Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ααα κι εγω αυτό είχα ακουστά! Αξίζει να πας; Μπηκα στην ιστοσελίδα αλλά σιγουρα η εμπειρία κάποιου που έχει πάει ήδη εκεί είναι πιο χρήσιμη
εγω στα ειπα αλλα δεν ακους.. θα κάνεις 1 ώρα ίσως και παραπάνω μια και βρίσκεται πάνω σε επαρχιακό με πολύ κίνηση, έχει 100 μαγαζιά ανοιχτά κάτω από τον ήλιο και οι προσφορές είναι μέτριες. μη φανταστείς ότι έχουν μαζέψει τις ιταλικές φίρμες και θα στις προσφέρουν τσάμπα.. ρίξε μια ματιά στο σαιτ και θα δεις τι έχει. καλύτερα το δικό μας mall στις εκπτώσεις.
αφού πάτε 5 μέρες μην το διανοηθείς γιατί θα το μετανιώσεις, τσάμπα χρόνος. μείνε στο υπέροχο shopping του κέντρου.
 

martz

Member
Μηνύματα
24
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχαγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη for ever!!!
Samion αν είναι έτσι, όντως δεν αξιζει. Καλύτερα μέσα στην πόλη για να τη μαθουμε και καλύτερα!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Στη Ρωμη χάνεσαι κατά τη γνώμη μου...πρεπει να ξερεις που ειναι τα στοκ...δε θα τα βρεις μπροστα σου..τα κανονικα μαγαζια και οι μπουτικ ειναι πιο ακριβα και απο αθηνα!Στο αουτλετ τα έχεις ολα μαζεμενα...απειρες μάρκες..μεχρι και DSQUARED βρηκα!
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Με τη γλώσσα δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα. Ιταλικά δεν ξέρω μία (πέρα απο καλημέρα και καληνύχτα :p) και δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ρε παιδιά....
απολαύστε τη Ρώμη και αφήστε τα στοκάδικα!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
ρε παιδιά....
απολαύστε τη Ρώμη και αφήστε τα στοκάδικα!!

Πές τα χρυσόστομη!!!:clap:
Απ το να χάσεις μια μέρα για τα στοκατζίδικα,παίρνεις το τρένο και σε μιάμιση ώριτσα είσαι
Φλωρεντία!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Θα είστε στην ωραιότερη πόλη της Ευρώπης, σε ένα μαγικό μέρος και θα τρέχετε σε άθλια-μίζερα στοκατζίδικα στα χωράφια και τους αυτοκινητόδρομους? Ούτε να το διανοηθείς....
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ααα κι εγω αυτό είχα ακουστά! Αξίζει να πας; Μπηκα στην ιστοσελίδα αλλά σιγουρα η εμπειρία κάποιου που έχει πάει ήδη εκεί είναι πιο χρήσιμη
εχω παει στο castello romano....πηγα με μετρο μεχρι το eur και απο εκει πηρα ταξι...
περιπου 40 ευρω να παω και αλλα τοσα για να γυρισω στο eur..ενταξει ειμασταν 5 ατομα και μοιραστηκαν τα χρηματα...
αν αξίζει? τι να πώ...εγω αν δεν ηθελε η παρεα δεν θα πηγαινα...
ηταν πολλα τα χρήματα...δεν ειχε λεωφορειο τοτε γιατι ηταν χριστουγεννα..
εγω βρηκα και ψωνισα..οι φίλοι μου οχι..
αν εχεις χρόνο...και θελεις ωποσδηποτε να ψωνισεις..και η τιμη του λεωφορειου ειναι συμφερουσα...πηγαινε..
δεν ειναι σιγουρο πάντως οτι θα βρεις κάτι...
οι τιμές ειναι σιγουρα αρκετα καλές...αλλα υπαρχει και η πιθανοτητα να μην βρεις κατι το ενδιαφερον..
αυτό συμβαινει σε όλα τα outlet..
η απόφαση ειναι δική σου..θα σου προτεινα να απολαυσεις την ρώμη..
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Moλις φτασεις στη Ρωμη και αρχισεις να την περπατας, να διαβαζεις τον οδηγο σου και να κανεις το προγραμμα σου.....παμε στοιχειμα οτι θα ξεχασεις....και στοκαδικα...και αγορες....γιατι απλα θες να τα δεις ολα ???? Η Ρωμη ειναι ενα ονειρο δεν εχω αλλη λεξη να πω
Ο.κ το κεντρο της Ρωμης ειναι ακριβο, στη via Condoti απλα χαζεψε στο καταστημα bulgari στο δεξι σου χερι....οπως ανεβαινεις γιατι δεν νομιζω οτι αυτη η βιτρινα υπαρχει πουθενα αλλου....αλλα εγω βρηκα και καλες τιμες σε καποια καταστηματα.....
Για αγορες σε πολυ καλες τιμες στο εμπορικο κεντρο Leonardo da Vinchi λιγο πριν το αεροδρομιο της Ρωμης....εκει θα βρεις τα παντα σε λογικοτατες τιμες....φευγοντας κανε μια σταση...αλλα μην αναλωνεσαι στο ψαξιμο στοκατζιδικων ενω εισαι με μια τετοια πολη...

Για οδηγο σου προτεινω το Ρωμη τοπ 10 εκδοσεις Παπασωτηριου ( αν δεν κανω λαθος ) στα 16 ευρω πραγματικα αξιζει...
 

martz

Member
Μηνύματα
24
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχαγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη for ever!!!
Για οδηγο σου προτεινω το Ρωμη τοπ 10 εκδοσεις Παπασωτηριου ( αν δεν κανω λαθος ) στα 16 ευρω πραγματικα αξιζει...
Κι εγω γι'αυτον άκουσα. Θα πάω να τον πάρω σήμερα κιολας. Τελικά μάλλον θα προτιμήσω να τριγυρίσω μέσα στην πόλη. Ακούγεται μεγάλη ταλαιπωρία αυτό το outlet ενώ η ιδέα να γυρνάμε στους δρόμους της Ρώμης πολύ πιο δελεαστική!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Eνας πολυ καλος οδηγος επισης ειναι το Roma explorel γραφει τα παντα, καλο θα ειναι πρωτα να διαλεξεις τα μερη που θελεις να πας ή σε ενδιαφερουν περισσοτερο,πριν ξεκινησεις,ετσι ωστε να εχεις το προγραμμα σου ετοιμο....

Καλο θα ειναι επισης να διαβασεις και να εκτυπωσεις το travelpedia της Ρωμης για να εχεις και μια δευτερη αποψη....ή να διαβασεις το φορουμ των Ιταλοφιλων....και απο εκει θα παρεις προτασεις...και ιδεες....

Οτι αλλο θελησεις αναλυτικα ειμαι στη διαθεση σου:clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.333
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom