Σεϋχέλλες Σευχελλες και φτηνα γινεται?

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Λοιπον θελω πληροφοριες για Σευχελλες!
Εννοειται οτι οργανωμενα δεν παω,οποτε εχουμε και λεμε:
1. Υπαρχουν φτηνα ξενοδοχεια ή μονο τα πανακριβα?
2. Ενοικιαση αυτοκινητου ,ποσο κοστιζει?
3. Ποιο νησακι προτεινεται?
Οποιος τοχει ψαξει παρακαλω τα "φωτα¨του!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Ενδιαφέρον ερώτημα μιας και είχα πάει με παρέα-γκρουπ....φτηνό κατάλυμα σίγουρα θα βρεις. Όχι τιμές Ν.Α. Ασίας, αλλά φτηνό. Νησάκια, Praslin & La Digue φυσικά.....
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Λεγοντας φτηνο,τι εννοεις? εχεις υποψη σου κατι?
το μεγαλυτερο νησι βλεπω το αποκλειεις..Γιατι? Δεν σου αρεσε?
Απο παραλιες??? Περιμενω τις εντυπωσεις σου αφου εχεις παει..Ιστορια εχεις γραψει?? Παω να δω...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968
Λεγοντας φτηνο,τι εννοεις? εχεις υποψη σου κατι?
το μεγαλυτερο νησι βλεπω το αποκλειεις..Γιατι? Δεν σου αρεσε?
Απο παραλιες??? Περιμενω τις εντυπωσεις σου αφου εχεις παει..Ιστορια εχεις γραψει?? Παω να δω...
Ααχ meli! Ίδια γούστα έχουμε! Τζαμάϊκες, Κούβες, Σεϋχέλλες...
Το έχω ψιλοψάξει για Σεϋχέλλες και, όπως λέει και ο GTS, Praslin και La Digue αξίζουν περισσότερο!
Όσον αφορά στη διαμονή έχω να σου πώ ότι κάποιος γνωστός μου νοίκιασε σπίτι για 1 ολόκληρο μήνα δίνοντας τα λεφτά που θα έδινε μία εβδομάδα σε ξενοδοχείο! Οπότε ψάξε και αυτή την εναλλακτική!
Κατά τη γνώμη μου τα αεροπορικά είναι το θέμα...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Λεγοντας φτηνο,τι εννοεις? εχεις υποψη σου κατι?
το μεγαλυτερο νησι βλεπω το αποκλειεις..Γιατι? Δεν σου αρεσε?
Απο παραλιες??? Περιμενω τις εντυπωσεις σου αφου εχεις παει..Ιστορια εχεις γραψει?? Παω να δω...
Στο Mahe δε πήγα σχεδόν καθόλου, είμαι σίγουρος ότι και αυτό πανέμορφο θα είναι, δε χωρά αμφιβολία....στόρυ φυσικά και υπάρχει.....εντυπώσεις άριστες, παράδεισος από τους λίγους, αλλά εγώ δε πλήρωσα μία, παρά μόνο τα προσωπικά μου έξοδα, οπότε.....στο La Digue υπάρχουν σπιτάκια με 60-70$ αν θυμάμαι καλά.....αν πας La Digue, θα θες να μείνεις για πάντα εκεί.....
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αχ,ναι ιδια γουστα μαλλον εχουμε varioAthens!
GTS καλες τιμες!
Ξερετε κανενα site να ψαξω?? Βαζω κι ολο τα πανακριβα βγαινουν!:mad:
Τα εισητηρια και για τους 3 μας τα βρισκω γυρω στα 2000. Ενταξει,δεν ειναι και φτηνα,αλλα...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.367
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
meli κοιταμε Σευχελλες τωρα? :haha: Εκτος απο Αγιο Δομηνικο και Ινδια και Τζαμαικα και Μπαλι?:haha: Μια χαρα :clap:
Απανταω σε μερικες ερωτησεις σου..Επειδη οι περισσοτεροι διαθετουν λιγες μερες , φευγουν αμεσως για τα παραεξω νησια. Παρολα αυτα το Μαχε σαφως και ειναι πανεμορφο και διαθετει και καποιες φοβερες παραλιες (takamaka , beau Vallon) και δαση βροχης για εξερευνηση. Θεωρω οτι ειναι το τελειο μερος για να εξερευνησεις με δικο σου αυτοκινητο.
Για διαμονη οι τιμες ειναι περιπου αυτες που λεει ο gts , αν και εχω ακουσει και για μπανγκαλοου στη Μπο Βαλον με 30 ευρω. Εγω θα πηγαινα και θα το εψαχνα.
Αν δε θες πολυτελειες , κοιτα για self catering που υπαρχουν σε ολα τα νησια.
Η ενοικιαση αυτοκινητου ηταν περιπου στα 45 $ τη μερα οταν κοιτουσα εγω. Στα μικροτερα νησια δε νομιζω οτι χρειαζεται να νοικιασεις αυτοκινητο - στο Λα Ντιγκ δεν υπαρχει περιπτωση! Ποδηλατο ή βοιδαμαξα στην καλυτερη περιπτωση!

Ριξε μια ματια εδω που εχει και τιμες , επιλεγεις χοτελ και σου δειχνει και που ειναι και λεπτομερειες..Self-catering accommodation in Seychelles
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
go2dbeach σευχαριστω για τη βοηθεια!!:clap:
Λοιπον ειμαι αναμεσα απο Σευχελες και Μπαλι και προσπαθω να βγαλω μια ακρη..
Το θεμα ειναι οτι αυτο το ταξιδι θελω να το κανω μαζι με την μικρη και δεν ξερω κατα ποσο μπορω να παω χυμα χωρις να εχω κλεισει...:roll:
Και φυσικα self catering ειναι μια χαρα! Δεν θελουμε πολυτελειες! Ειμαστε της παραλιας και οχι του δωματιου!!:bleh:
Λεμε για 12-13 μερες και σκεφτομαι ποσο να διαθεσω σε καθε νησι...:roll::roll:
Και φυσικα θα νοικιασουμε αυτοκινητο!!
Αγιο Δομηνικο θα παμε μονοι μας!!:cool:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968
go2dbeach σευχαριστω για τη βοηθεια!!:clap:
Λοιπον ειμαι αναμεσα απο Σευχελες και Μπαλι και προσπαθω να βγαλω μια ακρη..
Το θεμα ειναι οτι αυτο το ταξιδι θελω να το κανω μαζι με την μικρη και δεν ξερω κατα ποσο μπορω να παω χυμα χωρις να εχω κλεισει...:roll:
Και φυσικα self catering ειναι μια χαρα! Δεν θελουμε πολυτελειες! Ειμαστε της παραλιας και οχι του δωματιου!!:bleh:
Λεμε για 12-13 μερες και σκεφτομαι ποσο να διαθεσω σε καθε νησι...:roll::roll:
Και φυσικα θα νοικιασουμε αυτοκινητο!!
Αγιο Δομηνικο θα παμε μονοι μας!!:cool:
Σεϋχέλλες ποιό μήνα θα πας?
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
σευχελλες ημουν πρι ενα μηνα....παρα πολυ ωραια!!!συγκριτικα με αλλους ειναι ακριβος προορισμος...εμεις πηγαμε ατομικα με πρακτορειο στα 1300 το ατομο για 5 νυχτες (αεροπορικα,φοροι,ξενοδοχεια σε μαχε και πραλεν)...ηταν το πιο φτηνο που βρηκα απο πρακτορειο.και το μπαλι ωραιο ειναι αλλα τωρα ειμαι ενθουσιασμενη με σευχελλες!εχει απιστευτο πρασινο και καποιες πολυ εντυπωσιακες παραλιες!παντως 12 μερες αν καταλαβα καλα ειναι πολλες για σευχαλλες...και πολλα λεφτα κιολας..αλλιως και ενα μηνα εμενα..αλλα ειναι ακριβα!οτι αλλο θες πες μου!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Εντυπωσεις απο τα νησια?? Ποιο σου αρεσε καλυτερα??
go2beach που οποιο βοτσαλο εξωτικης παραλιας να σηκωσω εισαι απο κατω, για πεσ γνωμες για τα νησια.. 12 νυχτεσ διαθετω!!
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Εντυπωσεις απο τα νησια?? Ποιο σου αρεσε καλυτερα??
go2beach που οποιο βοτσαλο εξωτικης παραλιας να σηκωσω εισαι απο κατω, για πεσ γνωμες για τα νησια.. 12 νυχτεσ διαθετω!!
κοιταξε..συμβαινει το εξης...πιαζει σημαντικο ρολο με ποιον θα πας.και αυτο γιατι ας πουμε το πραλεν ειναι ομορφο αλλα πολυ ησυχο..και επειδη εκει δεν ειναι οτι υπαρχει καποιο κεντρο με μαγαζια να χαζεψεις και τετοια, τα βραδια τα βγαζεις στο hotel..οποτε για μενα που πηγα με την οικογενεια μου ηταν καπως βαρετα (αν και ημουν τοσο πτωμα που κοιμομουν απο τις 10 :haha:)
αν πας ομως με το ταιρι σου φυσικα δε θα βαρεθεις!!:haha::haha::haha:

το μαχε μαρεσε πολυ γιατι εχει και το κεντρο να χαζεψεις αλλα και τα βραδια στο hotel ωραια ηταν (στη beau vallon)..εχει και να φας εκει κοντα ..και ποτα στο ξενοδοχειο,ε περνα η ωρα καπως!!
για το digue λιγα εχω να σου πω καθως κατορθωσα να δω μονο την sourse dargent δυστυχως...ηταν παρα πολυ ωραια βεβαια!!οτι αλλο χρειαστεις και πιο ειδικα για φαγητο ή διαμονη μη διστασεις!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom