Σίφνος Σιφνος 2009

makis265

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλικη Πολυνησια
Καλημερα παιδια
εχουμε κανονισει για τον ιουλιο 2 ζευγαρια 1 εβδομαδα στην σιφνο (18/7-25/7 πλατυ γιαλο).επειδη παρακολουθω το forum, εμπιστευομαι παρα πολυ τις αποψεις ολων.τωρα λοιπον χρειαζομαι τις συμβουλες σας.τι προτεινεται απο παραλιες? (εαν ειναι με αμμο θα το προτιμουσα).το φαγητο οπως εχω διαβασει πρεπει να ειναι super, οποτε περιμενω συμβουλες για ταβερνες απο τους καλοφαγαδες της παρεας.ευχαριστω εκ των προτερων και καλες διακοπες σε ολους.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.785
Πρώτα απ' όλα, καλωσόρισες!!! :)
Κατά δεύτερον, ξεκίνα ρίχνοντας μια ματιά σε αυτό και για όποια απορία θα σε διαφωτίσουν οι πιο ειδικοί του φόρουμ!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
καλησπέρα και από εμένα! για ταβέρνες κλπ έχω γράψει στην ιστοριούλα μου, που παρέθεσε ο alex :)

ό,τι θυμάμαι δηλαδή και μου έκανε εντύπωση... διάβασε και τα σχόλια των παιδιών κάτω από την ιστορία... ειδικά ο alex έχει βάλει πολύ καλές πληροφορίες για το νησί... αλλά και τα άλλα παιδιά έχουν γράψει tips κλπ.

όπως και για τα μέρη του νησιού!
 

man27

New Member
Μηνύματα
4
Likes
5
ΣΙΦΝΟΣ

Πηγαίνω Σίφνο κάθε καλοκαίρι οπότε θα πω μερικές προτάσεις που ίσως φανούν χρήσιμες.
Αν θέλετε ορνανωμένες αμμουδερές παραλίες Πλατύς Γυαλός Καμάρες και Βαθύ οι καλύτερες επιλογές.
Αν καμμιά μέρα φυσάει πολύ και δε θέλετε να σας μαστιγώνει η άμμος ο Φάρος είναι η καλύτερη επιλογή γιατί κόβει ο αέρας.
Για όσους προτιμούν βράχια μπορούν να κάνουν στη Χρυσοπηγή, στους Επταμάρτυρες στο Καστρο, στη Πουλάτη και στα Ασπρα Γκρεμνά (στο δρόμο για Φασολού).
Στα Βρουλίδια εχει επίσης ωραία νερά αλλά αν δεν έχετε μεγάλου κυβισμού αμάξι καλύτερα μη το κατεβάσετε μέχρι κάτω.
Για μένα όμως η καλύτερη παραλία είναι η Φυκιάδα. Πρόσβαση βέβαια η από θάλασσα ή 45 λεπτά περπάτημα. Αξίζει το κόπο πάντως. Προκειται για παρθένα παραλία.
Κατά τα άλλα οπωσδήποτε ηλιοβασίλεμα στις Καμάρες, βόλτα στο Καστρο με το σούρουπο, βραδινό περίπατο στο στενό της Απολλωνίας
Από φαγητό τα καλύτερα κοψίδια για μένα είναι στη Θεμωνιά στο Κατω Πετάλι και για ψαρια στο Καστρο. Για ποτάκι αν βαρεθείτε κάθε βράδυ το στενό της Απολλωνίας δοκιμάστε το Kavos sun rise στο Καστρο. Ιδανικό για ζευγάρια με υπέροχη θέα και τις καλύτερες τιμές.
Αααχ αντε να έρθει ο Αυγουστος να κατεβούμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom