Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Evitadrv

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπέρα σας θελουμε να επισκεφτουμε το Βατικανό στις 23 Απριλιου με ελληνόφωνο ξεναγό. Είμαστε είδη 2 ζευγάρια. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου πει να μοιραστούμε το ποσό!
 

taxidian

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα σας,

Θα ειμαστε 2 ατομα Ρωμη 9/4-12/4. Υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται για Ελληνοφωνη ξεναγηση και να μοιραστουμε τα εξοδα?

Ευχαριστώ
Θα είμαστε κι εμείς (2 ενήλικες 1 παιδί) Ρώμη 8/4-11/4 και θα μας ενδιέφερε ελληνόφωνη ξενάγηση. 'Εχεις κάνει κάποια έρευνα;
 

Sofiats

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημερα!!Νεο μελος!!! Θα ηθελα να με ενημερωσετε αν γνωριζετε σχετικα με ορθοδοξες εκκλησιες στη ρωμη. Προκειται να την επισκεφτω τον Απριλιο και δςν μπορω να βρω στο ιντερνετ προγραμμα λειτοθργιων. Δε με πειραζει αν δεν ειναι ελληνικη εκκλησια. Αρκει να ειναι ορθοδοξη. Σας ευχαριστω
 

tonia-giannis

Member
Μηνύματα
30
Likes
65
Καλήμερα σε όλους!!!

το καλοκαίρι ταξιδεύω για Ρωμη με τον αντάρα μου και τον γιο μου και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες!!!

1) επειδή η διαμονή μου θα ειναι με airbnb , θα ήθελα να μου πειτε ποια περιοχή να προτιμήσω.
2) ηθελα να ρωτήσω αν εχει τραμ. πέρυσι που ήμουν Μιλάνο βόλεψε απίστευτα και το προτιμούσα απο το μετρό.

;););););););)
 
Μηνύματα
620
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν νομίζω ότι το χρειάζεστε. Εγώ είχα μείνει κοντά στο Πάνθεον και όλες οι διαδρομές έγιναν με τα πόδια. Αν μείνεις εκεί μπορείς απλά να πάρεις το μετρό για να πας λίγα στο πιο μακρινά όπως Βατικανό και Κολοσσαίο.
 

tonia-giannis

Member
Μηνύματα
30
Likes
65
Δεν νομίζω ότι το χρειάζεστε. Εγώ είχα μείνει κοντά στο Πάνθεον και όλες οι διαδρομές έγιναν με τα πόδια. Αν μείνεις εκεί μπορείς απλά να πάρεις το μετρό για να πας λίγα στο πιο μακρινά όπως Βατικανό και Κολοσσαίο.

ακομα καλυτερα να γυριζω την πολυ με τα ποδια. δεν το συζητω!!! πιστευω να βρω φυσικα με airbnb..
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Δεν νομίζω να χρειαστείς τα μμμ πήγα τον Φεβρουάριο και έμενα airbnb στο Campo di fiori σε πολύ καλή τιμή (γύρω στα 15 ευρω το βράδυ +3,5 ευρω τον δημοτικό φόρο για κάθε βράδυ) αλλά και πάλι δεν είναι πολλά αν σκεφτείς οτι τα έχεις όλα στα πόδια σου. Εγώ συγκοινωνία χρησιμοποίησα μόνο 2 φορές που χρειάστηκε να πάω τερμινι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom