Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

hotelkastoria

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0

Spavento

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, θα ταξιδέψουμε 2 άτομα 19-21/ 04 / 18 στην ρώμη. ενδιαφέρεται κανείς να μοιραστούμε τα έξοδα για ελληνόφωνο ξεναγό?
ευχαριστω!
Καλησπέρα.. πρόκειται να είμαστε και εμείς 16-20 Απριλίου στη Ρώμη. Δύο άτομα και εμείς..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα και πάλι σε όλους!!

Εχω κλεισει 30/5-4/6 για Ρωμη.

1) Να βγαλω εισιτηρια με terravission απο τωρα για Ciampino-Ρωμη η να βγαλω στο αεροδρομιο? Υπαρχει χρηματικη διαφορα?

2)Για κολοσσαιο και Βατικανο να κλεισω νωριτερα εισιτηρια? Αν ναι αν μπορειτε στειλτε μου το επισημο λινκ.

3) Εχει επισκεφτει κανεις την magicland(λουνα παρκ) ?Αξιζει να παω?

4) Υπάρχει μετρό που συνδέει Τερμινι με Spagna? Mε τα ποδια ποση ωρα ειναι?

5) Θελω να παω μια μονοημερη . Μου αρεσει το Μιλανο απο photo που εχω δει αλλα μαλλον ειναι μακρια . Αξιζει? Η να παω Φλωρεντια η Τιβολι?

Σας ευχαριστω!!
 
Μηνύματα
626
Likes
2.872
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
1. Δεν νομίζω ότι έχουν τρομερή διαφορά. Καλύτερα από το αεροδρόμιο
2. Κολοσσαίο θα τα βγάλεις από εκεί. Θα πας στον γκισέ της Αρχαίας αγοράς που δεν έχει κόσμο και είναι ενιαίο το εισιτήριo. για Βατικανό οπωσδήποτε online (με επιβάρυνση πάντα) http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/visita-i-musei/tariffe-e-biglietti.html
5. Θα σου έλεγα να μην φύγεις από Ρώμη διότι έχει τόσα πράγματα να δεις και δύσκολα θα τα προλάβεις όλα
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.819
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Καλησπέρα και πάλι σε όλους!!


4) Υπάρχει μετρό που συνδέει Τερμινι με Spagna? Mε τα ποδια ποση ωρα ειναι?



Σας ευχαριστω!!
Nαι συνδέονται με το μετρό, αν θυμάμαι καλά περίπου 10 λεπτά
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
1. Δεν νομίζω ότι έχουν τρομερή διαφορά. Καλύτερα από το αεροδρόμιο
2. Κολοσσαίο θα τα βγάλεις από εκεί. Θα πας στον γκισέ της Αρχαίας αγοράς που δεν έχει κόσμο και είναι ενιαίο το εισιτήριo. για Βατικανό οπωσδήποτε online (με επιβάρυνση πάντα) http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/visita-i-musei/tariffe-e-biglietti.html
5. Θα σου έλεγα να μην φύγεις από Ρώμη διότι έχει τόσα πράγματα να δεις και δύσκολα θα τα προλάβεις όλα
1. Δεν νομίζω ότι έχουν τρομερή διαφορά. Καλύτερα από το αεροδρόμιο
2. Κολοσσαίο θα τα βγάλεις από εκεί. Θα πας στον γκισέ της Αρχαίας αγοράς που δεν έχει κόσμο και είναι ενιαίο το εισιτήριo. για Βατικανό οπωσδήποτε online (με επιβάρυνση πάντα) http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/visita-i-musei/tariffe-e-biglietti.html
5. Θα σου έλεγα να μην φύγεις από Ρώμη διότι έχει τόσα πράγματα να δεις και δύσκολα θα τα προλάβεις όλα
Ευχαριστω για τις απαντησεις!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Κολοσσαίο θα τα βγάλεις από εκεί. Θα πας στον γκισέ της Αρχαίας αγοράς που δεν έχει κόσμο και είναι ενιαίο το εισιτήριo.
Ή στον Παλατίνο Λόφο - ίσως ακόμη λιγότερο κόσμο ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom