Σιγκαπούρη Σιγκαπούρη

Nomikou Zoi

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ολανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Γειά σας. Η κόρη μου πάει για μεταπτυχιακό στην Σιγκαπούρη . Μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για την χώρα αυτή; Ευχαριστώ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γειά σας. Η κόρη μου πάει για μεταπτυχιακό στην Σιγκαπούρη . Μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για την χώρα αυτή; Ευχαριστώ
Αν πηγαίνει στο INSEAD, δίνουν πολύ καλό υλικό από το πανεπιστήμιο.
 

Nomikou Zoi

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ολανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
ευχαριστώ

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου έδωσες , ήταν πολύ χρήσιμες:xmas_lol:
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ενα να ξέρεις, η χώρα είναι πολύ μικρή αλλά κουκλίτσα. Στην ουσία, δεν έχει καμία σχέση με Ασία όπως ξερουμε όσοι έχουμε πάει αλλά πιο πολύ θυμίζει Ευρωπαική πόλη. Είναι πεντακάθαρη και ασφαλής.
 

Nomikou Zoi

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ολανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
ευχαριστώ

ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις και χάρηκα πιό πολύ που είναι μια χώρα ασφαλής. Ξέρεις άν είναι ακριβή χώρα ως προς την διαβίωση και την παραμονή;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αρκετά πιο ακριβή από τις υπόλοιπες χώρες της περιοχής. Κάποια προϊόντα ή υπηρεσίες είναι ακριβότερα ακόμη κι απ' την Ελλάδα.
 

newintown

Member
Μηνύματα
38
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Chile!!!
Ταξίδι-Όνειρο
απο που να αρχισω..
Έζησα 2 χρονια στην Σινκαπουρη. Oτι θες στειλε pm και εαν θες τα λεμε τηλεφωνικα. Παντως καλη επιλογη σαν μερος
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δε μπορει να σου στειλει π.μ. γιατι ακομη δεν εχει συμπληρωσει τα 20 μηνυματα. Οποτε καλυτερο θα ειναι να σε ρωτα μεσα απο αυτο το thread.
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
πηγα Σιγκαπουρη μονο για δυο μερες και καταενθουσιαστηκα....μεγαλουπολη με ουρανοξυστες κλπ τεραστια πεζοδρομια και φοβερους δρομους 6 λωριδες ανα κατευθυνση μες την πολη.....πεντακαθαρη απολυτως οργανωμενη,ζωντανη και πανεμορφη...!!!!
μου εδωσε την εντυπωση ενος πολυ ασφαλους κι οργανωμενου κρατους....καμια σχεση με Ασια...πιο πολυ με Αυστραλια θα της ταιριαζε!!!!
ειμαι σιγουρη πως θα περασει ΤΕΛΕΙΑ!!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αρκετά πιο ακριβή από τις υπόλοιπες χώρες της περιοχής. Κάποια προϊόντα ή υπηρεσίες είναι ακριβότερα ακόμη κι απ' την Ελλάδα.
Ποια προϊόντα και υπηρεσίες είναι αυτά; εγώ όσα είδα ήταν ακριβώς στη μισή τιμή σε σχέση με εδώ. Και δε μιλάω για δικά τους πράγματα, αλλά για δυτικοφερμένα, πχ κινηματογράφος.
 

newintown

Member
Μηνύματα
38
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Chile!!!
Ταξίδι-Όνειρο
απο που να αρχισω..
Τα παντα ειναι ποιο φτηνα απο Ελλαδα, και με ποιοτητα 10 φορες ανωτερη. Τα μονα ακριβα ειναι τα σπιτια και τα αυτοκινητα! Σημασια γαι σενα και την κορη σου ειναι οτι εχει μηδεν εγκληματικοτητα. Το αρνητικο για σενα (εαν εισαι sponsor) οτι ειναι η μέκκα του shopping.
 

newintown

Member
Μηνύματα
38
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Chile!!!
Ταξίδι-Όνειρο
απο που να αρχισω..
πηγα Σιγκαπουρη μονο για δυο μερες και καταενθουσιαστηκα....μεγαλουπολη με ουρανοξυστες κλπ τεραστια πεζοδρομια και φοβερους δρομους 6 λωριδες ανα κατευθυνση μες την πολη.....πεντακαθαρη απολυτως οργανωμενη,ζωντανη και πανεμορφη...!!!!
μου εδωσε την εντυπωση ενος πολυ ασφαλους κι οργανωμενου κρατους....καμια σχεση με Ασια...πιο πολυ με Αυστραλια θα της ταιριαζε!!!!
ειμαι σιγουρη πως θα περασει ΤΕΛΕΙΑ!!!!
Δεν θα εβαζα ολη την Ασια στο ιδιο τσουβαλι, οπως δεν μπορεις να το κανεις με τους Ευρωπαιους. ΟΙ κινεζοι ειναι διαφορετικοι απο τους Ιαπωνες, Οι βιετναμεζοι ειναι μοναδικοι, οι Ινδονισιοι ειναι αλαλουμ, και οι Ινδοι ειναι απο αλλο πλανητη. Η Ασια ειναι τεραστια σε σχεση με την Ευρωπη αρα φαντασου κουλτουρες.

ΥΓ. Οι Αυστραλοι ειναι ξενερωτοι εαν με ρωτήσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom