Βατικανό Ιταλία Ρώμη – Βατικανό – Ελληνόφωνος ξεναγός

Dinos Bil

New Member
Καλημέρα, σε όλους! Παρακαλώ όποιον έχει την καλοσύνη να μου στείλει την σύσταση του ξεναγού στην Ρώμη. Είμαστε οικογένεια με τρια παιδιά του γυμνασίου. Θα είμαστε από 9/8/2019 έως 12/8 για όποιον επιθυμεί να ξεναγηθούμε μαζί.
Καλές διακοπές σε όλους!

Καλησπέρα ,βρήκαμε ξεναγό, ενδιαφέρεστε ακομη?

Μυρσίνη καλησπέρα. Για 26 του μηνα έχουμε βρει ελληνίδα ξεναγό .Ενδιαφέρεστε ακομη ?
Καλημέρα, Θα μπορούσατε παρακαλώ να μου στείλετε την σύσταση του ελληνόφωνου ξεναγού στην Ρώμη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπερα και Καλη χρονια σε ολους !!! Θυσαυρος το forum συγχαρητήρια σε ολους! Θα βρίσκομαι με τον σύζυγο μου στις 21/02 εως 25/02/19 στη Ρωμη, ενδιαφέρεται καποιος για ξενάγηση Βατικανο ωστε να μοιραστούμε τα 150€ της ξενάγησης ; Εχω μιλήσει ηδη με την ξεναγό και ειναι διαθέσιμη για 22/02! Ευχαριστω πολυ!
Καλημέρα, Σε παρακαλώ αν μπορείς να μου στείλεις το τηλέφωνο της ξεναγού; Πώς ηταν η ξενάγηση; Ευχαριστώ θερμά!

Last edited by a moderator:

Στέλλα Γ.

New Member
Το Πάσχα που πήγα Ρώμη ειχαμε κλείσει εισητηρια για Βατικανο απο Ίντερνετ!! Οταν λοιπόν πήγαμε μας εκανε έλεγχο ενας τύπος οπου το καρτελάκι του έλεγε ενα ελληνικό επίθετο!! Τον ρωτάμε λοιπόν Έλληνας είστε και μας λεει ναι και προσφέρθηκε να μας ξεναγήσει δωρεάν άσχετα αν τον πληρώσαμε!! Τα στοιχεία του ειναι
...........................
Ο άνθρωπος ηταν ξεναγός του Βατικανού και η ξενάγηση ηταν τέλεια!! Μετα προσφερθήκαμε να του δώσουνε λεφτά ετσι για το καλο και αφου τον πιέσαμε να μας πει μιας και δεν ήθελε να μας χρεώσει μας ειπε οτι κανονικά ειναι 70€ ολα μεσα!! Αλλα του δώσαμε 50
Γραψτου μαϊλ και προτημησε τον!! Έλπιζω να βοήθησα!![/QUOT

Καλημέρα σας. Φεύγω για Ρώμη στις 17 με 21 Αυγούστου και ψάχνω για ξενάγηση. Μήπως θα μπορούσατε να μου στείλετε τα στοιχεία του ατόμου που αναφέρατε;
Καλημέρα σας. Φεύγω για Ρώμη στις 17 με 21 Αυγούστου και ψάχνω για ξενάγηση. Μήπως θα μπορούσατε να μου στείλετε τα στοιχεία του ατόμου που αναφέρατε;
Γενικά υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πληροφορίες για ελληνόφωνη ξεναγηση;

Thanos92

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλαιός Άγιος Αθανάσιος
2 μηνύματα πάνω από εσένα αναφέρουν την γυναίκα που κάνει την ξενάγηση!

Στέλλα Γ.

New Member
Τηλεφώνησα στην κα.Μαρια Ταμουριδου και το κόστος της ξενάγησης ήταν 160 ευρώ είτε στο Βατικανό είτε στο κέντρο της Ρώμης. Σε παλαιότερα μηνύματα αναφέρεται ένας άλλος ξεναγός με 90 ευρώ. Γι' αυτό επιμένω και ρωτάω.

Parasknikos

New Member
Καλησπέρα αν έχετε τα στοιχεία μπορείτε να τα δώσετε κ σε εμένα γιατί θα είμαι 20-25 Οκτώβρη με την γυναικα μου στη ρωμη αλλά θεωρώ τα 160€ πάρα πολλά!!!

Στέλλα Γ.

New Member
Δυστυχώς δε μου έχουν απαντήσει ακόμα. Ζήτησα από την κυρία Τουμουριδου ξενάγηση και στο κέντρο της Ρώμης και μου είπε άλλα 150 ευρώ.

alvadi

Member
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Καλησπέρα αν έχετε τα στοιχεία μπορείτε να τα δώσετε κ σε εμένα γιατί θα είμαι 20-25 Οκτώβρη με την γυναικα μου στη ρωμη αλλά θεωρώ τα 160€ πάρα πολλά!!!
20 -21 θα είμαι κι εγώ με τη βαφτιστήρα μου, σας ενδιαφέρει να μοιραστούμε στα δύο μία ξενάγηση στο Βατικανό;

pantzaligiota

New Member
Το Πάσχα που πήγα Ρώμη ειχαμε κλείσει εισητηρια για Βατικανο απο Ίντερνετ!! Οταν λοιπόν πήγαμε μας εκανε έλεγχο ενας τύπος οπου το καρτελάκι του έλεγε ενα ελληνικό επίθετο!! Τον ρωτάμε λοιπόν Έλληνας είστε και μας λεει ναι και προσφέρθηκε να μας ξεναγήσει δωρεάν άσχετα αν τον πληρώσαμε!! Τα στοιχεία του ειναι
...........................
Ο άνθρωπος ηταν ξεναγός του Βατικανού και η ξενάγηση ηταν τέλεια!! Μετα προσφερθήκαμε να του δώσουνε λεφτά ετσι για το καλο και αφου τον πιέσαμε να μας πει μιας και δεν ήθελε να μας χρεώσει μας ειπε οτι κανονικά ειναι 70€ ολα μεσα!! Αλλα του δώσαμε 50
Γραψτου μαϊλ και προτημησε τον!! Έλπιζω να βοήθησα!!
Γειά σας ...ενδιαφέρομαι για τον ξεναγό του Βατικανού που λέγατε...γιατί είναι και πιο οικονομικός... έχετε κάποιο email του να του στείλω; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

pantzaligiota

New Member
Θα είμαστε μια παρέα τεσσάρων ατόμων στο Βατικανό στις 20 Σεπτεμβρίου 2019...έχω μιλήσει ήδη με την κ. Ταμουριδου...θα μπορούσε να μας αναλάβει έναντι 160€ αμοιβής... ενδιαφέρει κανέναν ακόμη να την παρακολουθήσει έτσι ώστε να μοιραστεί το κόστος;

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.942
Μέλη
36.532
Νεότερο μέλος
hliasmpar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom