Σε ποια ηλικια ξεκινησατε να ταξιδευετε?

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Μου κανει εντυπωση που καποια μελη εχουν γυρισει σχεδον τον κοσμο.σε τι ηλικια ξεκινησατε να ταξιδευετε και ποσα ταξιδια μπορειτε να κανετε το χρονο?ειναι ευκολο να βρισκετε παραια για τοσο μακρινους προορισμους,ταξιδευετε παντα με τα ιδια ατομα η καθε φορα με αλλη παραια?
Ακομα,ποιο ηταν το πρωτο ερεθισμα γι αυτον τον.....εθισμο?ταξιδευατε απο μικροι ισως με την οικογενεια?
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
εγω ξεκινησα σχετικα αργα τα ταξιδια στο εξωτερικο και λυπαμαι πολυ,δηλαδη θα μπορουσα να εχω εκμεταλευτει και τα φοιτητικα μου χρονια(αν και απο οτι θυμαμαι δεν εκανε η σχολη και πολλες εκδρομες εξωτερικου,μη σας πω οτι δεν θυμαμαι να εκανε καμμια).καλοκαιρι του 2007 ηταν η πρωτη αποπειρα και φυσικα χωρις γκρουπ.τωρα για το εσωτερικο δοξα τω θεω απο εκδρομες καλα βαστουμε εδω και χρονια.απο μικρη με πηγαιναν οι δικοι μου και στα νησια.αλλα εξωτερικο τιποτα.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Το πρωτο ταξιδι εγινε οταν ημουν 3 μηνων!Αλλα το πρωτο ταξιδι που θυμαμαι στο εξωτερικο παντα ηταν στα 17 μου.Ειμαι πολυ απαιτητικη στο ταξιδι μου και για αυτο σχεδον παντα παω με το αντρα μου.Τωρα μιας και μενω εκτος ελλαδας και επειδη επισκεφτομαι συχνα την ελλαδα κανω 1 ταξιδι στο εξωτερικο και πολλα εντος ισπανιας το χρονο.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Tο πρωτο μου ταξιδι το εκανα 22 ετων στη δανια προσφορα της σχολης που φοιτουσα.
στη συνεχεια διακοπες ελλαδα για 14 χρονια.
λογω επαγγελματος ταξιδευω εξωτερικο αλλα δε τα μετραω ως διακοπες...
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Με "ταξίδευσαν" για πρώτη φορά στα 10 μου σε ένα οικογενειακό ταξίδι 2 μηνών στο Καναδά. Υπέροχες αναμνήσεις. Στα 19 μου έφυγα για σπουδές στην Αγγλία για 6 χρόνια. Δεν υπήρχε η Ryan Air και η Easy jet αλλά προσπάθησα να το εκμεταλλευτώ όσο μπορούσα περισσότερο..έπειτα Ελλάδα-στρατός -δουλειά και περίπου ένα ταξίδι το χρόνο. Δε βλέπω να πέφτει εύκολα ο Μ.Ο. για τα επόμενα χρόνια... αλλά δε παύω να ελπίζω
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Με πήγαν για πρώτη φορά οι γονείς μου ταξίδι στην Αυστρία όταν ήμουν 6 χρονών, μετά ξανά στα 15: Λονδίνο, και Βαυαρία και στα 17 Βρυξέλλες και Παρίσι. Από φοιτήτρια ξεκίνησα σόλο καριέρα. Συνήθως ταξιδεύω ή μόνη μου (στην Ευρώπη, πάω να συναντήσω φίλους εγκατεστημένους στο εξωτερικό) ή σε μακρινούς προορισμούς πάντα με τον άντρα μου.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ξεκίνησα στην τρυφερή ηλικία των 10, όταν καβάλα σε ένα 742 της Ολυμπιακής κατέκτησα με την μητέρα μου το Λονδίνο...

Η καριέρα μου άρχισε να απογειώνετε με την ενηλικίωση μου... Κάθε χρόνο και ένα interail, κάθε χρόνο όλο και περισσότερες Ευρωπαικές πόλεις γίνονταν δικές μου...

Τα τέλη της δεκαετίας του 80 άρχισαν τα εξωευρωπαικά με πρώτο σταθμό την Ν.Υ, για να καταντήσω στο σημερινό χάλι...η αρρώστια ανίατη και επιδεινώνετε χρόνο με τον χρόνο...

Πέρσι 14 φέτος 17 μέχρι τώρα + ένα Βερολίνο και μια Βενετία πρώτα ο Θεός... ο κατήφορος δεν έχει σταματημό...
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Εγώ άρχισα πολύ να ταξιδεύω πριν 5-6 χρόνια περίπου, όταν και τελείωσα και σχολείο και έγινα πλέον φοιτητής.

Από το 2002-2003 δηλαδή, περίπου, προσπαθώ να ταξιδεύω όσο το δυνατόν περισσότερο μπορώ!

Με φίλους, με το αίσθημα, για αποστολές-κάλυψη τοποθεσιών για λογαριασμό ιστοσελίδων ή περιοδικών, κ.τ.λ.

Και τα ταξίδια συνεχίζονται!

Εμείς να είμαστε καλά, και όλα τα άλλα θα έρθουν! :clap:
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
Πέρσι 14 φέτος 17 μέχρι τώρα + ένα Βερολίνο και μια Βενετια πρωτα ο Θεος....ο κατηφορος δεν εχει σταματημο..
ενα εχω να πω : χριστε μου! 14 φορες και 17 ?τι νουμερα ειναι αυτα? ο δικος μας κατηφορος τωρα πια δεν εχει σταματημο!!λυπησου μας!
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Το πρωτο ταξιδι στο εξωτερικο ηταν το 85 σε ηλικια 10 ετων,γιουγκοσλαβια,αυστρια,γερμανια,ουγγαρια,ρουμανια,βουλγαρια οδικως,αξεχαστο ταξιδι.
Απο κει περα απο 92 με 97 στην βουλγαρια πανω απο 10 ταξιδια,στην τουρκια 4-5 φορες
αλλα η τελευταια πριν 7 χρονια.
Τα υπολοιπα 7 ταξιδια τα εχω κανει τα τελευταια 5 χρονια σε ηληκια δηλαδη απο 28 εως 33.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.299
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom