Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

elenoul

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκυο
Γεια σας παιδες!

Εφτασε η στιγμη να επισκεπτω κι εγω την Αιωνια Πολη, για 3 μερες ωστόσο.

Απο αξιοθεατα τι αξιζει περισσοτερο να δω;

Θα μεινω πολυ κοντα στο ιστορικο κεντρο και θα μετακινουμαι με τα ποδια.

Απο μαγαζια για φαγητο/παγωτο/ποτο τι προτεινετε; Δε θελουμε κατι υπερβολικα ακριβο.

Ευχαριστω πολυ :))
 

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
Καλησπερα σας, υπαρχει καποιος εδω που να ειναι ξεναγος ή να γνωριζει καποιον ξεναγο για την Ρωμη ή την Βενετια (απαραιτητο να μιλαει Ελληνικα)

ευχαριστω ολους εκ των προτερων
 

Gtoumpa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σε όλους. Αν και λίγο νωρίς, εχω κλείσει ταξίδι στη Ρώμη 12-15/3/2022. Θα βρίσκεται κάποιος άλλος εκεί?
 

Annamant

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Καλησπερα, θα ήθελα την βοήθεια σας! Κλείσαμε να παμε 24-28 Δεκεμβρίου στη Ρωμη. Μπορείτε να μου πείτε ανήμερα Χριστουγέννων λειτουργούν κάποια εστιατόρια; Υπάρχουν κάποιες εναλλακτικές με το τι μπορούμε να κάνουμε εκείνη την μέρα ή θα είναι τελείως νεκρά τα πράγματα;
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Ανήμερα Χριστουγέννων στη Ρώμη αξιοθέατα όπως το Πάνθεον , η Βίλα Μποργκέζε και τα μουσεία του Βατικανού είναι κλειστά ακόμα και την αμέσως επομένη μέρα των Χριστουγέννων ... Κάποιες εναλλακτικές που μπορείτε να κάνετε εκείνη την ημέρα είναι να πάτε στη Φοντάνα ντι Τρέβι , στη Πιάτσα ντ'Εσπάνια , στη Πιάτσα Ναβόνα , στη Σάντα Μαρία Ματζόρε να δείτε την πιο μεγάλη και όμορφη φάτνη της Ρώμης αλλά καλό θα ήταν για εκείνη την ημέρα , εννοώ ανήμερα των Χριστουγέννων , να αποφύγετε επίσκεψη στη Βασιλική του Αγίου Πέτρου γιατί θα γίνεται κοσμοσυρροή από πιστούς ... Τώρα για τα εστιατόρια ανήμερα Χριστουγέννων , μπορεί να είναι κλειστά ... Ψάξτε αν το ξενοδοχείο που έχετε κλείσει για αυτές τις μέρες προσφέρει εορταστικό μενού ...
 

Annamant

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Είναι καλύτερα μήπως να πάμε τις ημέρες των φώτων 6-10 Ιανουαρίου που θα είναι όλα ανοιχτά;
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Δεν έχω πάει σε εορταστική περίοδο στη Ρώμη ... Απλά σας είπα όλα όσα γνωρίζω από ότι μου χουν πει άλλα άτομα ...
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Εμείς δειπνήσαμε ανήμερα Χριστούγεννα στο Culinaria. Θα σου το πρότεινα, βρίσκεται σχετικά κοντά στο Roma Termini και είχε εξαιρετικό φαγητό, αν θυμάμαι καλά δώσαμε κάπου στα 30-35€ το άτομο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.915
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Είναι καλύτερα μήπως να πάμε τις ημέρες των φώτων 6-10 Ιανουαρίου που θα είναι όλα ανοιχτά;
Έχω πάει τριήμερο των Φώτων το 2018, ήταν ανοικτά τα πάντα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom