Κένυα Σαφάρι στη Κένυα

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τι κουλο ειναι αυτο βρε Βαριο?
Τι θελει να πει το Βαριο?
Κατεληξες στα αφρικανικα εδαφη?
Να χαρω?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968
Κι επειδή η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, δεν βλάπτει να κάνω σχέδια που ελπίζω να μην μείνουν όνειρα!

Αν και 1η επιλογή για σαφάρι είχα την Τανζανία, οι "απαγορευτικές" τιμές με κάνουν να κοιτάζω προς Κένυα, γιατί και οι τιμές των σαφάρι είναι πιο προσιτές και οι τιμές των αεροπορικών για Ναϊρόμπι (ειδικά με Egypt).

Όποιος έχει πάει Κένυα, θα ήθελα να μου δώσει ιδέες σχετικά με:
(1) ποιά πάρκα πρέπει να επισκεφθώ
(2) αξίζει να βάλω καμιά διανυκτέρευση στην Μομπάσα
(3) αξίζει να αφιερώσω καθόλου χρόνο στο Ναϊρόμπι. Έχω διαβάσει για κάποια slums στα προάστια αλλά λένε ότι αν πάς μπορεί να γυρίσεις μόνο με τα σώβρακα... είναι όντως τόσο επικίνδυνα τα πράγματα?
(4) κάποιο πρακτορείο που να οργανώσει το σαφάρι?

Αυτά προς το παρόν! ;)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω σαφαρατη δεν ειμαι,ωστοσο σου ευχομαι ολοψυχα να σας κατσει η διευθυντρια και να πατε!!!
Περιμενε υπομονετικα να ξυπνησουν οι ειδημονες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968
Βρε παιδιά, θερμή παράκληση! Σας παρακαλώ μην ποστάρετε σοριδον γιατί έγκωσα από τις τόσες πληροφορίες! Δεν προλαβαίνω να διαβάζω...:D
Σοβαρά τώρα, μπορεί κανείς να δώσει τα φώτα του???:roll:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Υπάρχει μια εξαιρετική ιστορία του mic mic και νομίζω μπορεί να σου δώσει πληροφορίες
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Κι επειδή η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, δεν βλάπτει να κάνω σχέδια που ελπίζω να μην μείνουν όνειρα!

Αν και 1η επιλογή για σαφάρι είχα την Τανζανία, οι "απαγορευτικές" τιμές με κάνουν να κοιτάζω προς Κένυα, γιατί και οι τιμές των σαφάρι είναι πιο προσιτές και οι τιμές των αεροπορικών για Ναϊρόμπι (ειδικά με Egypt).

Όποιος έχει πάει Κένυα, θα ήθελα να μου δώσει ιδέες σχετικά με:
(1) ποιά πάρκα πρέπει να επισκεφθώ
(2) αξίζει να βάλω καμιά διανυκτέρευση στην Μομπάσα
(3) αξίζει να αφιερώσω καθόλου χρόνο στο Ναϊρόμπι. Έχω διαβάσει για κάποια slums στα προάστια αλλά λένε ότι αν πάς μπορεί να γυρίσεις μόνο με τα σώβρακα... είναι όντως τόσο επικίνδυνα τα πράγματα?
(4) κάποιο πρακτορείο που να οργανώσει το σαφάρι?

Αυτά προς το παρόν! ;)
(2) Mομπάσα έχω πάει και αξίζει η διανυκτέρευση. Εκεί μας πήγαν με βανάκι
ημερήσιο σαφάρι σένα πάρκο, τα μόνα που δεν είδαμε ήταν τα λιοντάρια γιατί ξεκινήσαμε αργά. Πετύχαμε όμως τέσσερα αιλουροειδή που μόλις είχαν κατασπαράξει ένα ελάφι. Φοβερό θέαμα. Καταλήξαμε σένα λόφο με hotel και πισίνα στη μέση της ζούγκλας, όπου είχε και στρουθοκάμηλες.
Προσοχή: αν βρεθείς κοντά σ' αυτά τα ζώα μην επιχειρήσεις να τρέξεις
την πάτησες... Είχαμε πολλά ευτράπελα. άντε, μέχρι να πας φίλη μου..μπορεί να βγάλω καμιά περιγραφή της περιήγησης...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968
(2) Mομπάσα έχω πάει και αξίζει η διανυκτέρευση. Εκεί μας πήγαν με βανάκι
ημερήσιο σαφάρι σένα πάρκο, τα μόνα που δεν είδαμε ήταν τα λιοντάρια γιατί ξεκινήσαμε αργά. Πετύχαμε όμως τέσσερα αιλουροειδή που μόλις είχαν κατασπαράξει ένα ελάφι. Φοβερό θέαμα. Καταλήξαμε σένα λόφο με hotel και πισίνα στη μέση της ζούγκλας, όπου είχε και στρουθοκάμηλες.
Προσοχή: αν βρεθείς κοντά σ' αυτά τα ζώα μην επιχειρήσεις να τρέξεις
την πάτησες... Είχαμε πολλά ευτράπελα. άντε, μέχρι να πας φίλη μου..μπορεί να βγάλω καμιά περιγραφή της περιήγησης...
Για ξεκίνα please να πάρω ιδέες!!! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom