Σαντορίνη Σαντορίνη

Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
ktel.pdf.
Καλησπερα ...Αυτα ειναι τα δρομολογια τωρα, και εγω ταξιδευω σστις 2/9 Πεμπτη χωρις μεσσο μεταφορικο , αλλα ο γιος μου ειναι ηδη εκει απο Παρασκευη μου ειπε οτι δεν ειναι και τοσο ενταξει στα ωραρια τα κτελ. Αυριο το βραδυ θα ξερω περισσοτερες πληροφοριες και για φαγητο οικονομικο και τα παντα... Denise


Καλησσπερα ταξιδευω Πεμπτη 2/9 , διαμονη Φηρα ειμασστε χωρις μεσο οποτε η ταβερνα Κρητικος που βρισσκεται?
Ευχαρισστω


Καλησπερα ταξιδευω 2/9 /2021 με τον γιο μου για φωτογραφιση καθαρα, διαμονη villa anto Φηρα γιατι ειμαστε χωρις μεταφορικο μεσο και θα ηθελα πληροφοριες για ωραια σημεια για φωτογραφικες ληψεις και για οικονομικο φαγητο. Επισης αν υπαρχει καποιος νεος που ενδιαφερεται να μας κανει μια ξεναγηση 1 μερα με το αζημειωτο φυσικα περα απο τα τουριστικα γραφεια που ζητανε παρα πολλα χρηματα. Ευχαρισστω πολυ Denisse
Η ταβέρνα "Κρητικός" βρίσκεται στο δρόμου που έρχεται από καμάρι προς τα φηρα. Έχει κοντά και σταση το κτελ αμα θέλετε και τους πείτε στο λεωφορείο θα σας πούνε που να κατεβείτε.

Ωραία μέρη για φωτογράφηση είναι σίγουρα όλη η Καλντέρα.. Και στην Οια θα βρείτε απίστευτα μέρη και στα φηρα αλλά και στη διαδρομή προς φηροστεφανι.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
στη Σαντορίνη, μήπως έχει κάποιος νοικιάσει αυτοκίνητο και έχει να προτείνει κάποια τοπική εταιρία?
(από e-kyklades βρήκα όλη τη λίστα, αλλά είπα να ρωτήσω εδώ ..)
λέω να μην κλείσω από τις γενικές ενοικιάσεων ... τι λέτε? επίσης στο θέμα αυτό, αν υπάρχουν tips δώστε...
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
στη Σαντορίνη, μήπως έχει κάποιος νοικιάσει αυτοκίνητο και έχει να προτείνει κάποια τοπική εταιρία?
(από e-kyklades βρήκα όλη τη λίστα, αλλά είπα να ρωτήσω εδώ ..)
λέω να μην κλείσω από τις γενικές ενοικιάσεων ... τι λέτε? επίσης στο θέμα αυτό, αν υπάρχουν tips δώστε...
Το 2019 , που είχα παει , είχα νοικιασει από εδώ, πολυ εξυπηρετικος :cool:
 

Attachments

Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
στη Σαντορίνη, μήπως έχει κάποιος νοικιάσει αυτοκίνητο και έχει να προτείνει κάποια τοπική εταιρία?
(από e-kyklades βρήκα όλη τη λίστα, αλλά είπα να ρωτήσω εδώ ..)
λέω να μην κλείσω από τις γενικές ενοικιάσεων ... τι λέτε? επίσης στο θέμα αυτό, αν υπάρχουν tips δώστε...
Και εγώ γνωρίζω μια τοπική εταιρία με την οποία κλείνω κάθε φορά που χρειάζομαι αμάξι στο νησί. Αν θες να σου στείλω το τηλέφωνο στείλε μου προσωπικό μήνυμα..
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα!
Θέλει μια φίλη από το Παρίσι να πάει με το αγόρι της τέλη Μαΐου και μάλλον θα είναι χωρίς μεταφορικό, που να της πω να μείνει? Φηρά?
Επίσης 2-3 μέρη με κάλο φαγητό σε λογικές τιμές 😁

Ευχαριστώ! 🙂
 

denise_hpa

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Καλησπέρα!
Θέλει μια φίλη από το Παρίσι να πάει με το αγόρι της τέλη Μαΐου και μάλλον θα είναι χωρίς μεταφορικό, που να της πω να μείνει? Φηρά?
Επίσης 2-3 μέρη με κάλο φαγητό σε λογικές τιμές 😁

Ευχαριστώ! 🙂
Καλησπερα καλα ειναι να μεινει θηρα γιατι ειναι ποιο οικονομικα..Εξαρταται και ποια εποχη θα παει αλλα στα θηρα ειναι ολες οι συγκοινωνιες, κομβος για ολο το νησι. Επισης κεντρικη πλατεια των θηρων εχει street food οικονομικο και καλο. Φαγαμε και σε εστιατορια στα θηρα αλλα δεν θυμαμαι ονομα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα!
Θέλει μια φίλη από το Παρίσι να πάει με το αγόρι της τέλη Μαΐου και μάλλον θα είναι χωρίς μεταφορικό, που να της πω να μείνει? Φηρά?
Επίσης 2-3 μέρη με κάλο φαγητό σε λογικές τιμές 😁

Ευχαριστώ! 🙂
Καλημέρα. Να μείνει Φηροστεφάνι που είναι κοντά στα Φηρά και πας και με τα ποδιά ή Ημεροβίγλι. Πάντως να βλέπει καλντέρα.
Νομίζω ότι σε αυτό το θέμα προς τα πίσω έχει αρκετές προτάσεις για φαγητό.
 

Annasher

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας. Στις 29 ιουλιου εγώ και κάποιοι συμφοιτητές μου θα πάμε Σαντορίνη για διακοπές έως και την 1 Αυγούστου. το σπίτι μας βρίσκεται κοντά στην άνω γωνία. Μπορείτε να μας προτείνετε μαγαζιά και περιοχές που πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφθούμε ( κατά προτίμηση οικονομικές επιλογές);
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γεια σας. Στις 29 ιουλιου εγώ και κάποιοι συμφοιτητές μου θα πάμε Σαντορίνη για διακοπές έως και την 1 Αυγούστου. το σπίτι μας βρίσκεται κοντά στην άνω γωνία. Μπορείτε να μας προτείνετε μαγαζιά και περιοχές που πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφθούμε ( κατά προτίμηση οικονομικές επιλογές);
Γεια. Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε αυτό το σχετικό θέμα. Αν θέλεις διάβασέ το προς τα πίσω και σίγουρα θα πάρεις ιδέες.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Καλησπερα παιδια.

Θα παω αεροπορικως σαντορινη απο δευτερα πρωι εως σαββατο βραδυ.

Επειδη αναγκαστικά θα νοικιασω αμαξι αλλα ηθελα να γλυτωσω 2 μερες (=100+ευρω) απτην ενοικιαση ηθελα να ρωτησω πως προτείνετε να χωρισω τιε μερες γισ να δω τα αξιοθεατα.

Το ξενοδοχείο μου ειναι 20 λεπτά με τα ποδια πανω απτο κεντρο της Οιας. Ή 5-7 λεπτα μεταμαξι.αν πχ οι 2 ή3 απτις 6 μερες μου πρέπει ναναι στην Οια τοτε να μην εχω νοικιαρικο αμαξι αυτες τις μερες. Κ να τη βγαλω με ποδια αντε στην αναγκη ταξι.

Ευχαριστώ
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Μπορεις να κινηθεις με λεωφορεια .
Εχει πολλα συχνά δρομολογια .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom