Ισπανία Σαλαμάνκα (Ισπανία)

katerina21

Member
Μηνύματα
40
Likes
26
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.
Εχει πάει κάποιος για ERASMUS στο Πανεπιστήμιο της Σαλαμάνκα ή έχει επισκεφτεί την πόλη για να με κατατοπίσει ? Είναι βέβαια λίγο νωρίς ( η κόρη μου θα πάει erasmus τον Φεβ 17) αλλά αρχίζω να μαζεύω πληροφορίες από τώρα (μετακίνηση, διαμονή κλπ).

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡΩΣΙΑ
Αγαπητή Κατερίνα καλησπέρα βλέπω πως δυστυχώς δεν σου απάντησε κανείς γιατί δεν θα γνώριζε και κανείς κάτι! Έχω το ίδιο ερώτημα και εγώ κάποια χρόνια μετά από εσένα καθώς η κόρη μου θα βρεθεί στην Σαλαμάνγκα για ERASMUS τον Σεπτέμβριο ! Πως ήταν τελικά η εμπειρία για την κόρη σου; Αν διαβάσεις το μήνυμα ίσως θα μπορούσες εσύ να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες χρήσιμες;
Να είσαι καλά
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.299
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μικρή πόλη, αρκετά όμορφη, με πάρα πάρα πολλούς ξένους φοιτητές και πολλούς (ενοχλητικά πολλούς για μένα) σπουδαστές Ισπανικών. Περπατήσιμη, σχετικά φτηνή, ασφαλής, με αρκετά καλή πρόσβαση σε πολλά μέρη.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡΩΣΙΑ
Μικρή πόλη, αρκετά όμορφη, με πάρα πάρα πολλούς ξένους φοιτητές και πολλούς (ενοχλητικά πολλούς για μένα) σπουδαστές Ισπανικών. Περπατήσιμη, σχετικά φτηνή, ασφαλής, με αρκετά καλή πρόσβαση σε πολλά μέρη.
Ευχαριστώ πολυ μόλις τώρα βλέπω την απάντηση!Η κόρη μου είναι εκεί από τον Σεπτέμβριο και πράγματι είναι όπως τα λες πόλη ασφαλης και φτηνη ευτυχώς ! ναι είναι γεμάτη από ξένους φοιτητές και αυτό αρέσει μάλλον μόνο στους ίδιους ! Θα πάω και εγώ την Πρωτοχρονιά!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Ευχαριστώ πολυ μόλις τώρα βλέπω την απάντηση!Η κόρη μου είναι εκεί από τον Σεπτέμβριο και πράγματι είναι όπως τα λες πόλη ασφαλης και φτηνη ευτυχώς ! ναι είναι γεμάτη από ξένους φοιτητές και αυτό αρέσει μάλλον μόνο στους ίδιους ! Θα πάω και εγώ την Πρωτοχρονιά!
Eκεί έκανε και η δικιά μας εράσμους. Την επισκεφτήκαμε λίγες μέρες με τραίνο από Μαδρίτη. Ήταν αρχές Δεκέμβρη οι δρόμοι σκεπασμένοι από χιόνια.
Δες την ιστορία μου υπάρχουν κάποια σημεία που δεν πρέπει να χάσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom