Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

ishigamy

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Καλησπέρα παίδες. Και γω θα είμαι Ρώμη 10-13, και δε θα με χάλαγε το ενδεχόμενο μιας κοινής ξενάγησης στο Βατικανό. Δήμητρα ενημέρωσε και μένα αν έχεις το χρόνο. Ευχαριστώ πολύ :)
 

blooby swan

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Καλημερα! Εμεις τελικα κλεισαμε σ αυτο!!
http://www.booking.com/hotel/it/bas...p1t1:neg;ws=&gclid=COaf7aS01MMCFQMUwwodwyAAcQ
για πες μου τη γνωμη σου για το συγκεκριμενο και γενικα για τα B&B γιατι δεν εχω ιδεα.. Το βρηκαμε μονο 180 για 4 βραδια και για 2 ατομα! Πιστευω πολυ καλη τιμη.. :) και οποιος αλλος θελει ας μ απαντησει!!
Καλημερα! Εμεις τελικα κλεισαμε σ αυτο!!
http://www.booking.com/hotel/it/bas...p1t1:neg;ws=&gclid=COaf7aS01MMCFQMUwwodwyAAcQ
για πες μου τη γνωμη σου για το συγκεκριμενο και γενικα για τα B&B γιατι δεν εχω ιδεα.. Το βρηκαμε μονο 180 για 4 βραδια και για 2 ατομα! Πιστευω πολυ καλη τιμη.. :) και οποιος αλλος θελει ας μ απαντησει!!
Τα b&b δεν παρεχουν πλουσιο πρωινο και ειναι σχετικα λιτα απο παροχες εαν κρινω απο αυτο που εμεινα εγω.....εισαι πολυ καλα ως τοποθεσια απο οτι ειδα το ξενοδοχειο που ποσταρες, εξαλλου για να νιωσεις την πολη της Ρωμης πρεπει να την περπατησεις.....πιστεψεμε αξιζει καθε χιλιομετρο που θα διανυσεις......η τιμη ειναι σουπερ, λογο εποχης βεβαια διοτι αν θα πηγαινες ανοιξη πιστευω θα εχουν αλλες τιμες προς τα επανω βεβαια......ευχομαι να περασετε τελεια
 

dimitra.g

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Τελικά θα γίνουμε παρεάκι!!! Τέλεια :)
Έχω στείλει mail και στο [email protected] και περιμένω απάντηση...

Ρίξτε μια ματιά και σε αυτό το Site, και αν υπάρχει ενδιαφέρον κανονίζουμε κάτι και εκεί ....
http://www.freetourrome.com/gr/
Έχουν 3 ελληνόφωνες "ξεναγήσεις-περιπάτους" στη Ρώμη, διάρκειας 1,5 ώρας, με συμμετοχή 2,5€ το άτομο και μετά δίνεις ό,τι θέλεις στον ξεναγό (δεν ξέρω όμως ποιο θα είναι το λογικό ποσό να αφήσεις...)
Είναι 3 βόλτες, και ξεκινάνε κάθε μέρα από συγκεκριμένο σημείο
City toor
Πιάτσα Μπαρμπερίνι/Φοντάνα ντι Τρέβι/Πάνθεον/Sant’ Ignazio εκκλησία/Πιάτσα Navona/Castel Sant ’Angelo
Classical Tour Καπιτώλιο/Φόρουμ του Τραϊανού/η Ρωμαϊκή Αγορά/Κολοσσαίο
Night Tour Quirinal/Φοντάνα ντι Τρέβι/Βίκτωρ Εμμανουήλ/Κολοσσαίο
 

iakinthi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Μπήκα κι εγω στο freetourrome.com, αλλά δεν νομίζω να έχουν για Βατικανό.. από όσο κατάλαβα είναι μεταφρασμένη η σελίδα, αν κρίνουμε από το σημείο που αντί για "κράτηση" γράφει "βιβλίο" :-D Λέτε να έχουν στα ελληνικά;; Νομίζω ότι θα ήταν καλές οι δύο πρώτες, αλλά με ανησυχεί λίγο αυτό που πρέπει να τους προπληρώσεις μέσω του site.. δεν μου φαίνεται και πολύ "έμπιστο"..

