ΗΠΑ Σαν Φρανσίσκο και Σικάγο...τι πρέπει να δω, προτάσεις για φαγητό ...

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Θα επισκεφθω αρχες Δεκεμβρη,αυτες τις 2 πολεις.Μακρυα,βεβαια η μια απο την αλλη,αλλα ομορφες και οι δυο!
Θα ηθελα,αν μπορειτε,να μου πειτε τι πρεπει οπωσδηποτε να δω και καποιες προτασεις για φαγητο.Η διαμονη,θα ειναι για λιγες μερες.
Οπως,επισης,αν υπαρχει καποια εκδρομη,κοντα στο Σαν Φρανσισκο,που θα μπορουσα να κανω.
Ευχαριστω εκ των προτερων.....
 

Kingmouf

Member
Μηνύματα
98
Likes
456
Αν νοικιάσεις αυτοκίνητο από το Σαν Φρανσίσκο, είναι περίπου 3 ώρες δρόμος το Yosemite National Park. Είναι απλά ένα απίστευτο μέρος. Μπορείς να μείνεις σε ξενοδοχείο ή ξενώνα μέσα στο πάρκο ή σε κοντινή απόσταση (λίγο πιο φτηνά) ή αν είσαι της φύσης, υπάρχουν πολλά camping μέσα. Τώρα για το San Fransisco, είναι μια πανεμορφη πόλη, δε ξέρω αν έχω να σου προτείνω κάποιο μέρος που να μην είναι στα standard που μπορείς να βρεις. Απλά είναι πανάκριβο...
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Δεν το βρήκα πανάκριβο. Εξαρτάται βέβαια τι εννοείς ¨πανάκριβο"... Τιμές παρόμοιες με άλλες πόλεις των ΗΠΑ που έχω επισκεφτεί.

Ακριβό βρήκα για παράδειγμ το Las Vegas. Ο ίδιος καφές από τα Starbucks $2 ακριβότερος για παράδειγμα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Napa Valley...μια όμορφη περιοχή,που κάθε λάτρης του κρασιού,αν φτάσει μεχρι εδω,πρεπει να την επισκεφθεί.....
Η βόλτα,περιλαμβάνει διαφορετικά οινοποιεία,της περιοχής...
Μια φωτογραφία απο την δοκιμή κρασιού στο Domain Chandon,γνωστό για τα αφρώδη κρασιά του.
(Το ζευγάρι στην φωτογραφία,μας σέρβιρε το κρασί)

image.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom