Σερβία Σερβια

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Πολύ περίεργα όλα αυτά, έχω μπει και βγει σχεδόν 200 (διακόσιες) φορές στα Σκόπια και ποτέ δεν είδα να παίρνουν φράγκο από κανέναν. Επίσης υπάρχει διακρατική συμφωνια να ΜΗ σφραγίζονται τα διαβατήρια και για αυτο το λόγο παλιότερα υπήρχε η λευκή κάρτα (ακριβώς ίδια με αυτή που χρησιμοποιουν μπαίνοντας στο τουρκοκρατούμενο τμήμα της Κύπρου).
όχι 200 φορες αλλα πάνω από 25 χρονια ανεβοκατεβαίνω τα χρήματα είναι το λιγότερο τους έχω πλήρωση από μπύρες μέχρι ένας μου πήρε περσίδες!!!για παράθυρο που ανέβαζα για έναν φίλο-άσε το άσπρο χαρτί ήταν μια σκέτη απάτη-αν δεν γνώριζες στο γυρισμό στa σύνορa με serbia όταν έμπαινες το κρατούσαν και όταν έμπαινες ελλάδα το ζητούσαν και έκαναν k τον αυστηρό ότι μπήκες λαθραία-και πλήρωνες κανονικά κύκλωμα ευτυχώς που μπήκε φιλάκη-άσε έχω ζήση απίστευτες κατάστασης το 10ευρώ είναι χαβαλές
 

latro

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ιαπωνία
Θα ταξιδέψω Σερβία σε λίγες βδομάδες. Δυστυχώς δεν έχω διαβατήριο (και φαντάζομαι ότι κοστίζει πολύ να το βγάλεις μέσα σε λίγο καιρό).
Απ' ό,τι κατάλαβα όμως μπορώ να ταξιδέψω Σκόπια και Σερβία χωρίς διαβατήριο, εκτός κι αν είμαι πολύ άτυχη και πέσω σε περίεργους.
Το θέμα είναι ότι θα πάω με λεωφορείο και δεν θέλω να προξενήσω πρόβλημα στην εταιρεία ούτε στους επιβάτες (αν τυχόν μας αργοπορήσουν).
Θα ήθελα την γνώμη σας.. :roll:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Τι προβλημα να υπαρχει; Αφου πας και με ταυτοτητα! Κανονικα!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
Θα ταξιδέψω Σερβία σε λίγες βδομάδες. Δυστυχώς δεν έχω διαβατήριο (και φαντάζομαι ότι κοστίζει πολύ να το βγάλεις μέσα σε λίγο καιρό).
Απ' ό,τι κατάλαβα όμως μπορώ να ταξιδέψω Σκόπια και Σερβία χωρίς διαβατήριο, εκτός κι αν είμαι πολύ άτυχη και πέσω σε περίεργους.
Το θέμα είναι ότι θα πάω με λεωφορείο και δεν θέλω να προξενήσω πρόβλημα στην εταιρεία ούτε στους επιβάτες (αν τυχόν μας αργοπορήσουν).
Θα ήθελα την γνώμη σας.. :roll:
πας κανονικα με ταυτοτητα νεου τυπου, ταξιδεψα και εγω με λεωφορειο πριν 10 μηνες.....αν δεν εχεις ταυτοτητα νεου τυπου βγαινει γρηγορα και φτηνα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
αλήθεια πόσο πάει να βγάλω νέα ταυτότητα; γιατί η προηγούμενη έχει ψίλο γαργαληθεί με τα ταξίδια
 

latro

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ιαπωνία
πας κανονικα με ταυτοτητα νεου τυπου, ταξιδεψα και εγω με λεωφορειο πριν 10 μηνες.....αν δεν εχεις ταυτοτητα νεου τυπου βγαινει γρηγορα και φτηνα
Ουφ οκ.. Γιατί θα μου ερχόταν +100 ευρώ το ταξίδι απ το πουθενά..
Με ποιά εταιρεία πήγες;

αλήθεια πόσο πάει να βγάλω νέα ταυτότητα; γιατί η προηγούμενη έχει ψίλο γαργαληθεί με τα ταξίδια
Νομίζω 9 ευρώ έχει το παράβολο + τα λεφτά για τις φωτο (κανα 15αρι)..
Και βγαίνει σε κανα 20λεπτο! Απλά πρέπει να περιμένεις ουρά..

Δεν βαριέσαι όμως να βγάζεις; Άσε που πρέπει να αλλάζεις τον αριθμό σε τράπεζες, εφορίες κλπ..
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
Ουφ οκ.. Γιατί θα μου ερχόταν +100 ευρώ το ταξίδι απ το πουθενά..
Με ποιά εταιρεία πήγες;

.
Πήγα με αλαμανις τουρς και γυρισα με σιμεωνιδης τουρς. Απο τις 2 η δευτερη ηταν καλυτερη απο αποψη λεωφορειων. Υπάρχει και μια αλλη λεγεται νομιζω fp travels . Παντως κοιτα και αεροπορικα ειναι μικρη η διαφορα στη τιμη.
 

latro

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ιαπωνία
Πήγα με αλαμανις τουρς και γυρισα με σιμεωνιδης τουρς. Απο τις 2 η δευτερη ηταν καλυτερη απο αποψη λεωφορειων. Υπάρχει και μια αλλη λεγεται νομιζω fp travels .
Ναι αυτες ξερω κ γω.. Για φπ τραβελ με κοβω γιατί με βολεύει η μέρα!
Ευχαριστώ! :)
 

lilyth

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδια
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει κανεις σας για ταξιδι στην σερβια εαν χρειαζεται διαβατηριο η μπορω να μπω και με την ταυτοτητσα και εαν δεν κανω λαθος χρειαζεται και βιζα αν ξερεται ποσο κοστιζει. σας ευχαριστω!!:lol:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
μπαίνεις με ταυτότητα, και χωρίς βίζα
 

harismar

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπέρα...σκοπευω να ταξιδεψω στη Σερβία και κατα την αναζητηση για πληροφοριες στο ιντερνετ ειδα αυτο... Serbia: Visa and Passport Requirements Ξερει κανεις τι εννοει στο passport note για αυτους που δεν μενουν σε ξενοδοχειο;;; σκοπευω να μείνω σε ενα φίλο...χρειαζεται να κανω κατι μολις φτασω εκει;;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom