Σαντορίνη Σαντορίνη.. Ιούλιο 2012

mria-123

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλημέρα σας.
Καινούργια στο φόρουμ. Συγχαρητήρια για τις ωραίες πληροφορίες που μας δίνετε.
Τον Ιούλιο εγώ και ο φίλος μου σκεφτήκαμε να πάμε Σαντορίνη. Ένα νησί που ακούμε τόσα ωραία σχόλια και είπαμε να το επισκεφτούμε.:lol: Έχουμε βρει εισιτήριο από Κύπρο απευθείας Σαντορίνη αλλά τώρα ψάχνουμε τόπο διαμονής και φυσικά θέλουμε κάτι καλό και οικονομικό.
Θα μείνουμε 8 μέρες στο νησί.
Σκεφτόμαστε αν είναι πιο καλά Καμάρι ή Φήρα.. Θα ήθελα την βοήθεια σας αν προτείνετε ξενοδοχείο ή διαμερίσματα.Επίσης για φαγητό και παραλίες.
Ευχαριστώ :D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Καλημέρα σας.
Καινούργια στο φόρουμ. Συγχαρητήρια για τις ωραίες πληροφορίες που μας δίνετε.
Τον Ιούλιο εγώ και ο φίλος μου σκεφτήκαμε να πάμε Σαντορίνη. Ένα νησί που ακούμε τόσα ωραία σχόλια και είπαμε να το επισκεφτούμε.:lol: Έχουμε βρει εισιτήριο από Κύπρο απευθείας Σαντορίνη αλλά τώρα ψάχνουμε τόπο διαμονής και φυσικά θέλουμε κάτι καλό και οικονομικό.
Θα μείνουμε 8 μέρες στο νησί.
Σκεφτόμαστε αν είναι πιο καλά Καμάρι ή Φήρα.. Θα ήθελα την βοήθεια σας αν προτείνετε ξενοδοχείο ή διαμερίσματα.Επίσης για φαγητό και παραλίες.
Ευχαριστώ :D
Καλώς ήρθες στην περέα μας!Λοιπόν εγώ θα προτιμούσα να μείνω στο Καμάρι,είναι περιοχή που μαζεύει αρκετό κόσμο είναι ζωντανή δλδ περιοχή και έχει την πολύ όμορφη και γνωστή μαύρη παραλία,έχει κάποιες ταβερνούλες για φαγητό και είναι όμορφη περιοχή γενικά.Ανάλογα τι ψάχνεις βέβαια.Στα Φηρά είναι μαζεμένα όλα τα καταστήματα,τα κλαμπ,τα εστιατόρια και όλος ο κόσμος γενικά γι'αυτό και γίνεται ο χαμός.Αν σου αρέσει ο πολύς κόσμος και μπορείς να ανεχτεις την φασαρία που ίσως να έχει το ξενοδοχείο σου αν είναι στο κέντρο των Φηρών τότε μείνε εκεί,αλλιώς όπως σου είπα το Καμάρι είναι μια χαρά :) Θα έχετε δικό σας μέσο μεταφοράς?
 

mria-123

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Σκεφτόμαστε να πάρουμε αμάξι αλλά όχι για όλες τις μέρες που θα είμαστε εκεί.
Βασικά κ εμείς Καμάρι λέμε να μείνουμε αλλά λέμε να κλείσουμε διαμέρισμα και όχι ξενοδοχείο..
Για φαγητό γνωρίζετε κάπου καλά και οικονομικά??
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Αν μπορείτε να νοικιάσετε αμάξι έστω για κάποιες μέρες καλό θα ήταν,δεν είναι το τεράστιο νησί αλλά καλύτερα να το γυρίσετε και να το ευχαριστηθείτε πιο πολύ με το αυτοκίνητο κάποιες μέρες και τις υπόλοιπες βολευτείτε με τις συγκοινωνίες.Εμείς είχαμε φάει πολλές φορές στην ταβέρνα Γερομανώλης στο Μεγαλοχώρι,δεν είναι τπτ ιδιέταιρο σαν χώρος αλλά έχει καλό και οικονομικό σχετικά φαγητό και στην ταβέρνα Πύργος στο ομόνυμο χωριό, από τιμή σε αυτό δεν θυμάμαι καθόλου,αλλά ηταν σε όμορφη τοποθεσία και με ωραία θέα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω για πρωτη φορα Σαντορινη θα εμενα στα Φηρα ..παρα τον κοσμο και τη βαβουρα.
Ειναι σε εξαιρετικη τοποθεσια ...να χαζευει το ματι ολη την Καλντερα ..να ρεμβαζεις απο τα διαφορα μαγαζακια που κατρακυλουν στο γκρεμο ....να περιπλανιεσαι στα σοκακια.
Νομιζω οτι η πρωτη επισκεψη στο νησι πρεπει να ξεκινησει απο κει.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Φηρά 100% και από μένα.. Για να πάρετε γεύση του νησιού, Σαντορίνη = καλντέρα...
Και μην μπερδεύεστε, μπορείς άνετα να βρεις στα Φηρά και οικονομικά και ήσυχα... Σαντορίνη rulez!! :clap::clap:
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Σιγουρα Φηρα
το τοπιο ειναι ανεπαναληπτο
σαν πρωτη επισκεψη ξεκινας απο εκει
και βεβαια αυτοκινητο για να επισκεφτεις ολο το νησι
 

Liana

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Σίγουρα Φηρά!! Και αν είναι δυνατόν ξενοδοχείο με θέα στην καλντέρα! Τσέκαρε και στο Φηροστεφάνι για δωμάτια. Συμφωνώ απολύτως ότι Σαντορίνη ίσον καλντέρα! Εκεί είναι όλη η μαγεία και η ομορφιά της. Καλά να περάσετε στο ομορφότερο νησί!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Εγώ δεν θα σου πρότεινα το Καμάρι, γιατί α) δεν έχει καθόλου θέα προς το ηφαίστειο, είναι από την άλλη πλευρά του νησιού β) είναι πολύ πολύ τουριστικό, τίγκα στις ταβέρνες και στις καφετέριες (θα μου πεις και τα Φηρά το ίδιο είναι, αλλά αλλιώς είναι να βλέπεις από ψηλά την Καλντέρα).
Για μένα το πιο κατάλληλο χωριό για να μείνει κανείς είναι το Ημεροβίγλι, αν και τα ξενοδοχεία εκεί είναι για υψηλά βαλάντια.
Σου προτείνω αυτό το ξενοδοχείο, που για τη θέα που προσφέρει έχει σχετικά οικονομικές τιμές.

Gizis Apartments - Santorini island
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Εγώ δεν θα σου πρότεινα το Καμάρι, γιατί α) δεν έχει καθόλου θέα προς το ηφαίστειο, είναι από την άλλη πλευρά του νησιού β) είναι πολύ πολύ τουριστικό, τίγκα στις ταβέρνες και στις καφετέριες (θα μου πεις και τα Φηρά το ίδιο είναι, αλλά αλλιώς είναι να βλέπεις από ψηλά την Καλντέρα).
Για μένα το πιο κατάλληλο χωριό για να μείνει κανείς είναι το Ημεροβίγλι, αν και τα ξενοδοχεία εκεί είναι για υψηλά βαλάντια.
Σου προτείνω αυτό το ξενοδοχείο, που για τη θέα που προσφέρει έχει σχετικά οικονομικές τιμές.

Gizis Apartments - Santorini island
Ωπ! Καλό φαίνεται αυτό, όταν αποφασίσω να δώσω κάτι παραπάνω για πιο ρομαντικές διακοπές με το κατάλληλο "πρόσωπο" θα το έχω στα υπ' όψιν!

Έχεις πάει, είναι όντως καλά? Έχουν και τα απλά δωμάτια θέα?
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Έχει πάει ξαδέλφη μου και μου είχε πει τα καλύτερα...Σε απλό είχε μείνει από ό,τι θυμάμαι...Και μένα μου είχε φανεί πολύ καλό για τη θέα του και την τοποθεσία του, γι' αυτό και το έχω κρατήσει να πάω κι εγώ όταν ανασάνουμε λίγο οικονομικά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom