Βατικανό Ιταλία Ρώμη – Βατικανό – Ελληνόφωνος ξεναγός

elvis21

New Member
Καλησπέρα.Κιεγώ λοιπόν θα πάω Ρώμη στις 8-16 φεβρουαρίου..αν θέλετε σας πακαλώ να μου δώσετε τα στοιχεία του ξεναγού!..σας ευχαριστω εκ το προτερων

katkats

Moderator
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Μια ερώτηση στα νέα μέλη που θα ταξιδεύσουν στη Ρώμη και γράφουν εδώ το πρώτο και μοναδικό τους μήνυμα: Ολόκληρο ταξίδι στη Ρώμη θα κάνετε, το μοναδικό σας πρόβλημα και μέλημα είναι η εύρεση ελληνόφωνου ξεναγού για το Βατικανό; Δεν έχετε κάτι άλλο να μας ρωτήσετε ή έστω να μας πείτε συστηνόμενοι στο φόρουμ που εγγραφήκατε;

(Άρχισα να απαντώ στον καθένα σας ξεχωριστά, αλλά πραγματικά είστε πάρα πολλοί)

elia

New Member
Μια ερώτηση στα νέα μέλη που θα ταξιδεύσουν στη Ρώμη και γράφουν εδώ το πρώτο και μοναδικό τους μήνυμα: Ολόκληρο ταξίδι στη Ρώμη θα κάνετε, το μοναδικό σας πρόβλημα και μέλημα είναι η εύρεση ελληνόφωνου ξεναγού για το Βατικανό; Δεν έχετε κάτι άλλο να μας ρωτήσετε ή έστω να μας πείτε συστηνόμενοι στο φόρουμ που εγγραφήκατε;

Εχουμε ξαναπαει στη Ρωμη απλα δεν ειχαμε ξεναγηση τωρα ειναι ευκαιρια

[email protected]

New Member

Καλημέρα ρωμη έχω ξανά πάει άλλες δυο φορές και το μόνο που δεν ευχαριστήθηκα ήταν η ξενάγηση στο Βατικανο . Επιτα έχω διαβάσει τόσες πληροφορίες για την ρωμη από την ομάδα που την δεύτερη φορά που πήγα ένιωθα σαν ξεναγός είμαι παλιό μέλος στην ομάδα αλλά δεν το έχω και πολύ με το γράψιμο δεν είναι και πολύ σωστό αυτό γιατί αν όλοι θέλαμε μόνο πληροφορίες χωρίς να βαζουμε και τις δικεσ Μας εμπειρίες δεν θα υπήρχε η σελίδα υπόσχομαι να βάλω πληροφορίες για την Νάπολη που θα είναι ο κυριος προορισμός μας και δεν υπάρχουν πολλές πληροφορίες

angpan

New Member
Καλησπέρα.Κιεγώ λοιπόν θα πάω Ρώμη στις 8-16 φεβρουαρίου..αν θέλετε σας πακαλώ να μου δώσετε τα στοιχεία του ξεναγού!..σας ευχαριστω εκ το προτερων
ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ 6 ΑΤΟΜΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΣΤΟ ΒΑΤΙΚΑΝΟ 10/2/2018

ποπινο

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Εύχομαι να περάσετε υπέροχα στη Ρώμη και να απολαύσετε το Βατικανό, εγώ γύρισα πριν μια βδομάδα.
Επισκέφτηκα το Βατικανό για δεύτερη φορά και νομίζω πως πρέπει οπωσδήποτε να έχετε ξεναγό μαζί σας γιατί θα σας δώσει έξτρα πληροφορίες που χρειάζονται για την καλύτερη κατανόηση αυτών που θα βλέπετε.
Μακάρι να βρείτε κάποιους να μοιραστείτε το κόστος γιατί εμείς τελικά δεν το καταφέραμε και δώσαμε 150 ευρώ στην ξεναγό.Η οποία ήταν όμως πάρα πολύ καλή και πολύ ενημερωμένη για όλα.
Μάλιστα μετά τα μουσεία του Βατικανού και τη βασιλική του Αγίου Πέτρου , πήγαμε προς το Castel Sant' Angelo & Piazza Navona και καταλήξαμε να πάμε όλοι μαζί για φαγητό περίπου 18.00μμ.
Κουραστική μέρα αλλά περάσαμε πολύ ωραία και πάντα με την ξεναγό μαζί μας.

angpan

New Member
Εύχομαι να περάσετε υπέροχα στη Ρώμη και να απολαύσετε το Βατικανό, εγώ γύρισα πριν μια βδομάδα.
Επισκέφτηκα το Βατικανό για δεύτερη φορά και νομίζω πως πρέπει οπωσδήποτε να έχετε ξεναγό μαζί σας γιατί θα σας δώσει έξτρα πληροφορίες που χρειάζονται για την καλύτερη κατανόηση αυτών που θα βλέπετε.
Μακάρι να βρείτε κάποιους να μοιραστείτε το κόστος γιατί εμείς τελικά δεν το καταφέραμε και δώσαμε 150 ευρώ στην ξεναγό.Η οποία ήταν όμως πάρα πολύ καλή και πολύ ενημερωμένη για όλα.
Μάλιστα μετά τα μουσεία του Βατικανού και τη βασιλική του Αγίου Πέτρου , πήγαμε προς το Castel Sant' Angelo & Piazza Navona και καταλήξαμε να πάμε όλοι μαζί για φαγητό περίπου 18.00μμ.
Κουραστική μέρα αλλά περάσαμε πολύ ωραία και πάντα με την ξεναγό μαζί μας.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΞΕΝΑΓΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΤΕ?

Eel

Member
ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ 6 ΑΤΟΜΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΣΤΟ ΒΑΤΙΚΑΝΟ 10/2/2018
Θα είμαι εκεί τη Δευτέρα 29 Ιανουαρίου με 3 παιδιά!!!! προτιμώ να εκφραστώ και να δώσω στοιχεία για τον ξεναγό αφού πρώτα έχω ιδία άποψη. Πάντως το οικονομικό είναι το γνωστό . . . . . 150 και περιλαμβάνει Μουσεία Βατικανό και τον καθεδρικό.

katkats

Moderator
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΞΕΝΑΓΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΤΕ?
Παρακαλώ μην γράφεις ΚΕΦΑΛΑΙΑ και διόρθωσε το μήνυμά σου.

Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.

geo_mike

New Member
Καλησπέρα και από μένα. πρόκειται να ταξιδέψουμε 2 άτομα στη Ρώμη τις ημερομηνίες από 3/3/18 έως 7/3/18 και ενδιαφερομαστε για ξενάγηση από ελληνόφωνο ξεναγό υπάρχει κάποιος που θα είναι εκεί τις ίδιες ημερομηνίες για να μοιραστούμε τα έξοδα της ξενάγησης?
Το ξανά γραφω γιατί οι ημημερομηνί πλησιάζουν.

Βασιλική6

New Member
Καλησπέρα, θα ταξιδέψουμε 2 άτομα 19-21/ 04 / 18 στην ρώμη. ενδιαφέρεται κανείς να μοιραστούμε τα έξοδα για ελληνόφωνο ξεναγό?
ευχαριστω!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.386
Μέλη
37.133
Νεότερο μέλος
Victar44