Διορθώνω για το κομμάτι της κράτησης.. έκανα τα βήματα για να δω και σε στέλνει σε secure place για πληρωμή μέσω πιστωτικής ή paypal..
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
21
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Τα b&b δεν παρεχουν πλουσιο πρωινο και ειναι σχετικα λιτα απο παροχες εαν κρινω απο αυτο που εμεινα εγω.....εισαι πολυ καλα ως τοποθεσια απο οτι ειδα το ξενοδοχειο που ποσταρες, εξαλλου για να νιωσεις την πολη της Ρωμης πρεπει να την περπατησεις.....πιστεψεμε αξιζει καθε χιλιομετρο που θα διανυσεις......η τιμη ειναι σουπερ, λογο εποχης βεβαια διοτι αν θα πηγαινες ανοιξη πιστευω θα εχουν αλλες τιμες προς τα επανω βεβαια......ευχομαι να περασετε τελεια
Αντε μπραβο και αγχωθηκα πως θα ειμαι μακρια! Μα εβλεπα 2,1 χλμ απο τ κεντρο κ λεω ποσο μακρια να ειναι αφου θα υπαρχει κ συγκοινωνια?!! Σ ευχαριστω πολυ!!! :)

Ναι,βεβαια.Οπως,επισης,μπορουν να σας πουν εκει και ποια λεωφορεια βολευουν,που ειναι,για μενα,καλυτερα απο το μετρο (βλεπεις και κατι)
Ναι γνωριζω πως ολα τα δωματια μπορει να μην ειναι μαζι (πραγμα που δεν μ ενδιαφερει κ πολυ) απλα το μονο που θελουμε ειναι να αφησουμε καπου τα πραγματα, να κανουμε ενα μπανιο και να ξεκουραστουμε. Εξαλλου ολη μερα εξω θα γυρναμε!! Γι αυτο και εψαξα κατι οικονομικο ;)
 
Last edited by a moderator:

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
Για οποιον ψαχνει ενα οικονομικο, ποιοτικο κ σε καλη τοποθεσια bed&breakfast ας κοιταξει το sweethouse cinzia. 50 μετρα απο μετρο, 5 λεπτα απτο κολοσσεο με τα ποδια και πολυ καθαρο κ εξυπηρετικος ο ιδιοκτητης. Γυρω στα 70 ευρω ειχα δωσει περσυ μαιο
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Για ποιο λόγο να χρειαστείτε για ένα περίπατο ξενάγηση;Από τη στιγμή που ήδη σκέφτεστε και μία για το Βατικανό;Ένας καλός ταξιδιωτικός οδηγός νομίζω αρκεί.
 
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλημέρα σε όλους!καινούργια στην ομάδα και ζαλισμένη απο την πληθώρα πληροφοριών...προσπαθώ να τα βαλω σε μια ταξη ολα αυτά που διαβαζω και νομιζω οτι τα ψιλοκατάφερα...οι μέρες του ταξιδιού μου πλησίασαν !!!παρασκευή βράδυ 13 του μήνα θα είμαι Ρώμη!!!η απορία μου είναι η εξής...3 μέρες για πρώτη φορα στη Ρώμη και πέφτουμε πάνω στις απόκριες τους.Γνωρίζετε αν γίνονται παρελάσεις καρναβαλιών οι οποιες θα μας καθυστερούν το προγραμμα μας.μένουμε κοντά στα ισπανικά σκαλια!!!σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

KKseniAA

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
καλησπέραααα :):):):):)
αυριο πεταω για την πολη των ονειρων μου με τον αγαπημενο μου,:clap::clap::clap:
εχω διαβασει τα παντα εδω και ενα μηνα στα status αλλα εχω μια απορια
πηγα να κλεισω online εισητηρια για το βατικανο και πιστευα οτι απλα κανουμε κρατηση και πληρωνουμε εκεινη την ωρα στο ταμειο αλλα λογικα αυτο δεν γινετε ετσι?και επισης με τη roma pass θελουμε να παμε δωρεαν στο κολοσσαιο και στη βιλα μποργκεσε αλλα παλι πηγα να κανω κρατηση για να μην περιμενουμε στην ουρα και μου δειχνει οτι παλι πρεπει να βαλω τα χρηματα μεσω τραπεζης.δεν ξερω ποια ειναι η διαδικασια για να κανω απλα κρατηση και να μην πληρωσω κατι.
ελπιζω να μην σας ζαλισα και σας μπερδεψα.:oops::oops::oops:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.780
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom