020-03.05.2020 με δύο παιδιά 7 και 10 χρονών. Κοίταξα και διάβασα αρκετά και μπορώ να πω ότι διαφωτίστηκα αρκετά!
Το θέμα μου είναι ότι η 2η μέρα μας είναι η Πρωτομαγιά και ήθελα να ξέρω, από τους γνώστες, κατά πόσο θα μας δημιουργήσει αυτό πρόβλημα. Δηλαδή, θα είναι κλειστοί κάποιοι χώροι, ας πούμε;
Θα εκτιμούσα πολύ όποιος ξέρει να ενημερώσει γιατί έχω standby τα εισιτήρια! ;)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom